Sanctum 2

strategie > real-time strategie *
akce > 1st person akce
15.05.2013
Coffee Stain Studios
Sanctum 2, stejně jako první díl, mixuje FPS střílečku s tower defense strategií. Úkolem je chránit energetické jádro před vlnami monster. V budovatelské fázi nejprve připravíte důmyslné bludiště z věží a v následující akční fázi se do boje zapojíte v FPS stylu.

Na planetě LOEK III máte na výběr ze čtyř hlavních postav, každá s vlastní specializací a příběhovým pozadím. Příběh se dál rozvíjí v komiksech mezi misemi. Od prvního dílu přibyl vývoj profilu, hráč si tedy odemyká nové věže, zbraně a perky. Sanctum 2 staví na znovuhratelnosti a dává řadu možností, jak si hru ztížit a nastavit.

Multiplayer nabízí kooperační mód až pro čtyři hráče.

Podpořte Databázi a kupte si hru přes Heureka.cz

Hernajz, takový příklon k akci jsem nečekal, to už skoro ani není TD. Monstra se naučila útočit a hráče často nezachrání ani autoheal. Maximální počet postavitelných věží na mapu je 10, trapných 10! Ale tolik jich stejně většinou člověk nepostaví, neboť za vlnu dostane almužnu sotva na jednu věž. Když jsem u toho, bakšiš po každé vlně spadne v krabičce k energetickému jádru, kam se za ním člověk musí pokaždé belhat, proč proboha? A to ani nemluvím o multiplayeru, kde se sebrané peníze nedělí mezi hráče a kdo je čajzne první, vyhrává... teda má na půl věže (tady se nejspíš počítalo s pokročilou komunikací a strategií hráčů).

Na druhou stranu se opět vývojářům povedlo dát dohromady velice pěkné mapy, graficky i bludišťově. Hlavně ty výlety do exotické divočiny, doprovázené příjemným soundtrackem, stály za to. Specializace charakterů a perky fungují taky na výbornou. S příběhem to tak slavné není, ale aspoň si člověk může oblíbit nějakou postavu bez ohledu na její schopnosti.

Edit: Tak dnešní večerní záplata to trochu zachraňuje (víc peněz z vln, dělení peněz mezi hráče, maximum věží zvednuto na 15), bohužel už mám dohráno.