Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
raisen

raisen

 

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2018

  1. "Tehdy to začalo" (komentář) Na výběr bylo více her, ale shodou okolností jsem v září dohrála i Firewatch, do kterého se ráda vracím.

  2. "Krize identity" (komentář) Pro mě vcelku jednoduchá kategorie, mám z čeho vybírat. Nakonec jsem zvolila charismatického pana Batmana a to z dílu Batman: Arkham Asylum.

  3. "Lidem vstup zakázán" (komentář) Když jsem si prohlížela moji knihovnu her, tak jsem nemohla najít hru, kde by hlavní hrdina nebyl aspoň člověkem. Ale pak jsem si vzpomněla na Botaniculu a tím pádem i na Machinarium, které mi přišlo ještě vhodnější.

  4. "Hru nezastavíš!" (komentář) I zde bylo na výběr pár her, ale tady bych chtěla zkusit hardcore verzi, takže volím Dear Esther.

  5. "Nervy z oceli" (komentář) Zde je to XCOM 2 včetně většiny datadisků. Hru jsem již hrála víckrát, ale až letos se mi ji podařilo dokončit na nejtěžší obtížnost a cesta to byla trnitá, stálo mě to pár vojáků, ale nakonec jsme toho šmejda z Vesmíru porazili :)

  6. "Sousedy si nevybereš" (komentář) Do této kategorie jsem zvolila polské Layers of Fear (hardcore).

  7. "Nejen PC živ je člověk" (komentář) Sice Playstation 4 mám, ale hrála jsem na něm jen pár her zatím, takže jsem ráda, že jsem zrovna v tomhle roce dohrála Journey (hardcore). Zážitek to byl moc pěkný.

  8. "V zemi nikoho" (komentář) Mind: Path to Thalamus

  9. "Nerozbalený dárek" (komentář) Každoročně dostávám na Vánoce pár her, takže stačilo jen vybrat tu, kterou jsem hrála v tomhle roce. A shodou okolností to byl třetí díl z mé velmi oblíbené série. Dark Souls III

  10. "Válka periferií" (komentář) Tady volím Limbo (hardcore), kterou, pokud jsem to dobře pochopila, lze ovládat jen klávesnicí.


Profil

Hry hraji již od útlého dětství, mám za to, že už jako předškolák jsem se naučila ovládat joystickem některé hry na tehdějším Didaktiku M (klon ZX Spectrum). Dodnes si tu a tam zavzpomínám na přetáčení kazet v magnetofonu na určitý čas a tím i na určitou hru, nahrávací obrazovku, kdy se často postupně tvořil obrázek a ten úžasný zvuk! V té době to pro mě bylo zjevení. Hrála jsem různé hry, od textových her od Františka Fuky, přes "simulátory", dobrodružné hry nebo skákačky. Dnes je náš Didaktik M stále uložen v krabici a kdo ví, třeba mě přemůže nostalgie a zkusíme ho rozjet.


Didaktik M, ještě chybí zdroj, magnetofon, případně joystick, a ehm, obrazovka :)Poté následovalo krátké období, kdy jsem se seznamovala s dosovskými hrami u kamarádů a ve škole. A asi v mých sedmi letech jsme si pořídili první počítač. Pamatuji si ten den jako dnes. Šla jsem ze školy, bylo snad jaro, a já si říkala, že snad už na tom novém počítači, který táta dopoledne zapojoval, budou nějaké hry. A byly. Takže jako první jsem spustila Wolfensteina 3D, Dooma, následovala moje první strategie - Age of Empires, ze které jsem v té době byla naprosto uchvácena. Pak přišlo moje první setkání se sérií Heroes of Might and Magic a protože jsem v té době odebírala Level a někdy i Score, tak her začalo narůstat. Docela dlouho mi vydržela hra Dark Colony, i když stategie nejsou můj oblíbený žánr, tak tohle byla jedna z výjimek. A pak už přišly celoživotní lásky Diablo II, HoMaM III a Deus Ex.Později jsem hry začala už jen kupovat a už bych je asi nedokázala stahovat. Hry jsou moje celoživotní vášeň a v posledních letech jsem konečně přestala hrát stále ty stejné hry dokola, ale začala jsem objevovat nové hry, nové příběhy a nové zážitky. Některé sice nejsou tak kvalitní jako jiné, ale snažím se vybírat takové hry, které s největší pravděpodobností i dohraji.

Mezi preferované žánry patří adventury, RPG a akční hry. Také mám ráda tzv. walking simulátory, jak se jim někdy říká, výjimečně strategie a skoro vůbec ne simulátory a sportovní hry. A co vlastně vůbec, absolutně nehraji, tak jsou multiplayerové hry. Hry více hráčů jsem se účastnila jen u dvou her v životě, a to v Diablu II a Dark Souls. Jinak jsem naprostý solitér a vyhovuje mi hrát sama. Nemám moc ráda ani kooperaci, a proto jsem čistě singleplayerový hráč. Od lidí si chodím ke hrám odpočinout z reálného světa.

Mnou často hrané hry: