Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) Hellblade: Senua's Sacrifice

  2. "Čapkův odkaz" (komentář) Horizon Zero Dawn

  3. "Herní kutil" (komentář) Subnautica

  4. "S humorem jde všechno lépe" Yakuza 0

  5. "Adaptace" (komentář) Spider-Man

  6. "Severní vítr" (komentář) Hitman

  7. "Hra roku" (komentář) Return of the Obra Dinn

  8. "Hrátky s časem" (komentář) Dishonored 2

  9. "Historie se opakuje" (komentář) Assassin's Creed Origins

  10. "Barevný svět" (komentář) Red Dead Redemption 2


Profil

Vítejte na mém profilu
Vysněné sídlo. Most k němu by hlídal pochopitelně troll.


Hraním her trávím svůj čas již nějaké desetiletí. Bývaly doby, kdy byly hry odsunuty mimo moje hlavní zájmy a já tak hrála jen pár her do roka, ale vždy po nějakém čase se vrátily na hlavní místo společně s četbou knih. Nyní je to už dlouho, co mě tato vášeň neopouští a já jsem za to ráda, neboť hry nejsou pro mě jen trávením volného času, ale také zdrojem podnětů, emocí, příběhů, občas výzvy a především zábavy. Nehraji hry, abych si dokázala, že na něco mám v porovnání s ostatními hráči, není to moje motivace, a tak věnuji svůj čas pouze hrám pro jednoho hráče a naopak ty hry, kde jsem měla tu možnost hrát s někým, by se daly spočítat na prstech jedné ruky trochu upravené motorovou pilou. Ráda píšu komentáře k hrám, neboť si tím utřídím myšlenky, zhodnotím si pro sebe hru a nakonec i výsledné hodnocení změním.

Co se týče žánrů, či subžánrů, tam nemám vyloženě vyhrazený oblíbený typ her, ale dávám přednost RPG před FPS, fantasy před sci-fi a mimo okraj mého zájmu spadají hry jako jsou simulátory, sportovní hry a povětšinou i real-time strategie. A pokud bych měla zhodnotit hry dle roku vydání, pak preferuji spíše starší ročníky, neboť často bývám povahy nostalgické a ráda vzpomínám na to, jaké hry byly dříve a lákají mě více než dnešní produkce. Tím nechci říct, že by byla nějaká špatná, to ne, ale občas se hrabu v herní historii a pak mě láká si dané kousky, o kterých čtu, zahrát a případně i dohrát. Naštěstí mám poměrně dost restů z minulosti, takže možností je spousta. Možná někdy, až opravdu nebude co hrát (jestli takové časy nastanou), tak opráším hry na ZX Spectrum. Ovšem tentokrát přes emulátor.

Jak už jsem zmínila výše, patří mezi mé zájmy i čtení knih. Zejména vyhledávám společenské romány, mysteriózní příběhy s hororovými prvky a také jsem dost četla odborné knihy z oblasti psychiatrie. Také ráda chodím na procházky a túry do přírody. Na filmy a seriály se prakticky nedívám. Jen výjimečně si něco pustím. Pokud bych měla popsat nějak sama sebe, tak bych použila slova jako empatická, chápavá, tolerantní, introvertní, otevřená jiným názorům a myšlenkám. Proto mě internetové, ale i reálné dohady nikdy nebavily, protože lidé mají příliš často pocit, že jen oni mají pravdu a že jen jejich pohled je ten správný. A tak spíše jen čtu, to mi sedí více.


Jeho hudba mě provází celý život.