Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Coffee Stain Studios

Švédsko
Založeno 2010
Coffee Stain Studios je švédské vývojářské studio, které bylo založené roku 2010 v Skövde devíti studenty místní univerzity. Na konci téhož roku také udělali svoji první hru I Love Strawberries, kterou pro platformu iOS vydala společnost Atari, Inc. (dceřiná společnost Atari).

V roce 2011 se Coffee Stain Studios účastnilo soutěže Make Something Unreal, ve které se týmy utkaly ve vytváření módů pro hru Unreal Tournament III a kterou pořádala firma Epic Games a Intel. Švédi přišli s módem Sanctum. Ten byl velmi dobře přijat, což mělo za následek, že za použití Unreal Development Kit z něho udělali samostatnou hru. Ta byla vydána v dubnu 2011 a od dva roky později ji následoval její druhý díl Sanctum 2.

Více se společnost Coffee Stain Studios proslavila svojí hrou Goat Simulator vydanou v roce 2014. Kritika si z ní odnášela smíšené dojmy, avšak hra se stala velmi populární u streamerů a youtuberů a sami tvůrci byli překvapeni, jak nakonec úspěšnou hrou se stala. Do března 2016 jim vynesla přes 12 milionů dolarů.

23. února 2017 oznámila firma Coffee Stain Studios vznik dceřiné společnosti Coffee Stain Publishing, která se starala o vydávání jejich vlastních her. V listopadu v roce 2018 pak byla celá společnost včetně dceřiných společností koupena velkým vydavatelem her - THQ Nordic AB (mateřskou společností THQ Nordic).

Nyní studio pracuje na budovatelské strategii jménem Satisfactory.

Nejlépe hodnocené hry