Nedlouho poté, co jsem dohrála první díl, jsem se rozhodla pustit se do druhého dílu této spin-off série Monster Hunter, abych měla šanci stihnout dohrát i třetí díl, než Capcom vypustí čtvrtý díl. Správně jsem nabyla dojmu, že druhý díl nabídne více téhož, ale v lepším (ne jen) grafickém kabátku.
Druhý díl Monster Hunter Stories sice přímo nenavazuje na první díl, a tak je hlavní postavou někdo jiný, ale i tak jsem se snažila vytvořit stejnou postavu, jakou jsem měla v prvním díle. Tedy delší, bílé vlasy, modré oči a jeden zub jí trčel ven (proto jsem jí dala svojí vlastní přezdívku Zubka). Nebylo překvapením, že vzhled nebyl to jediné, co měly ty dvě postavy společné. Opět jsem měla pocit, díky/kvůli absenci jakýchkoliv slovních reakcí od mé postavy je hlavní postava mimořádně hloupá a má dar tvářit se tak, že absolutně nerozumí ničemu, co se okolo ní děje, nebo naopak, že přesně ví, co se děje, zatímco ostatní tápou. Ať tak či tak, rozhodně toto neberu jako mínus, naopak to bylo často zdrojem mého kroucení hlavou a smíchu "ta Zubka je ale pitomá".
Parťáka jí opět dělal kočičí kamarád Navirou, který mi rozhodně nepřišel nijak otravný, jak jsem někdy zahlédla názory jiných hráčů. Co mě potěšilo, tak byla novinka v druhém díle, a to ta, že mě často doprovázeli jiní počítačem ovládaní společníci, kteří se mnou bojovali a někdy i nahrazovali Navirou v podobě mluvčího. Každý byl úplně jiný a když jsem si po skončení příběhu mohla vybrat, koho si vezmu s sebou, tak jsem je docela pravidelně střídala, neboť každý měl jinou roli. Výhoda také byla to, že se moje postava mohla soustředit více na samotný boj a ne jen na to, aby stála a pravidelně léčila své monstie, zatímco to útočí. Také mě potěšila větší nabídka zbraní a zejména pak to, že jsem mohla mít až tři zbraně u sebe a střídat je v průběhu boje dle toho, která z nich se nejvíce pro danou situaci hodila.
Když už byla řeč o bojích, tak ty také doznaly značného vylepšení. Pohyby monster už nejsou tak nepředvídatelné a naopak útočí určitým stylem a hráč ví, co zhruba může čekat a může se naučit, jak s ním efektivně bojovat. Což se dost přibližuje tomu, jak se lovec učí číst a předvídat útoky monster v hlavní sérii Monster Hunter. Na druhou stranu byly některé souboje docela lehké, právě díky tomu, že jsem dokázala na 80 - 90 % případů určit, co za útok bude následovat a dle toho se zařídit. To ovšem přestalo platit, pokud monstrum rádo útočilo pomocí skillů, takže takový Glavenus mi pil krev.
Příběh ve hře je. Asi zhruba na stejné úrovní jako v prvním díle. Co mi trochu chybělo, tak bylo větší budování vztahu s Rathou a hlavní postavou, kdy jsem měla pocit, že se ti dva prostě sešli, a tak nějak vedle sebe prožívají příběh. Však také, jak jsem mohla, tak jsem Rathu dala pryč z týmu, aby nezabíral místo jinému ohnivému Pokémonu. S nabídkou jiných monster jsem byla spokojená a těšila jsem se, jaké další nové monstrum objevím, které budu chtít ihned zařadit do svého týmu. Dlouho se u mě držel Green Nargacuga jako vedoucí skupiny, ale hned jak to šlo, tak ho vystřídal Nergigante, který mi vydržel až do úplného konce.
Vedlejších úkolů jsem udělala více než dost a také jsem se zde věnovala post-game části, kdy jsem došla do předposledního či posledního patra Elder dungeonu, zjistila, jaký grind by mě čekal, abych měla vůbec šanci a hru jsem nadobro vypnula po asi 50 hodinách hraní.
Dvojka je určitě lepší jak první díl, i když i ten má něco do sebe s tou už dnešní zastaralostí. Těším se na třetí díl, neboť tuším, že bude opět lepší, větší a propracovanější než druhý díl.
