Deliver Us the Moon

10.10.2019 PC
KeokeN Interactive
Deliver Us the Moon je mysteriózní sci-fi adventura zasazená do budoucnosti. V ní se planeta Země potýká s nedostatkem surovin a to zejména v oblasti energetických zdrojů. Zřídila se proto mezinárodní organizace nazvaná World Space Agency, která má za úkol získat nový energetický zdroj v podobě izotopu helia nacházející se na Měsíci. Proto se v průběhu let Měsíc kolonizoval a začaly se využívat jeho skryté zdroje energie. Bohužel jednoho dne došlo ke ztrátě komunikace s koloniemi společně s možností využívat tento měsíční zdroj. V této chvíli do dění vstupuje hráč v roli astronauta, který je vyslán na Měsíc, aby zjistil, co se s koloniemi a jejich obyvateli stalo. Hráč na své dobrodružné cestě není úplně sám, protože je doprovázen malým robotem jménem ASE.

Hráč se svojí postavou prochází opuštěnými budovami a díky záznamům a hologramům se postupně dozvídá, co se na Měsíci odehrálo. V některých částech hry je jeho postup blokován zavřenými dveřmi či jinou překážkou a je tak nutné si pomocí počítačů, které se v budovách nacházejí, zpřístupnit cestu nebo využít některý z dostupných předmětů, jako je laserová řezačka, a projít pomocí nich dál. Na hráče čekají na vyřešení také logické hádanky a celou dobu se bude muset potýkat s nutným doplňováním kyslíku do svého skafandru, aby na Měsíci přežil.

Hlavní postavu je možné vidět jak z pohledu první osoby, tak i z pohledu třetí osoby.

Hmm diky odkazu na cestinu, jsem dnes tuhle hru poprve zaznamenal.. To by nemuselo bejt marny. Vypada to pekne, zasazeni se mi taky…