Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Pluto

Pluto

Petr Linhart • 43 let • Zlín (ČR - kraj Zlínský)

Momentálně rozehráno


Profil

K počítačovým hrám mám vztah již od malička, kdy jsem začínal na ZX Spectru, respektive Didaktik Gama. Úplně první hrou byl asi Manic Miner, na vlastním počítači pak bylo první hrou PSSST! (jednoduché – byla jako první na kazetě od kamaráda). Poté již přichází na řadu počítače PC, konkrétně XT s monochromatickým monitorem. Zde jsem měl možnost setkat se také s první regulerní adventurou – Mixed Up Mother Goose. Nalší na řadu přichází PC AT 486 s barevným monitorem – zde byla první hra legendární Prince of Persia. Od té doby jsem zůstal věrný různým sestavám PC a zůstává to tak i doteď. Jedinou výjimkou bylo na dva týdny zapůjčené PS2, protože jsem chtěl vyzkoušet Heavy Rain a Beyond: Two Souls.

V oblasti počítačových her nejsem jen „obyčejný“ pařan, ale občas, když se objeví trocha volného prostoru, tak se projevuji i jiným způsobem. Napsal jsem několik recenzí pro BonusWeb, Games nebo Level, společně s BigPeterem jsme připravili několik videoreportáží z herní výstavy Gamescom, jednou jsme si dokonce vyzkoušeli videorecenzi na Broken Age. Kromě toho jsem se podílel na překladech několika her případně na jejich korekturách či betatestu.

Nejen počítačovými hrami je člověk živ, takže jsou mi vlastní také jiné aktivity. V různých funkcích se motám kolem motoristického sportu, hlavně automobilových soutěží (novinář prostřednictím www.autosport.cz, výsledky www.rally-base.com, GPS tracking na českých soutěžích, kontrola z dispečinku, team manager a spousta dalšího), spolupořádám závody ve sjezdu horských kol, věnuji se časoměření různých sportovních disciplín a občas se aktivně prezentuji na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.