Goat Simulator

17.09.2014 iOS
17.04.2015 X360XOne
11.08.2015 PS3PS4
23.01.2019 Switch
Coffee Stain Studios, Double Eleven (X360 verze, XOne verze, PS3 verze, PS4 verze), Lucid Games (PS3 verze, PS4 verze, X360 verze, XOne verze)
Koza je protagonistkou tohoto simulátoru, který původně začal jako čirá recese. Hlavní náplní hry však není nadojit co nejvíce mléka, vychovat co nejzdravější kůzlátka, ani spásat rozlehlé planiny. Vaše cíle budou sestávat z ničení interiérů obydlí, z řádění v exteriérech, dále z co nejefektnějších explozí aut, benzinových pump a nádrží. Nic se tu neobejde bez kozí akrobacie vysokých skoků, salt z trampolín a velké spousty dalších bláznivin.

Goat Simulator se odehrává v poměrně malé vesničce, kterou můžete dle libosti prozkoumávat, ničit a užívat k tomu různé nástroje (např. jetpack, stroj na odpalování tenisových míčků atd.). Koza je nesmrtelná a je jen na vás, jak budete tuto její vlastnost využívat k znepříjemňování každodenního života nebohého obyvatelstva. No, řekněte, kdy jste třeba mohli naposledy s kozou vlézt pod zapnutou mlátičku?

Viděl jsem pár minut videa a co mi z toho vyšlo? Je s podivem, jakejm krávovinám jsou někteří hráči ochotni obětovat svuj volnej čas, ale co,…

Vzpomínám si, že při brouzdání po herních webech jsem náhodou narazil na zmínku o simulátoru hry na kozu. Nevěřícně jsem otevřel článek a zjistil, že se to myslí vážně. Odvážným a novým počinům přeji, takže jsem si řekl proč ne.

Internet dal internet a hle hra byla ještě před prvým aprílem k mání. Goat Simulator netřeba příliš vysvětlovat, na herní principy sí záhy příjde každý sám. Jednoduše zkoumejte kozou, co vše lze v malém městečku dělat. Krom pobíhání a skákání, můžete simulovat mrtvou kozu, mečet, olizovat a zárověň přisávat předměty a v neposlední řadě demolovat. Zpočátku jsem si říkal "wow" to je snad ujetý GTA za kozu. Není tomu úplně tak, v podstatě nečekejte příběh ani žádnou smysluplnost vaše počínání. Ostatně i přídavek v názvu hry "Simulator" je věru dosti odvážný. Koza je nesmrtelná a se simulátorem to opravdu nemá co dočinění.

Tvůrci si připravili různé legrácky a některé achievmenty dokáží pobavit pro svou absurditu. Celkově jsem zatím nenarazil na možnost uložení a tak tedy veškeré mé dovádění začínalo od znova. Ovšem po vcelku krátké chvíli jsem si dokázal hru zaškatulkovat. Je to v podstatě guilty pleasure pro youtube lets play videa a srandičky. Stejně jako v source enginu byl Garry´s Mod je Goat Simulátor stvořen pro uživatelskou představivost. Jaká je budoucnost nelze přímo odhadovat, hra vyšla teprve nedávno, ale dokážu si představit poměrně slušnou komunitu, která se touhle hříčkou bude bavit. Uvidíme za pár týdnů. Hra má své bugy, např. jsem zapadl pod povrch u budovy nebo u bazénu. Zřejmě se dá očekávat update ze strany vývojářů. Vše jen závisí na úspěchu, který myslím i díky reklamě by mohl být. Minimálně u hráčů, kteří si chtějí odpočinout od těch všech FPS a MMORPG...

Nesimulátor kozy stojí minimálně za vyzkoušení. Alespoň tedy pokud máte slabost pro pokleslý humor a chcete si jen tak zaskotačit. Je to "hra" pro dlouhé chvíle, tehdy když nebudete vědět co dělat. Jakékoliv jiné smysluplné důvody pro hraní nejsou.

Pro: Odreagování, achievmenty, zpomalování, demolice a skoky

Proti: podivná fyzika, bugy, prozatím jedna lokace, nemožnost savu

No, řeknu vám, tohle byla teda třída! Chvíli jsem ani nevěřil vlastním očím, že někdo něco takového může vymyslet. Pravda, už jsem se tu setkal i se simulátorem kamene, stromu apod., takže se sám divím tomu, že se ještě něčemu divím. Jenže v případě "Zahrajte si na šutr" to byl pouze experiment, zatímco GS je plnohodnotná hra.

Hraním téhle kozaté pakárny jsem úspěšně zabil asi půl hodiny svého zkouškového, byl to hotový herní blitzkrieg... přijít, vyzkoušet a pak honem pryč. I po té půlhodině už jsem začal pociťovat nebezpečný pokles iq a měknutí mozku.

Proč? Protože to je zaprvé neskutečná kravina, chápete, kozí ekvivalent kraviny. A co je mnohem horší, neskutečně zábavná a návyková kravina. Taková zvířecí parafráze na GTA. Připomíná jej především vizuálně, jenže je stokrát šílenější.

Představte si, že se v roli nepříčetně se tvářící kozy, očividně mstitele vůči celé lidské rase, objevíte v ohrádce s idylickým zeleným trávníčkem a obehnané bílým plotkem jako z amerických filmů a vydáváte se terorizovat okolí. Uznejte, mohli jste v gta chytit za jazyk auto a házet ho po kolemjdoucích? Anebo skákat salta, trkat do všech a do všeho a za prakticky cokoliv dostávat body? anebo... no, však už jste si obrázek udělali. Prostě tohle člověk za střízliva asi nevymyslí. Nějak si netroufám hodnotit.

