Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Goat Simulator

Goat Simulator+

Coffee Stain Studios •  Double Eleven (X360, XOne, PS3, PS4) •  Lucid Games (PS3, PS4, X360, XOne)
01.04.2014
16.09.2014
17.09.2014
17.04.2015
11.08.2015
23.01.2019
kompatibilní
53
116 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Koza je protagonistkou tohoto simulátoru, který původně začal jako čirá recese. Hlavní náplní hry však není nadojit co nejvíce mléka, vychovat co nejzdravější kůzlátka, ani spásat rozlehlé planiny. Vaše cíle budou sestávat z ničení interiérů obydlí, z řádění v exteriérech, dále z co nejefektnějších explozí aut, benzinových pump a nádrží. Nic se tu neobejde bez kozí akrobacie vysokých skoků, salt z trampolín a velké spousty dalších bláznivin.

Goat Simulator se odehrává v poměrně malé vesničce, kterou můžete dle libosti prozkoumávat, ničit a užívat k tomu různé nástroje (např. jetpack, stroj na odpalování tenisových míčků atd.). Koza je nesmrtelná a je jen na vás, jak budete tuto její vlastnost využívat k znepříjemňování každodenního života nebohého obyvatelstva. No, řekněte, kdy jste třeba mohli naposledy s kozou vlézt pod zapnutou mlátičku?


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Vzpomínám si, že při brouzdání po herních webech jsem náhodou narazil na zmínku o simulátoru hry na kozu. Nevěřícně jsem otevřel článek a zjistil, že se to myslí vážně. Odvážným a novým počinům přeji, takže jsem si řekl proč ne.

Internet dal internet a hle hra byla ještě před prvým aprílem k mání. Goat Simulator netřeba příliš vysvětlovat, na herní principy sí záhy příjde každý sám. Jednoduše zkoumejte kozou, co vše lze v malém městečku dělat. Krom pobíhání a skákání, můžete simulovat mrtvou kozu, mečet, olizovat a zárověň přisávat předměty a v neposlední řadě demolovat. Zpočátku jsem si říkal "wow" to je snad ujetý GTA za kozu. Není tomu úplně tak, v podstatě nečekejte příběh ani žádnou smysluplnost vaše počínání. Ostatně i přídavek v názvu hry "Simulator" je věru dosti odvážný. Koza je nesmrtelná a se simulátorem to opravdu nemá co dočinění.

Tvůrci si připravili různé legrácky a některé achievmenty dokáží pobavit pro svou absurditu. Celkově jsem zatím nenarazil na možnost uložení a tak tedy veškeré mé dovádění začínalo od znova. Ovšem po vcelku krátké chvíli jsem si dokázal hru zaškatulkovat. Je to v podstatě guilty pleasure pro youtube lets play videa a srandičky. Stejně jako v source enginu byl Garry´s Mod je Goat Simulátor stvořen pro uživatelskou představivost. Jaká je budoucnost nelze přímo odhadovat, hra vyšla teprve nedávno, ale dokážu si představit poměrně slušnou komunitu, která se touhle hříčkou bude bavit. Uvidíme za pár týdnů. Hra má své bugy, např. jsem zapadl pod povrch u budovy nebo u bazénu. Zřejmě se dá očekávat update ze strany vývojářů. Vše jen závisí na úspěchu, který myslím i díky reklamě by mohl být. Minimálně u hráčů, kteří si chtějí odpočinout od těch všech FPS a MMORPG...

Nesimulátor kozy stojí minimálně za vyzkoušení. Alespoň tedy pokud máte slabost pro pokleslý humor a chcete si jen tak zaskotačit. Je to "hra" pro dlouhé chvíle, tehdy když nebudete vědět co dělat. Jakékoliv jiné smysluplné důvody pro hraní nejsou.

Pro: Odreagování, achievmenty, zpomalování, demolice a skoky

Proti: podivná fyzika, bugy, prozatím jedna lokace, nemožnost savu

+27 +28 −1
  • PC --
No, řeknu vám, tohle byla teda třída! Chvíli jsem ani nevěřil vlastním očím, že někdo něco takového může vymyslet. Pravda, už jsem se tu setkal i se simulátorem kamene, stromu apod., takže se sám divím tomu, že se ještě něčemu divím. Jenže v případě "Zahrajte si na šutr" to byl pouze experiment, zatímco GS je plnohodnotná hra.

Hraním téhle kozaté pakárny jsem úspěšně zabil asi půl hodiny svého zkouškového, byl to hotový herní blitzkrieg... přijít, vyzkoušet a pak honem pryč. I po té půlhodině už jsem začal pociťovat nebezpečný pokles iq a měknutí mozku.

Proč? Protože to je zaprvé neskutečná kravina, chápete, kozí ekvivalent kraviny. A co je mnohem horší, neskutečně zábavná a návyková kravina. Taková zvířecí parafráze na GTA. Připomíná jej především vizuálně, jenže je stokrát šílenější.

Představte si, že se v roli nepříčetně se tvářící kozy, očividně mstitele vůči celé lidské rase, objevíte v ohrádce s idylickým zeleným trávníčkem a obehnané bílým plotkem jako z amerických filmů a vydáváte se terorizovat okolí. Uznejte, mohli jste v gta chytit za jazyk auto a házet ho po kolemjdoucích? Anebo skákat salta, trkat do všech a do všeho a za prakticky cokoliv dostávat body? anebo... no, však už jste si obrázek udělali. Prostě tohle člověk za střízliva asi nevymyslí. Nějak si netroufám hodnotit.

