Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Splash Damage

Rok vzniku:
2001
Země původu:
Spojené království
Oficiální stránky:
http://www.splashdamage.com/
Studio sídlící v Londýně, jehož počet zaměstnanců kolísá kolem sedmdesátky, při hledání nových talentů neuznává žádné geografické hranice. Proto mezi vývojáři najdete vedle Britů a Kanaďanů i Brazilce, Němce, Slováky i jednoho Čecha. Studio vzniklo kolem původně nekomerční online komunity, vedené Paulem Wedgwoodem, která dělala například MP mapy do Quake III Arena a pořady pro tamější ingame TV.

Multiplayerové mapy pro Return to Castle Wolfenstein zaujaly samotné tvůrce hry, id Software, a tak pod jejich vedením Splash vyvinuli Wolfenstein: Enemy Territory, čímž si si získali velký respekt od komunity PC hráčů po celém světě. Rok 2003 přinesl vývojářům ze Splash cennou zkušenost v podobě práce na multiplayeru pro Doom 3, kdy byli jedni z prvních vývojářů mimo id, kteří pracovali s tímto, na svoji dobu převratným, IdTech4 enginem.

Enemy Territory: Quake Wars sice nedosáhlo tak velké popularity toho z roku 2003, ale vývojáři se odradit nenechali. V roce 2008 oznámili, že s Bethesda Softworks spolupracují na nové hře. Tou se ukázala být podle všeho na multiplayer zaměřená FPS Brink, první "původní" hra tohoto studia.

Nejlépe hodnocené hry