Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
28 let / ČR - kraj Pardubický

Momentálně rozehráno


  1. Parťák (komentář) Brothers: A Tale of Two Sons

  2. Heuréka! (komentář) Unravel Two

  3. ♫♫♫ (komentář) SOMA

  4. Reálná virtualita Kingdom Come: Deliverance

  5. Moje jméno je... Ori and the Will of the Wisps

  6. Ještě jeden tah... South Park: The Fractured But Whole

  7. Neseď doma (komentář) Toby: The Secret Mine

  8. Zimní radovánky (komentář) Red Dead Redemption 2

  9. Základní kameny Dreamfall: The Longest Journey

  10. Výzva naruby


Profil

   Nepovažuji se za žádného hardcore hráče. Hry jsou pro mě relax, ale také možností nechat se pohltit skvělými příběhy a atmosférickými světy. Když nějaká tato hra obsahuje právě tyto dva aspekty, jsem poté schopen jí ledajaké nedostatky odpustit. Hraní mě provází víceméně celý život, někdy ve větší intenzitě, někdy v menší, ale stále tu je.
   
------------------------------------------------------

Moje herní historie1) Éra dětství aneb první krůčky
   Vzpomínky na moje první zkušenosti s hraním tahám z paměti hodně těžce. Vybavuji si Mortal Combat či Prince of Persia u kámošů ještě na starém DOSu, na zlatou éru GameBoye, na kterého jsem šetřil ale nikdy si ho nekoupil. Pamatuji si na hernu s konzolemi, která byla hned vedle našeho baráku, a z níž se stalo naše velmi oblíbené místo. Vše to jsou ale jen útržky, které si dnes nedokážu ani přesně časově zařadit.
   K pořádnému hraní jsem se dostal ale až díky strejdovi. To on mi ukázal pecku z české tvorby, Mafii. Co bylo ale lepší, ukázal mi i Tarzana! Myslím, že o své nejoblíbenější hře z dětství mám jasno.

   

2) Éra prvního vlastního pořádného PC aneb jde se pařit
   S prvním vlastním PC (nebudu počítat úplně první mašinu, na které se nám povedlo zprovoznit jenom jakési vrtulníky) jsem pak mohl rozjet ty největší pecky. Mafia, GTA Vice City, Warcraft III, to byl jen začátek pro mé pařanské já.

3) Éra Tibie aneb online svět
   Vždy jsem hrál převážně singleplayer hry, zatímco u multiplayeru jsem nikdy moc nevydržel. Prostě mě moc nikdy nebavil. Jedna výjimka se ale přeci jen našla. Tibia.
Zmíněnou hru asi drtivá většina z vás znát nebude. Jedná se o jedno z prvních MMORPG vůbec. A taky je to na ní znát. Nedokážu říct, co mě na ní tolik uchvátilo, velký vliv má i životní etapa, ve které se ke mě dostala,ale s velkou chutí si jí zahraji i dnes. Jo, když jsem byl nemocný, nešel do školy, ale i tak celý den propařil u téhle hry protože byl zrovna "double xp" týden. Takhle asi vypadá závislost. Tak i tak, je to stále jediná online hra u které jsem vydržel dlouho, tudíž si své místo v tomto výčtu zaslouží.

   

4) Éra prvního notebooku aneb druhý dech (2010)
   Počítač už začal stárnout, tudíž jsem si mohl o nějakých novinkách nechat jen zdát (jakž takž se mi podařilo rozchdit ještě Quaka 4). Navíc jsem byl k tomu ještě hloupý a vyhýbal jsem se starým klasikám (tudíž okouzlení Max Paynem či System Shockem přišlo až později). To vše vedlo k mému pařanskému utlumení.
   Vše se změnilo s koupí vlastního notebooku (pravda, ideální stroj na hraní to není, ale mě stačil). Pak mi kámoš půjčil Assassin's Creed II a Modern Warfare 2 a já byl uchvácen. Bylo to jako bych nově s hraním začínal a vše teprve objevoval.

