Ghost Pirates of Vooju Island

19.02.2010 PC
Ghost Pirates of Vooju Island je humorná adventura ve stylu série Monkey Island. Jejími protagonisty jsou kněz Vooju Papa Doc, pirátka Jane Starling a obézní lodní kuchař Blue Belly. Všichni tři byli očarováni zlou královnou Zimbi. Ta je přeměnila v duchy. Být duchem je samozřejmě stav krajně nepříjemný, neboť možností, jak ovlivnit svět okolo sebe není moc. Naštěstí naší trojici zůstaly jisté magické dovednosti, a tak spolu mohou navzájem komunikovat na dálku a radit se, co a jak. Během hry se postupně střídáte v hraní za každý charakter. Pasáže nejsou příliš dlouhé, v inventáři je vždy jen pár předmětů a když si i tak nevíte rady, je tu klávesa TAB, která vám ukáže všechny předměty na scéně. Hra je tudíž snadná a dostupná i svátečním hráčům adventur.

Grafické zpracování je stylem velmi podobné vývojářské prvotině A Vampyre Story. Můžete se těšit na detailní kreslená pozadí. Pozadu nezůstává ani hudba v pirátském humorném duchu.