Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Shining Pearl

19.11.2021
58
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Dvojice pokémoních remakových titulů Brilliant Diamond a Shining Pearl představuje návrat do regionu Sinnoh v původní čtvrté generaci příšerek, jejichž příběh hráči znají z her Diamond, Pearl a Platinum, vydaných na Nintendo DS v letech 2007 a 2009.

Region Sinnoh, v jehož středu se špičatí legendární hora Coronet, je přetaven do moderního 3D grafického stylu, avšak celková reprodukce je velmi věrná originálu, zachovány jsou proto všechny původní prvky mapy i s proporcemi velikostí a vzdáleností. Pamětníci si nostalgicky připomenou známé události, zatímco na nováčky čeká nové dobrodružství. Od určitého momentu ve hře je pak může venku následovat jejich věrný Pokémon.

Po boku jednoho ze startérů Turtwig, Chimchar nebo Piplup se hráč vydává na průzkum regionu z pověření profesora Rowana. Opět se dostává ke slovu i přátelský rival Barry a na dobrodruhy čeká klasický trénink příšerek, bojování s trenéry, dobývání stadionů, kompletování pokédexu a odkrývání dávných tajemství. Každá verze hry disponuje svými exkluzivními a legendárními Pokémony – například v Brilliant Diamond se vyskytuje Dialga, zatímco v Shining Pearl se skrývá Palkia.

Remaky kladou důraz i na online interakce, zejména v opětovně vybudovaném rozsáhlém podzemí, táhnoucím se pod povrchem celého Sinnoh. V něm je možné interagovat s ostatními trenéry díky online funkcím, dobývat nerosty a poklady, fosilie zkamenělých Pokémonů, budovat vlastní tajnou základnu a chytat některé Pokémony vyskytující se pouze v podzemních prostorách, které musí každý sám objevit za pomoci speciálních sošek.

Dalším systémem hry jsou rovněž tradiční soutěže krásy, nyní obohacené o další prvky hodnocení a zcela nový aspekt dekorativních kapslí, které vykouzlí líbivé efekty při výskoku Pokémona z pokéballu.

Trenéři a trenérky mohou libovolně měnit svůj šatník, a třeba se v něm předvést ve společných místnostech pro online aktivity, kde je také prostor pro vzájemné výměny nebo souboje.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.