Pro: 100% úlet

Proti: nežádoucí účinky: dočasný (doufejme) pokles IQ, pointa???

Já Koza.
Jsem hezká, mám krásnou zdravou srst. Vemínko sice nemám ale mě to nevadí. Co umím? Umím skákat, dost dobře trkat hlavou, pěkně kopnout zadníma nožkama, vypláznout jazyk a něco k němu přilepit jako k mucholapce, málem bych zapomněla umím maňáskovat popředních. Popřípadě s nějako mutací toho umím daleko víc, dvojitý skok, snížit gravitaci atd.
Mohu si vybrat ze tří možných míst, Venkov, Město, MMO nelítostný svět. Zkusila jsem všechny a krom MMO kde se dají plnit úkoly, nemám žádný cíl. Prostě si skáču, trkám do lidí, bourám kde co se dát a tak. Když jsem si takhle procházela města, narazila jsem na spoustu vtípku a narážek na hry i filmy.
Ráda bych ještě něco vyprávěla ale už není co... ještě přece, umím plnit achievementy, některé jsou hodně vtipné bohužel sami na ně přijdete ale nebojte mám i svůj youtube kanál.
Beeee

Verdikt: Goat Simulatoru nemám co říct, jen si vypůjčím jingl z Radia 1. Ach ta koza...... za nic nestojí 30%

Pro: Vtípky, narážky.

Proti: Všechno

Goat Simulator jsem zkoušel už na pc, chvilku si poblbnul a odinstaloval to s tím, že stačilo a není proč hrát více. Když se ale hra objevila v ps+, tak jsem si řekl, že si za kozu ještě trochu zablbnu a aspoň si získám snadno platinovou trofej, prostě jen tak pro zábavu. To jsem ještě netušil, že jedna z trofeji mi dá zabrat hodiny a hodiny :)

Každopádně je jasné, že tohle je klasická úleťácká schválně špatná hra s totálně šílenou fyzikou, u které je těžké najít jakýkoliv vyšší význam. Prostě hra pro pobavení, koza si chvíli zajezdí na kole, potrká pár chodců, rozežene demonstraci, obětuje pár občanů ďáblovi, vyleze si na jeřáb či zaskáká na trampolíně. Prostě jako každá jiná koza, kterou potkáte na vesnici.

Jen je škoda, že dobré nápady omrzí a většinu těch dobrých najdeme v GoatVille. Goat City Bay už toho moc nenabízí a působí oproti vesnici nedodělaně. A i humor po chvíli omrzí, stejně tak všelijaké padání a kotrmelce. A nejhorší ze všeho je voda, ta mi pila krev.

Jak jsem psal na začátku, jedna trofej mi dala zabrat. Ve hře je totiž možnost zahrát si v jednom domě na TV (či ve městě na automatu) hru nazvanou "Flappy Goat", což je vlastně "Flappy Bird" s kozou. Nutné je proskákat deseti žebříky, přičemž stačí fouskem zavadit a začíná se znovu. A tahle malá hra ve hře mi dala totálně zabrat a byl to záhul. Blbě se to ovládá, je to nefér a jak blbec jsem se u toho vztekal po mnoho hodin. Kvůli trofeji. Dospělý člověk. Ale pak ta radost... :)

Goat Simulator se hodnotí docela špatně. Sbírání trofejí a blbnutí je fajn, vlastně i ten nápad není v jádru špatný. Ta hra by mohla být ale daleko zábavnější, kdyby měla nějaký cíl. Ten tu ale schází.

Pro: Je to švihnuté a má to své zábavné a vtipné momenty, Flappy Goat

Proti: Chybí nějaký cíl, hra rychle dokáže omrzet, Flappy Goat

Tato "hra" naprosto krásně symbolizuje herní průmysl za posledních několik let. Je to jeden velkej a špatnej vtip. Když jsem viděl první "ukázky" ze hry. Řekl jsem si "co to sakra?" Náhle se ukázalo, že šlo vskutku o vtip. A jo, docela jsem se u toho zasmál. No, jo, ale co se nestalo. Myslím, že i vývojáři z úspěchu videa byli naprosto šokováni. Lidi to chtějí hrát. Slavní You Tubeři to taky chtějí hrát. "Hmm to by byla dobrá reklama... víte co hoši? Byli by jsme blbý aby jsme toho nevyužili, pojďme do tý naší hovadiny přidat ačívmenty, jednoduchej fyzikální model a schválně tu hru nebudeme optimalizovat ani opravovat bugy, haha lidi se tomu budou smát, protože...protože je to vtipný a.. a vydáme to na Steam tak za 10 babek?"

SIMULÁTOR KOZY si koupí hromada lidí a pánové ze Švédska budou milionáři. Gratuluji, dokázali jste využít tuposti lidí.
Aby jsme mě pochopili, já rozumím tomu, že se u toho lidi můžou smát a pokud někdo má takovej smysl pro humor, tak tedy budiž. Jenže když vám to nepřijde vtipný co vám zbude? Hra je hnusná, mapa malinká, optimalizace a funkčnost na úrovni arabský myčky na nádobí. Hodinu budou dělat kraviny a nakonec je to přestane bavit, protože tam prostě neni co dělat.
Je to smutný, lidi jsou v dnešní době internetu opravdu tupý ovce, nebo bych měl říct kozy?

Pro: Na pár minut zabavý.

Proti: Grafika, optimalizace, cena, mrtvé prostředí, malá mapka, fyzika (u hře založený na fyzice poměrně závažný problém).