5) Éra prvního smartphonu aneb patlání po displeji (2011)
   Většina to za hraní ani nepovažuje, ale to šmudlání po displeji přeci jen nelze tak opomíjet. První smartphone, systém android a market s nepřeberným množstvím aplikací, a obzvláště her, k vyzkoušení. První jsem samozřejmě vyzkoušel v té době nesmírně populární Angry Birds, poté následovaly hříčky typu Where Is my Water či World od Go, ale i RPG Zenonia nebo mobilní Rayman. V dnešní době je pro mě hraní na mobilu už ale jen nárazovou a chvilkovou odpočinkovou aktivitou.

   

6) Éra steamu aneb konec pirátství (2012)
   Byl to právě steam, který mě naučil začít za hry svědomitě platit. A kdy jindy se tak mohlo stát než během jejich velkých "summer sales". První zakoupenou hrou na této službě byl Portal 2 (kterého jsem už kdysi, ehm, upirátil). A pak už to jelo, knihovna se pomalu ale jistě plnila, jedná slevová akce střídala druhou. Od té doby, věřte tomu nebo ne, jsem si už žádnou hru nelegálně nestáhl.
   Se steamem přišla ale ještě jedna věc. Objevení indie scény. Byla to doba, kdy mě žádné AAA tituly nezajímaly, jelikož jsem si dosyta užíval FTL, Hotline Miami, Bastion, Limbo...

   

7) Éra PS4 (2017)
   Stěhování od rodičů, poprvé na vlastních nohách. A s tím po čase přišlo i rozhodnutí investovat do konzole. Vyšlo to levněji než nový počítač, a navíc se tu otevřela brána k exkluzivitám, o kterých jsem si mohl nechat zatím jen zdát. Právě hry jako Uncharted, The Last od Us, Bloodborne a další rozhodli o jasném vítězi ke koupi, a to PS4.
   Miluji příběhové, atmosférické hry. A tahle doba právě takto laděných PS exkluzivit je pro mě jak dělaná.


------------------------------------------------------

Má herní top desítka

   Ačkoliv se to podle nálady kolikrát mění...BioShock Infinite (komentář)
Ori and the Blind Forest (komentář)
Deus Ex: Human Revolution
The Neverhood
Life is Strange
Tibia (komentář)
The Witcher 3: Wild Hunt (komentář)
Assassin's Creed II
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
Limbo

------------------------------------------------------

Má nejoblíbenější herní hudba

   Stejně jako ve filmech, kdy hudba dokáže udělat polovinu filmu a donutí diváka prožívat emoce na maximum, tak i ve hrách hraje důležitou roli. Ať už se jedná o orchestrální hudbu či perfektně padnoucí písničkový soundtrack, dokáže mi připomenout emoce, které jsem prožíval během hraní.

   Bioshock: Infinite
   Mass Effect
   The Walking Dead
   Deus Ex: Human Revolution
   Ori and the Blind Forest
   Metal Gear Solid V: Phantom Pain
   Max Payne 2
   Assassin's Creed 2
   Life Is Strange
   Civilization IV
   
------------------------------------------------------

Mé největší herní resty------------------------------------------------------

Ostatní

   Nejen hrami je člověk živ. Tohle patří k mým nejoblíbenějším filmům a knihám.

Filmy   Hodný, zlý a ošklivý
   Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
   Drive
   Donnie Darko
   Tenká červená linie
   Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem
   Matrix 


Knihy   Šógun
   Sto roků samoty
   Růže pro Algernon
   Tulák po hvězdách
   Král Krysa
   Terror
   Hobit aneb cesta tam a zase zpátky
   Temná věž
   Osamělá holubice   
   Američtí bohové
   Otec prasátek

MUSÍŠ ZAČÍT S TÍM, ŽE SE NAUČÍŠ VĚŘIT MALÝM LŽÍM.
„Abychom pak uvěřili i těm velkým?“
JISTĚ. SPRAVEDLNOST. MILOSRDENSTVÍ. POVINNOST. A TAKOVÉ TY VĚCI.
                                                                              - Terry Pratchett