Angry Birds Star Wars

Rovio Mobile •  Exient Entertainment (3DS, PS3, PS4, Vita, Wii, WiiU, X360, XOne)
08.11.2012
18.12.2012
29.01.2013
15.11.2013
22.11.2013

Angry Birds Star Wars je již páté pokračování populárních naštvaných ptáků od studia Rovio Mobile. Jak už název napovídá, tvůrci se inspirovali slavnou sérií od George Lucase.

V tomto díle se můžete těšit jak na mise ve vesmíru (známe z Angry Birds Space), tak i na klasické mise na zemi. Za ptáky, kteří reprezentují rebely, se zhostíte role hrdinů ze světa Star Wars, kde každá postava má své specifické schopnosti. Luke Skywalker na počátku plní stejnou funkci jako červený pták z klasické série, ale po pár kolech se mu do rukou dostane světelný meč, kterým může ničit překážky či odrážet nepřátelské střely. Obi-Wan používá sílu, kterou může odhazovat objekty, Han Solo používá svoji laserovou zbraň a Žvejkal má stejnou funkci jako velký červený pták z Angry Birds, tudíž ničit svojí velikostí vše co mu přijde do cesty. V bonusových kolech si ještě zahrajete Za R2-D2 (nepřátele ničí elektrickými výboji) a C-3PO.

Samozřejmostí je hudební doprovod známý z filmové série.

Mám rád Hvězdné Války a jsem jeden z těch, co si rád zastřílí prakem s ptáky na prasata. Když jsem se dozvěděl, že se něco takového chystá, byl jsem samozřejmě velmi zvědavý jak dokáží tvůrci spojit tyto dva světy dohromady.

Na úvod musím říci, podařilo se! To nejlepší ze všech Angry Birds namixované do jednoho spektáklu. Ptačí hrdinové jsou vybaveni novými schopnostmi a mohou se i jednoduše vyvíjet. Mapy kopírují prostředí Tattoine a Death Star ( Inspirace výhradně ze čtvrtého dílu SW ). Doufám, že update přinese i další epizody. Jestli ano, máme se na co těšit. Po hratelnostní stránce je to klasické Angry Birds a Angry Birds Space s novou tváří.

Nevím jestli je nejlepší neustále obnovovat ten samý koncept a stavět na popularitě Angry Birds. Nedá se to dělat věčně, zatím to však funguje. Angry Birds Star Wars je jednoznačně marketingový tah Rovio, stále zábavný a velice dobře cílený...

Pro: Star Wars prostředí, mix toho nejlepšího z Angry Birds, stále skvělá hratelnost

Proti: Je to "nastavovaná kaše", markeingový tah, málo levelů (zatím)

Angry Birds Star Wars nás zavede do různých prostředí, prvních (podle doby vydání - IV-VI) tří epizod SW. Lze tak navštívit Tatooine, Hoth, Dagobah.....

Angry Birds Star Wars jsem začal hrát souběžně i s jeho druhým dílem, takže jsem ve výsledku rychle přesedlal na druhý díl a první dokončil později, jen z povinosti

Vývoj jednotlivých postav, obtížnost levelů je příjemná, celkově tu však není takový důraz na schopnosti jednotlivých postav. Spíše tak připomíná původní Angry Birds a celá hra je více o štěstí, než o vlastním "umu". V druhém díle jsou schopnosti mnohem komplexněji uchopeny a hrají mnohem větší roli (hlavně jsou tomu levely lépe přizpůsobené). Tento prvek mi právě v prvním díle chybí a lepší výsledky byly jen o náhodě..

Závěrem se jedná o zdařilý díl Angry Birds, který však je zastíněn o rok mladším bratříčkem, po všech existujících stránkách. 70%

Pro: Angry Birds ve Star Wars

Proti: Dvojka je prostě lepší a poukazuje na všechny nedostatky prvního dílu.