FIFA 22

EA SPORTS FIFA 22

01.10.2021

FIFA 22 rozšiřuje nejpopulárnější fotbalovou simulaci od EA o další díl. Stejně jako minulý ročník ani tento nepřidal žádnou novou ligu ani režim, ale rozšířil a výrazněji poupravil ty stávající. V tomto případě se jedná o "old-gen" verzi hry, které neobsahuje opěvovanou technologii HYPERMOTION, která je součástí pouze pro next-gen verze Play Station 5, XBox X/S a Stadia.

I přes to ale nový ročník přináší několik změn. První změnou je menu zpracované přehlednějším způsobem, kterého si hráč všimne na první pohled. Další novinkou je možnost vytvoření vlastního týmu v rámci kariérního režimu a jeho vsazení do již existující ligy. Je tedy možné si od nejnižších lig vybojovat stabilní místo v rámci UEFA Champions League. Po vzoru skutečnosti je také hra doplněna o novou evropskou soutěž UEFA Europa Conference League.

Hra obsahuje stejně jako předchozí ročník pouze 3 zástupce české ligy a to: AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha.

@berry1009 (komentář): Naposledy jsme hodně hrali FIFA 15. To byla tuším první FIFA v novém Frostbite enginu. Následující díly už mě takto žádné nechytily. Mám zkušenosti jen se 17, 18 (jen hru sólo skrz MS) a tři zápasy ve 20. Většinou jen online sezóny a hru s přáteli proti sobě naživo.

Fifa 22 je skvělá hra, ve které je příšerný fotbal. Byl jsem bohužel donucen tuto "hru" hrát společností KONAMI, která se rozhodla, že nejlepší fotbalovou simulaci na světě totálně... potopí.

Pro člověka, který byl zvyklý hrát poměrně dobrou simulaci je fifa opravdu utrpení. Všechny online zápasy vypadají v podstatě stejně. Rychlost, rychlost, rychlost... Že je fotbal týmová, kombinační hra? Kdepak, ve fifě je to hra sprintů a naprosto stupidních kliček, které vyjdou naprosto vždy a nedávají smysl. Když se někdo snaží hrát kombinačně, má smůlu. Soupeř vezme míč a prostě běží. A to je vše. Vznikají i vtipné, že hráč jako James má náskok asi deset metrů, ale na příštích dvaceti metrech je dohnán, až předehnán a obrán o míč. Super vyvážené.

Je to škoda, protože mody jsou velmi zábavné a zajímavé. Onlinový FUT je návykový a kdyby fotbal za něco stál, jistě bych si snadno vytvořil závoslost.

Hodnocení:

Hra - 90%
Fotbal - 10%

Pro: Mody, obsah

Proti: Fotbal, toxická komunita, pěněženka