Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Batman: Arkham Origins

Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > bojová
akce > stealth akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.10.2013 PCPS3X360WiiU
Vývojáři:
Warner Bros. Games Montréal, Splash Damage (sekundární), Iron Galaxy Studios (PC verze)
Oficiální stránky:
http://www.batmanarkhamorigins.com/
Batman operuje v Gotham City teprve druhým rokem a řada občanů stále neví, zda je hrdinou, či jen dalším zločincem. Tajemný zloduch s přezdívkou "Black Mask" vypsal na hrdinovu hlavu tučnou odměnu. Batman se tak musí potýkat nejen s řadovými padouchy, ale i s nájemnými vrahy a zkorumpovanými policisty, které vede komisař Loeb a jeho pravá ruka, velitel teamu SWAT, Branden. Naštěstí má Batman u policie také jistou podporu v podobě kapitána Jamese Gordona, který je však na oddělení kvůli své neúplatnosti značně nepopulární. V příběhu figuruje řada dalších známých postav, od již zmíněného kapitána Gordona, přes jeho dceru Barbaru, až po staré známé nepřátele typu Penguina či Jokera.

Batman: Arkham Origins od společnosti Warner Bros Montréal, je příběhovým prequelem dvojice předešlých her od studia Rocksteady a odehrává se zhruba pět let před událostmi Batman: Arkham Asylum. Zároveň však posunuje značku dále pomocí nových nápadů. Začínající Batman je mnohem akčnější a rychlejší, než jeho starší a zkušenější "já" z předešlých dílů, čemuž tvůrci uzpůsobili hratelnost, včetně stavby úrovní a charakteru soubojů. I ve svých začátcích měl Batman nadání detektiva a nedal dopustit na svůj široký "gadgetový" arzenál.

Do hratelnosti jsou opět implementovány environmentální puzzly a po městě poschovávány sběratelské předměty pro krácení dlouhých chvil v Gothamu. Přibyl mód s názvem "I Am the Night", kdy v případě, že Batman zemře hra definitivně končí. Vylepšení doznal také multiplayer od Splash Damage. Batman Arkham Origins opět pohání stále schopný Unreal Engine 3 a nechybí ani řádná podpora fyzikálního enginu v podobě pokročilých efektů PhysX od Nvidie, která potěší majitele těchto karet.