Alan Wake: The Signal

27.07.2010
16.02.2012
17.03.2016

První DLC do hry Alan Wake s podtitulem The Signal, se začíná odehrávat přesně tam, kde skončila původní hra. Alanovi se sice podařilo napsat nový konec knihy a zachránit tak svou ženu Alici a zbytek městečka Bright Falls. Ovšem nebylo to zadarmo, a tak Alan zůstává uvězněn někde na Temném místě mimo hranice našeho světa.

Hru začínáte v Bright Falls Diner, kde se v původní hře poprvé setkal Alan s temnotou. Nacházíte se tedy na začátku příběhu, ale něco se změnilo. Ostatní lidé se totiž chovají podivně a přeskakuje jim hlas nebo mluví z cesty. Spíše než realita je to nějaký podivný sen nebo noční můra.

Koncept hry zůstává víceméně zachován, ale přesto se v tomto DLC nachází několik novinek. Například síla baterky se dá zvětšit odrazem od zrcadla, čímž se dají lépe likvidovat nepřátelé. Alanova slova se zhmotňují přímo před ním a Alan si tak může sám dopomoci k některým předmětům jako jsou například náboje či baterie.

Délka DLC je stejná, jako délka jedné epizody v původní hře, což znamená rozmezí 60 - 90 minut. V PC verzi je již toto DLC součástí hry.

První rozšíření navazuje přesně tam, kde hra skončila. Pokud vás tedy zajímá další Alanův osud, jste na správném místě. Zpočátku se zdálo, že jsem omylem spustil standardní hru, ale vše se brzy začne měnit. Hratelnost je beze změn a vlastně jedinou novinkou jsou jiné sběratelské předměty. Tentokrát je nutné hledat kartonové stojany hlavních postav a bůh ví proč budíky. Není jich velké množství, ale jeden budík mi bohužel unikl. Prostředí je částečně nové a částečně kopíruje původní hru. Vše je ale uspokojivě vysvětleno.

Ke konci přijde ke slovu nová silnější svítilna. Častěji je využita mechanika vyvolání předmětu osvětlením slova, především na doplnění vybavení. Ale i jeden povedený bojový úsek na téhle mechanice staví. Hrál jsem necelé dvě hodinky, což odpovídá délce běžné kapitoly. Rozšíření je součástí Steam verze, kterou jsem hrál. Pokud vás originál bavil, jde o příjemné pokračování příběhu, pokud ne Signál váš názor nezmění. Jsem zvědav jak příběh skončí v posledním rozšíření, tedy pokud vůbec.