Pro: 100% úlet

Proti: nežádoucí účinky: dočasný (doufejme) pokles IQ, pointa???

+22
  • PS4 40
Goat Simulator jsem zkoušel už na pc, chvilku si poblbnul a odinstaloval to s tím, že stačilo a není proč hrát více. Když se ale hra objevila v ps+, tak jsem si řekl, že si za kozu ještě trochu zablbnu a aspoň si získám snadno platinovou trofej, prostě jen tak pro zábavu. To jsem ještě netušil, že jedna z trofeji mi dá zabrat hodiny a hodiny :)

Každopádně je jasné, že tohle je klasická úleťácká schválně špatná hra s totálně šílenou fyzikou, u které je těžké najít jakýkoliv vyšší význam. Prostě hra pro pobavení, koza si chvíli zajezdí na kole, potrká pár chodců, rozežene demonstraci, obětuje pár občanů ďáblovi, vyleze si na jeřáb či zaskáká na trampolíně. Prostě jako každá jiná koza, kterou potkáte na vesnici.

Jen je škoda, že dobré nápady omrzí a většinu těch dobrých najdeme v GoatVille. Goat City Bay už toho moc nenabízí a působí oproti vesnici nedodělaně. A i humor po chvíli omrzí, stejně tak všelijaké padání a kotrmelce. A nejhorší ze všeho je voda, ta mi pila krev.

Jak jsem psal na začátku, jedna trofej mi dala zabrat. Ve hře je totiž možnost zahrát si v jednom domě na TV (či ve městě na automatu) hru nazvanou "Flappy Goat", což je vlastně "Flappy Bird" s kozou. Nutné je proskákat deseti žebříky, přičemž stačí fouskem zavadit a začíná se znovu. A tahle malá hra ve hře mi dala totálně zabrat a byl to záhul. Blbě se to ovládá, je to nefér a jak blbec jsem se u toho vztekal po mnoho hodin. Kvůli trofeji. Dospělý člověk. Ale pak ta radost... :)

Goat Simulator se hodnotí docela špatně. Sbírání trofejí a blbnutí je fajn, vlastně i ten nápad není v jádru špatný. Ta hra by mohla být ale daleko zábavnější, kdyby měla nějaký cíl. Ten tu ale schází.

Pro: Je to švihnuté a má to své zábavné a vtipné momenty, Flappy Goat

Proti: Chybí nějaký cíl, hra rychle dokáže omrzet, Flappy Goat

+22
  • PC 30
Já Koza.
Jsem hezká, mám krásnou zdravou srst. Vemínko sice nemám ale mě to nevadí. Co umím? Umím skákat, dost dobře trkat hlavou, pěkně kopnout zadníma nožkama, vypláznout jazyk a něco k němu přilepit jako k mucholapce, málem bych zapomněla umím maňáskovat popředních. Popřípadě s nějako mutací toho umím daleko víc, dvojitý skok, snížit gravitaci atd.
Mohu si vybrat ze tří možných míst, Venkov, Město, MMO nelítostný svět. Zkusila jsem všechny a krom MMO kde se dají plnit úkoly, nemám žádný cíl. Prostě si skáču, trkám do lidí, bourám kde co se dát a tak. Když jsem si takhle procházela města, narazila jsem na spoustu vtípku a narážek na hry i filmy.
Ráda bych ještě něco vyprávěla ale už není co... ještě přece, umím plnit achievementy, některé jsou hodně vtipné bohužel sami na ně přijdete ale nebojte mám i svůj youtube kanál.
Beeee

Verdikt: Goat Simulatoru nemám co říct, jen si vypůjčím jingl z Radia 1. Ach ta koza...... za nic nestojí 30%

Pro: Vtípky, narážky.

Proti: Všechno

+20
  • PC 35
Takže máme tady kozu, která běhá po městě a mstí se lidem, že s ní jednají hrubě a dojí z ní mléko ... Tohle by mohl být jednoduchý příběh, tahle hra ovšem žádný nemá, což není vůbec na škodu.

Goat Simulator - v tomhle případě se o žádný simulátor nejedná. Pokud by to byl simulátor, ve hře by mohly být nudné achievementy typu - sežer 300 hektarů trávy, vyser kilo bobků, apod. Tohle je větší sranda - pro mě ovšem jen na čtyři hodiny čistého herního času. Vracet se k této arkádě už nebudu. Byla docela sranda objevovat možnosti, které pro anarchisticky smýšlející pomatenou kozu hra nabízí. Grafika je sice plná lagů, nemožnost savu nutí hráče vždy začínat znovu na pitomém dvorečku. Mě osobně absence ukládání nevadila. Tuto hru beru jako zpestřující kratochvíli. Fatalistické úvahy některých uživatelů typu "kam to s herním průmyslem zpěje" beru jako zcela bezpředmětnou, protože proč vlastně ne? Hratelností se sice jedná o krátkou zábavu, kterou ale osobně vnímám jako svěží vánek v nabídce herních titulů a žánrů.
+17 +18 −1