Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Shield

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
15.11.2019 Switch
Vývojáři:
Game Freak
Oficiální stránky:
https://swordshield.pokemon.com/en-us/
Pokémon Sword a Pokémon Shield jsou druhou dvojicí pokémoních her na konzoli Nintendo Switch a první dvojicí RPG core her, která uvádí osmou generaci známých příšerek. Vývojáři ze studia Game Freak nám představují nový region Galar, inspirovaný Velkou Británií. Z mnoha nových Pokémonů začnete svoji cestu trenéra s jedním z těchto tří: Grookey, Scorbunny a Sobble, jejichž pomoc jistě využijete v soubojích s místními šampiony stadionů a při odhalování tajemství legendárních Pokémonů zvaných Zacian a Zamazenta.

Hra nabízí celou řadu novinek. Z Let’s Go Pikachu a Let’s Go Eevee si bere možnost potkávat divoké Pokémony ve volné přírodě, odpadají proto nahodilé souboje. K zaznamenávání Pokémonů spolehlivě slouží multifunkční Rotom Phone, nahrazující dřívější Rotom Dex. S jeho pomocí ale dokážete třeba nabít své jízdní kolo, díky čemuž budete cestovat rychleji nejen po zemi, ale i po vodní hladině. Zároveň prožijete větší volnost s pohyblivou kamerou, a to i při průzkumu Wild Areas, tedy volných oblastí s divokými Pokémony, kteří reagují na prudké změny počasí a v závislosti na něm se mění i jejich výskyt. Během deště chytnete jenom některé, zatímco slunečný den vyláká ven úplně jiné. Abyste pochytali všechny, budete se muset vracet na již navštívená místa.

Hráč může za pomoci předmětu Dynamax Band využít mechaniku zvanou Dynamax, díky čemuž se jeho Pokémon na tři tahy mnohonásobně zvětší i zesílí. Tato mechanika je omezena na některé oblasti typu stadion nebo aréna. Avšak v rámci typu souboje Max Raid Battle je možné v multiplayerovém módu s kamarády (placená služba) soupeřit proti divokým Pokémonům, kteří v Dynamaxu zůstávají po celou dobu souboje, a dokonce i útočí víckrát za sebou. Multiplayer zajišťuje interní funkce zvaná Y-Comm; stejně tak i výměny po internetu.

Nově se představuje služba Pokémon HOME, která podporuje propojení předchozích i aktuálních pokémoních her včetně Pokémon Go. Funguje na principu dřívější Pokémon Bank, kterou také připojuje v rámci univerzálního úložiště, ale přidává i možnost již zmíněných výměn. Ze starších her je možné přesunout do HOME Pokémony pouze jednosměrně, stejně jako z Pokémon Go. Pokémon Sword a Pokémon Shield mezi sebou umožňují přesuny neomezeně.

Ve hře je možné rovněž využít Pokéball Plus a pokud je nepoužitý, přidá vám do hry Pokémona Mew.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.