Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

Jsem herní nadšenec, leč minimalista, který si rád vyzkouší to a ono prakticky bez preference žánru, ale striktně offline a singleplayer hry, protože do toho nerad investuju tolik času. V jednom testu s názvem "Jste počítačový maniak?" jsem sice splnil hned první bod... totiž: První věc, kterou uděláte, když přijdete domů je, že zapnete počítač, nicméně se tomu snažím alespoň v rámci možností bránit :D

Abych to tedy zkrátil, alespoň co se týče her to pro mě funguje stylem: půl hodinka sem, hodinka tam. Proto v poslední době preferuju hlavně indie hry, které mají často zajímavý nápad a rozsahově se většinou jedná o kratší záležitosti. Na hrách nejvíce ocením kvalitní příběh, soundtrack a celkovou myšlenku. To ale neznamená, že bych se vyhýbal pařbám typu Quake, Counter Strike apod.

Obecně mě v poslední době přitahuje koncept, který někdo přiléhavě nazval, tuším, že ve spojení s Dear esther "interaktivní film". tedy napůl film, napůl hra. Respektive film, který občasným zapojením hráče do děje vytváří zcela nový zážitek.

Na čsfd, pod přezdívkou Movieaddict sem tam taky něco okomentuju. Co se týče filmů, preferuju mysteriózní a mindf..k filmy typu Mulholland Drive (David Lynch je možná blázen, ale geniální blázen), Stay (Hranice života), Jakobův žebřík. Posledních pár let sem tam ochořím "anime horečkou" a v takové době potom sleduju jeden anime seriál či film za druhým. Z filmů je to na prvním místě zcela jasně Spirited away (120% i více), Princezna Mononoke, seriály jsou zase jiné kafe, z těch si dost vybírám (opět hraje roli časový faktor) ty, které nepřesahují třicet dílů, což výběr podstatně zužuje. Na prvním místě je to Mushishi, dále Seirei no Moribito, Natsume Yuujinchou, Aoi Bungaku atd. Celkově se ale rád kouknu na cokoliv v rámci spektra od komedie po horor či dokonce, spíš pro pobavení, nějaké experimentální koniny (btw, viděli jste seriál Riget od Larse von Triera nebo the Rabbits od Lynche??? :-D) no, tohle je tak trochu off topic, ale co už :-D

Mezi nejoblíbenější tituly patří asi Miasmata, Silent Hill 2 (ale i ostatní SH), Dear Esther, z adventur The Longest Journey, z akčnějších počinů namátkou Alan Wake. Strategiím se moc nevěnuju, ale vynikající je Rome: Total War.

no a ted oblíbené soundtracky: Silent Hill 2 (viz komentář ke hře), SH 3, SH4 The Room, SH5 Homecoming, jednička na mě byla moc tvrdá. Dále Lone Survivor, TES3: Morrowind, TES4: oblivion, TES5: Skyrim me docela zklamala, soundtrack mi přišel docela stereotypní.

Nejsem odborník, hodnotím tedy víceméně intuitivně a subjektivně. Více než samotnou technickou a herní stránku hry hodnotím příběh, zpracování, soundtrack, myšlenku a podobně. Samozřejmě se občas vyjádřím i k jiným aspektům, ale celkový dojem je pro mě nejdůležitější.