Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Xenoblade Chronicles

Xenoblade Chronicles 3D

87
3 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
19.08.2011 Wii
02.04.2015 3DS
05.08.2015 WiiU
Vývojáři:
Monolith Software, Monster Games (3DS verze)
Oficiální stránky:
http://xenobladechronicles3d.nintendo.com/
Bionis a Mechonis, dva titáni, na jejichž zesnulých tělech se Xenoblade Chronicles odehrává jsou domovem pro dvě znepřátelené strany. Mechonise obývají stroje, zatímco Bionise organické formy života. Mezi ně se řadí i lidem podobní Homové. Klíčovou zbraní ve válce je meč Monado, který mají ve svém držení právě Homové. Jeden z nich, Shulk, náhodou zjistí, že je schopen ovládat Monado. Poháněn pomstou za své zabité přátele se vydává na Mechonise válku skončit.

Hra se odehrává v otevřených prostorech umožňující velkou volnost. Průzkum je klíčovou složkou a je možné navštívit takřka každé místo viditelné na horizontu. Plněním vedlejších úkolů si hráč zlepšuje reputaci v jednotlivých městech a otevírá si tak další příběhové sekvence. To samé platí i pro jednotlivé postavy včetně Shulka a jeho spolubojovníků. Společnou účastí v boji lze dva charaktery mohou sblížit a odemknout mezi nimi speciální scény a zlepšenou spolupráci během soubojů.

Souboje probíhají v reálném čase. Všichni členové družiny používají automatické útoky. Těmi si nabíjejí zvláštní schopnosti, které lze později použít. Každým úspěšným útokem se také doplňuje ukazatel zvaný "Party Gauge" a jeho naplněním se dají řetězit útoky mezi bojovníky. Monado též umožňuje vidět záblesky budoucnosti v podobě budoucích útoků nepřátel.

3DS verze je, obsahově shodným, portem původního Wii vydání. Xenoblade Chronicles 3D lze hrát pouze na New 3DS/2DS. Starší typy handheldu nejsou podporované.


Poslední diskuzní příspěvek

Nintendo: "Xenoblade Chronicles Definitive Edition vyjde na Switch." Já: "Hm, možná to koupím do sbírky, ale hrát to znova nebudu."…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • 3DS --
Xenoblade Chronicles je pro Nintendo velmi zajímavých titulem. Jde o jednu z nejlépe vypadajících her na Wii, která na sklonku životnosti této konzole ukázala, čeho je vlastně schopná. Pozdější předělávka na 3DS se zase stala hlavním selling-pointem vylepšené verze tohoto kapesního handheldu. Je až neuvěřitelné, že se tvůrcům podařilo takto rozsáhlé RPG vměstnat do kapesní konzole, aniž by nějak výrazně utrpěla grafika hry.
Technická stránka hry je jedna věc, ale Xenoblade jako hra jako taková? Popravdě, z počátku se patrně budete do hry nutit - soubojový systém je až nezvykle jednoduchý a postavy ani samotný svět nepatří mezi to nejsympatičtější, co jste viděli. Ale dejte tomu šanci - svět začne dávat čím dál větší smysl a to nejdůležitější - souboje se po pár hodinách změní v něco mnohem zajímavějšího.
Xenoblade Chronicles zraje jako víno a s každou nově objevenou lokací vás hra baví víc a víc. Po dohrání pak nejspíš dáte za pravdu nejednomu recenzentovi v tom, že Xenoblade je jedním z nejlepších japonských RPG všech dob.

Pro: Rozsáhlý svět, desítky hodin zábavy, dynamický soubojový systém

Proti: Pomalý rozjezd, na první pohled ne zcela sympatický svět

+9