Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Contra

Super C, Probotector II: Return of the Evil Forces

Konami •  Distinctive Software (PC) •  Unlimited Software Inc. (Amiga) •  Backbone Vancouver (X360)
leden 1988
02.02.1990
1990
25.07.2007
27.08.2007
13.11.2007
10.10.2012
14.02.2014
14.09.2017
11.06.2019
kompatibilní
86
35 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Super Contra (na konzolách a počítačoch známa pod názvom Super C) je priame pokračovanie kultovej hry Contra od Konami.

Hra sa odohráva rok po udalostiach prvej hry. Naši starí známi hrdinovia, Bill Rizer a Lance Bean, sú poslaní na ich druhú misiu. Tentokrát votrelci z prvej hry ovládli vojenskú základňu a ovládajú väčšinu jej jednotiek. Bill a Lance musia čeliť nielen ich bývalému veliteľovi, ale aj novým, zmutovaným votrelcom, podobných tým, s ktorými bojovali vo svojej predchádzajúcej misii.

Hru je možné opäť hrať ako "osamelý lovec" alebo vo dvojici. Nové zbrane nepribudli, avšak sú vylepšené ako po vizuálnej stránke, tak aj po stránke účinnosti.

Druhý diel Contry vyšiel rovnako ako jeho predchodca najskôr v automatovej forme, neskôr vznikli porty NES, Commodore Amiga, DOS, dočkali sme sa aj stiahnuteľných verzií pre Xbox Live Arcade, Playtation Network, Virtual Console a nemohli byť ukrátené ani mobilné telefóny na platforme Java.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
#Herní výzva 2016 - bod č. 5

Tak tohle bylo tuhý jako kráva. Dost se mi hodil skill, který jsem nabral v jedničce, ale i tak byla Super C poměrně velká výzva. Váš avatar je pomalejší, ale tempo hry je zběsilejší. Neustále na vás někdo nabíhá z jedné či druhé strany a často po vás i něco střílí. Opět platí, že čím vícekrát danou mapu projdete, tím menší s ní máte při dalším pokusu problémy. Ovšem některé úseky jsou tuhé pořád. Například level 6 a jeho fialový tunel. Ten jsem bez ztráty prošel jen jednou za několik pokusů.

Fascinovala mě nápaditost vývojářů. Lokace se nepodobají těm z jedničky, i džungle vypadá jinak. A doupěte alienů si užijeme o poznání déle. Máme zde levely z ptačího pohledu, mezi-bosse, zemětřesení, výtahy... samé novinky, člověk se opravdu nenudí. Nepřátel je také opět několik druhů. Muzika brilantní. No prostě je to pecka, i když těžká. Bez rozprašovače bych to dohrál za mnohem déle.

Pro: nápadité levely, muzika, je to fakt výzva

Proti: lepší by to bylo ve dvou, pojmenování levelů není nápadité jako v jedničce

+15 +16 −1
  • PC 85
Druhá Contra je fakt záhul ve smyslu obtížnosti, pořád na Vás někdo sype z různých stran a nestačí jen pár pokusí na to, abyste levelem prošli ve zdraví.

Vývojáři se ale pochlapili, levely jsou fakt povedené, přibyla spousta novinek jako doupata, výtahy, zemětřesení a rozličné druhy banditů a samozřejmě pecka hudba, která je nezapomenutelná.

Prostě jedna z těch srdcovek mládí, na které prostě nejde zapomenout, i když zub času odměřuje neúprosně - 85 %
+7