Druhý díl Monster Hunter Stories sice přímo nenavazuje na první díl, a tak je hlavní postavou někdo jiný, ale i tak jsem se snažila vytvořit stejnou postavu, jakou jsem měla v prvním díle. Tedy delší, bílé vlasy, modré oči a jeden zub jí trčel ven (proto jsem jí dala svojí vlastní přezdívku Zubka). Nebylo překvapením, že vzhled nebyl to jediné, co měly ty dvě postavy společné. Opět jsem měla pocit, díky/kvůli absenci jakýchkoliv slovních reakcí od mé postavy je hlavní postava mimořádně hloupá a má dar tvářit se tak, že absolutně nerozumí ničemu, co se okolo ní děje, nebo naopak, že přesně ví, co se děje, zatímco ostatní tápou. Ať tak či tak, rozhodně toto neberu jako mínus, naopak to bylo často zdrojem mého kroucení hlavou a smíchu "ta Zubka je ale pitomá".
Parťáka jí opět dělal kočičí kamarád Navirou, který mi rozhodně nepřišel nijak otravný, jak jsem někdy zahlédla názory jiných hráčů. Co mě potěšilo, tak byla novinka v druhém díle, a to ta, že mě často doprovázeli jiní počítačem ovládaní společníci, kteří se mnou bojovali a někdy i nahrazovali Navirou v podobě mluvčího. Každý byl úplně jiný a když jsem si po skončení příběhu mohla vybrat, koho si vezmu s sebou, tak jsem je docela pravidelně střídala, neboť každý měl jinou roli. Výhoda také byla to, že se moje postava mohla soustředit více na samotný boj a ne jen na to, aby stála a pravidelně léčila své monstie, zatímco to útočí. Také mě potěšila větší nabídka zbraní a zejména pak to, že jsem mohla mít až tři zbraně u sebe a střídat je v průběhu boje dle toho, která z nich se nejvíce pro danou situaci hodila.
Když už byla řeč o bojích, tak ty také doznaly značného vylepšení. Pohyby monster už nejsou tak nepředvídatelné a naopak útočí určitým stylem a hráč ví, co zhruba může čekat a může se naučit, jak s ním efektivně bojovat. Což se dost přibližuje tomu, jak se lovec učí číst a předvídat útoky monster v hlavní sérii Monster Hunter. Na druhou stranu byly některé souboje docela lehké, právě díky tomu, že jsem dokázala na 80 - 90 % případů určit, co za útok bude následovat a dle toho se zařídit. To ovšem přestalo platit, pokud monstrum rádo útočilo pomocí skillů, takže takový Glavenus mi pil krev.
Příběh ve hře je. Asi zhruba na stejné úrovní jako v prvním díle. Co mi trochu chybělo, tak bylo větší budování vztahu s Rathou a hlavní postavou, kdy jsem měla pocit, že se ti dva prostě sešli, a tak nějak vedle sebe prožívají příběh. Však také, jak jsem mohla, tak jsem Rathu dala pryč z týmu, aby nezabíral místo jinému ohnivému Pokémonu. S nabídkou jiných monster jsem byla spokojená a těšila jsem se, jaké další nové monstrum objevím, které budu chtít ihned zařadit do svého týmu. Dlouho se u mě držel Green Nargacuga jako vedoucí skupiny, ale hned jak to šlo, tak ho vystřídal Nergigante, který mi vydržel až do úplného konce.
Vedlejších úkolů jsem udělala více než dost a také jsem se zde věnovala post-game části, kdy jsem došla do předposledního či posledního patra Elder dungeonu, zjistila, jaký grind by mě čekal, abych měla vůbec šanci a hru jsem nadobro vypnula po asi 50 hodinách hraní.
Dvojka je určitě lepší jak první díl, i když i ten má něco do sebe s tou už dnešní zastaralostí. Těším se na třetí díl, neboť tuším, že bude opět lepší, větší a propracovanější než druhý díl.
Pro: příběh a jeho nevídaná hloubka a unikátnost, souboje, hudba, vizuální zpracování, detaily
Proti: některé otravné plošinovkové pasáže, dungeony jsou příšerné