Nehrál jsem nikdy žádný Metroid, ale když vidím všechna ta hodnocení tak o tom přemýšlím. Díval jsem se na nějaká gameplay videa a přišlo mi to celkem zmatené. Je to i dnes dobrá hra, bez nostalgických brýlí?
Pokud byste hledali něco podobného jako je série Metroid Prime, podívejte se na Delta Manifold. Je to Metroid Prime jednoznačně inspirované a jakkoli to technicky není žádný velký zázrak, tak to má slušnou hratelnost. Herní doba cca 3-4 hodiny, pět zbraní, vylepšování životů, brnění a energie. Z pohledu explorace to funguje velmi slušně, podobných věcí není mnoho.
@Charllize (29.08.2018 20:50): . Víc, než co je v tom videu se neví, ale na kolektivní infarkt všech Metroid fanoušků to stačilo :) Nejspíš to asi nedělá Retro a dost možná ani žádné interní studio Nintenda, spekuluje se o tom, že by to mělo dělat Namco, ale žádné další zprávy ani rumory nejsou.

Jednička byla fajn, mám pořád radši klasický Metroid, ale další díly si někdy taky určitě zahraju.