Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

"If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world."

- Clive Staples Lewis

V současném světě není výjimečnějšího média než je videohra. Mnoho děl nám pomáhá vidět jiné světy. Knihy. Filmy. Obrazy. Videohry nám však umožňují stát se součástí jiného světa, a prožit co nám v našem není umožněno. To, že náš cesty do těchto světů baví neznamená, že by naše životy snad byli nudné. Pouze to, že jsme lidé, a naše vlastní existence bude vždy něčím omezena. A pokud hra dovede, byť jen na pár hodin, naše možnosti rozšířit, vidět co jinak vidět nemůžeme, a cítit pocity o kterých snad ani nevíme, že existují... stojí to za to.

Hraji již od raného dětství, a ve skutečnosti ani nevím, co byla má první hra. Většinu svého dětství jsem miloval adventury, především české. Poté jsem přešel na RPG. V současné době mám velmi rád horrové hry, kvalitní příběhové hry a s tím také související "walking simulátory".
Dávám přednost komorním RPG hrám, s důrazem na příběh a skutečné RP postavy, než vyprázdněným open-world RPG.
Mou hráčskou "guilty pleasure", ačkoliv s nadsázkou, jsou některé online hry. Především League of Legends a Overwatch. Primárně hraji za supporty a healery. Tímto směrem se snažím vést své postavy i v singleplayer RPG, pokud je mi to umožněno.

Kromě her mám také rád seriály, mnoho a různých žánrů, a vybrané kousky fantasy literatury. Zabývám se religionistikou, a v budoucnu bych chtěl zkusit dělat herní analýzy z důrazem na náboženství a jeho vyobrazení ve hrách.
Jo, a mám rád kočky.
Černé kočky obzvlášť.

Hry které mě nejvíce ovlivnily jako hráče (Chronologicky)
1. Ve stínu havrana
2. Gooka
3. Mask of Eternity
4. Dragon Age
5. Undertale

TOP 5 Oblíbených her
1. Mass Effect (2)
2. Dragon Age (Origins)
3. League of Legends
4. Firewatch
5. Alan Wake

TOP 6 OST
1. Mass Effect - Vigil
2. Dragon Age - Leliana's Song
3. Dragon Age 2 - Mage Pride
4. Assassin's Creed 2 - Ezio's Family
5. Firewatch - Camp Approach
6. Alan Wake - The Poet And The Muse

Aktivně hrané online hry
1. League of Legends
2. Overwatch
3. Dead by Daylight
4. World of Warcraft (spíše příležitostně)