Narazil jsem na zajímavou studii, jež tvrdí, že lidé, kteří jako děti hráli pokémoní hry, mají v mozku speciálně vyvinutou oblast určenou k ropoznávání stovek vizuálních stimulů.
@Cathan (29.10.2021 18:50): S panem P. Eliášem z Albatrosu jsem v kontaktu, ale ještě jsme nepodepsali smlouvu. Děkuji za upozornění, příště mu to připomenu :)
Ovšem kdybych se nad tím zamyslel trochu vážněji - má DH ošetřená nějak autorská a majetková práva ohledně komentářů?
Jako u každého veřejného subjektu bych předpokládal, že autoři komentářů mají autorské právo a DH pak majetkové právo s právem jejich volného užití, ovšem pouze v rámci DH. Tedy DH by za ně mělo mít credit?
To v případě, že by komentář byl původně třeba na jiném webu (blog) a až pak se dostal na DH. Obráceně nevím.

@raisen (29.10.2021 17:08): tak třeba s dalšími pokémoními tituly tě to už zláká :)
@raisen (komentář): Pěkný koment a hezky shrnuto. Vůbec jsem netušil, že je možné dosáhnout tolika interakcí v tom kempu - vždy jsem do něj skočil spíše z těch praktických důvodů nebo na flexování party :D Budu se na to muset ještě někdy mrknout.
Škoda, že sis nevyzkoušela aspoň nějaký ten online trade nebo pvp souboj, ale celkem chápu, že není kapacita na všechno. Hlavně, že ses bavila :)
Jé, tady se diskutuje víc :))

Já popravdě nechápu, jak někomu může připadat grafika Legends jako přijatelná. Vždyť je to jak laciná, ale o dvě třídy horší kopie Zeldy: Breath of the Wild!

Ten šílenej framerate samozřejmě do vydání vyladit musej, to by (snad!) neprošlo ani Gamefreaku, ale budu v šoku, jestli ta hra bude vypadat byť jen o 5-10% líp. A teď podle mě vypadá hrozně.

Rok do vydání... připomínám, že tenhle úvodní trailer ke Sword/Shield vyšel 8-9 měsíců před releasem a grafika 100% stejná jako ve finální verzi. https://www.youtube.com/watch?v=fKiz265S ... nel=GameSpotTrailers

Pokud by Legends mělo do vydání aspoň 18 měsíců (ideálně 2 roky), Gamefreak si veřejně posypal hlavu za faily spojený se Sword/Shield (tím opravdu nemyslím, že hra neobsahuje všech skoro 900 monů, ale to, jak je hra uspěchaná, s příšernou Wild Area grafikou, atd.) a měli jsme nějaký další signály, že Nintendo na Gamefreak trochu "zasedlo" a tenhle projekt bude podstatně vybroušenější, měl bych očekávání velký.

Takhle se skoro na 100% obávám, že hra bude vypadat prakticky shodně jako v traileru a bude to další velmi uspěchaná hra naprosto neodpovídající standardům Nintenda Switch.

Ale stejně to bude mít masivní prodeje, protože Pokémon...

PS: teď koukám, že tu diskutuje hlavně Tainaru, se kterym jsme to už celkem vyčerpali u Swordu, tak nic ;)) jsem toho nějakej plnej ;)))
@Ronik (26.02.2021 18:48): Taky mě Legends láká. Vypadá to, že na Legends je hype a remake je spíš zklamání. Ne, že bych se divil :) Po Sword a Shield bylo to očekávání trochu jiné.

@Charllize (26.02.2021 18:50): to bys mě překvapil :D ale tak snad to ještě trochu vyšperkují do vydání. Early 2022 je u game freaku přelom února/března 2022.
@Tainaru (26.02.2021 16:42): Legends vypadá hodně slibně, z těch pokémoních her na Switchi je to zatím první, kterou bych si opravdu rád zahrál. Grafika sice nic extra a sekal se i trailer, ale věřím, že do vydání to ještě trochu vyladí.

Remaky mě nelákají. Gen4 zrovna nemusím a tohle vypadá až moc věrně původním hrám :)
Jen krátké shrnutí posledního directu:
Jsou dvě plánovaná DLC: Isle of Armor (červen 2020) a The Crown of Tundra (podzim 2020) s novými lokacemi.
Přibudou noví pokémoni z Galaru včetně bojových legendárních Kubfu > Urshifu s dvěma formami (první DLC); a psychický/travní legendární Calyrex (druhé DLC).
Nové galarské formy pro již známé: Slowpoke, Articuno, Zapdos, Moltres.
Nové Gmax formy: Venusaur, Blastoise, Rillaboom, Cinderace, Inteleon, Urshifu.
Víc než 200 dosud chybějících pokémonů bude přidáno do hry včetně mnoha legendárních.
Přibudou další doupata a raidy pro odchyt známých legendárních pokémonů.
Galarský Slowpoke se dá nyní chytit v nádraží ve Wedgehurstu (update). V dalších DLC se bude moci vyvinout ve Slowbro a Slowkinga.
Rozšíření je nyní dostupné jako pre-order v Nintendo eshopu.

PS: Pokémon Home přijde cca koncem února.
@Fingon (21.11.2019 20:51): U nas v obchode se jednoznacne prodava lepe Shield. A co jsem si vsiml tak kdyz byli predobjednavky na nintendo shopu, kde davali k digitalni kopii steelbook tak ty Shield byli take vyprodane driv :)
@Fingon (21.11.2019 20:51): v podstatě se můžeš rozhodnout jen podle preferovaného legendárního pokémona, zbytek exkluzivek jde sehnat hodně snadno. Teda pokud si můžeš na pár dní dovolit přístup k internetovým funkcím, protože na nich to hodně visí.

Edit: jo a lidi dělají i to, že hru si podruhé zahrají prostě jen tak, že si na switchi vytvoří druhý hratelný účet, aby si pak jen navzájem dovyměnili toho druhého zbývajícího legendárního pokémona.
Počkám, jestli mi to někdo koupí k Vanocum a když ne, koupím si to po nich. Ale ještě nevím, jestli budu hrát sword, nebo shield. Druhý switch zatím nemám, jestli si nějaký další pořídím, spíš ne...
@Charllize (21.11.2019 20:17): Je tam pár věcí, co bych vývojářům hodil na hlavu, ale jinak ta hra se hraje dobře a celkem dokáže hráče udržet i nějakou dobu po dohrání, myslím.
Kolik se jich tak prodalo minule?