Vzpomínám si, že při brouzdání po herních webech jsem náhodou narazil na zmínku o simulátoru hry na kozu. Nevěřícně jsem otevřel článek a zjistil, že se to myslí vážně. Odvážným a novým počinům přeji, takže jsem si řekl proč ne.

Internet dal internet a hle hra byla ještě před prvým aprílem k mání. Goat Simulator netřeba příliš vysvětlovat, na herní principy sí záhy příjde každý sám. Jednoduše zkoumejte kozou, co vše lze v malém městečku dělat. Krom pobíhání a skákání, můžete simulovat mrtvou kozu, mečet, olizovat a zárověň přisávat předměty a v neposlední řadě demolovat. Zpočátku jsem si říkal "wow" to je snad ujetý GTA za kozu. Není tomu úplně tak, v podstatě nečekejte příběh ani žádnou smysluplnost vaše počínání. Ostatně i přídavek v názvu hry "Simulator" je věru dosti odvážný. Koza je nesmrtelná a se simulátorem to opravdu nemá co dočinění.

Tvůrci si připravili různé legrácky a některé achievmenty dokáží pobavit pro svou absurditu. Celkově jsem zatím nenarazil na možnost uložení a tak tedy veškeré mé dovádění začínalo od znova. Ovšem po vcelku krátké chvíli jsem si dokázal hru zaškatulkovat. Je to v podstatě guilty pleasure pro youtube lets play videa a srandičky. Stejně jako v source enginu byl Garry´s Mod je Goat Simulátor stvořen pro uživatelskou představivost. Jaká je budoucnost nelze přímo odhadovat, hra vyšla teprve nedávno, ale dokážu si představit poměrně slušnou komunitu, která se touhle hříčkou bude bavit. Uvidíme za pár týdnů. Hra má své bugy, např. jsem zapadl pod povrch u budovy nebo u bazénu. Zřejmě se dá očekávat update ze strany vývojářů. Vše jen závisí na úspěchu, který myslím i díky reklamě by mohl být. Minimálně u hráčů, kteří si chtějí odpočinout od těch všech FPS a MMORPG...

Nesimulátor kozy stojí minimálně za vyzkoušení. Alespoň tedy pokud máte slabost pro pokleslý humor a chcete si jen tak zaskotačit. Je to "hra" pro dlouhé chvíle, tehdy když nebudete vědět co dělat. Jakékoliv jiné smysluplné důvody pro hraní nejsou.

Pro: Odreagování, achievmenty, zpomalování, demolice a skoky

Proti: podivná fyzika, bugy, prozatím jedna lokace, nemožnost savu

No, řeknu vám, tohle byla teda třída! Chvíli jsem ani nevěřil vlastním očím, že někdo něco takového může vymyslet. Pravda, už jsem se tu setkal i se simulátorem kamene, stromu apod., takže se sám divím tomu, že se ještě něčemu divím. Jenže v případě "Zahrajte si na šutr" to byl pouze experiment, zatímco GS je plnohodnotná hra.

Hraním téhle kozaté pakárny jsem úspěšně zabil asi půl hodiny svého zkouškového, byl to hotový herní blitzkrieg... přijít, vyzkoušet a pak honem pryč. I po té půlhodině už jsem začal pociťovat nebezpečný pokles iq a měknutí mozku.

Proč? Protože to je zaprvé neskutečná kravina, chápete, kozí ekvivalent kraviny. A co je mnohem horší, neskutečně zábavná a návyková kravina. Taková zvířecí parafráze na GTA. Připomíná jej především vizuálně, jenže je stokrát šílenější.

Představte si, že se v roli nepříčetně se tvářící kozy, očividně mstitele vůči celé lidské rase, objevíte v ohrádce s idylickým zeleným trávníčkem a obehnané bílým plotkem jako z amerických filmů a vydáváte se terorizovat okolí. Uznejte, mohli jste v gta chytit za jazyk auto a házet ho po kolemjdoucích? Anebo skákat salta, trkat do všech a do všeho a za prakticky cokoliv dostávat body? anebo... no, však už jste si obrázek udělali. Prostě tohle člověk za střízliva asi nevymyslí. Nějak si netroufám hodnotit.

Pro: 100% úlet

Proti: nežádoucí účinky: dočasný (doufejme) pokles IQ, pointa???

Goat Simulator jsem zkoušel už na pc, chvilku si poblbnul a odinstaloval to s tím, že stačilo a není proč hrát více. Když se ale hra objevila v ps+, tak jsem si řekl, že si za kozu ještě trochu zablbnu a aspoň si získám snadno platinovou trofej, prostě jen tak pro zábavu. To jsem ještě netušil, že jedna z trofeji mi dá zabrat hodiny a hodiny :)

Každopádně je jasné, že tohle je klasická úleťácká schválně špatná hra s totálně šílenou fyzikou, u které je těžké najít jakýkoliv vyšší význam. Prostě hra pro pobavení, koza si chvíli zajezdí na kole, potrká pár chodců, rozežene demonstraci, obětuje pár občanů ďáblovi, vyleze si na jeřáb či zaskáká na trampolíně. Prostě jako každá jiná koza, kterou potkáte na vesnici.

Jen je škoda, že dobré nápady omrzí a většinu těch dobrých najdeme v GoatVille. Goat City Bay už toho moc nenabízí a působí oproti vesnici nedodělaně. A i humor po chvíli omrzí, stejně tak všelijaké padání a kotrmelce. A nejhorší ze všeho je voda, ta mi pila krev.

Jak jsem psal na začátku, jedna trofej mi dala zabrat. Ve hře je totiž možnost zahrát si v jednom domě na TV (či ve městě na automatu) hru nazvanou "Flappy Goat", což je vlastně "Flappy Bird" s kozou. Nutné je proskákat deseti žebříky, přičemž stačí fouskem zavadit a začíná se znovu. A tahle malá hra ve hře mi dala totálně zabrat a byl to záhul. Blbě se to ovládá, je to nefér a jak blbec jsem se u toho vztekal po mnoho hodin. Kvůli trofeji. Dospělý člověk. Ale pak ta radost... :)

Goat Simulator se hodnotí docela špatně. Sbírání trofejí a blbnutí je fajn, vlastně i ten nápad není v jádru špatný. Ta hra by mohla být ale daleko zábavnější, kdyby měla nějaký cíl. Ten tu ale schází.

Pro: Je to švihnuté a má to své zábavné a vtipné momenty, Flappy Goat

Proti: Chybí nějaký cíl, hra rychle dokáže omrzet, Flappy Goat

Já Koza.
Jsem hezká, mám krásnou zdravou srst. Vemínko sice nemám ale mě to nevadí. Co umím? Umím skákat, dost dobře trkat hlavou, pěkně kopnout zadníma nožkama, vypláznout jazyk a něco k němu přilepit jako k mucholapce, málem bych zapomněla umím maňáskovat popředních. Popřípadě s nějako mutací toho umím daleko víc, dvojitý skok, snížit gravitaci atd.
Mohu si vybrat ze tří možných míst, Venkov, Město, MMO nelítostný svět. Zkusila jsem všechny a krom MMO kde se dají plnit úkoly, nemám žádný cíl. Prostě si skáču, trkám do lidí, bourám kde co se dát a tak. Když jsem si takhle procházela města, narazila jsem na spoustu vtípku a narážek na hry i filmy.
Ráda bych ještě něco vyprávěla ale už není co... ještě přece, umím plnit achievementy, některé jsou hodně vtipné bohužel sami na ně přijdete ale nebojte mám i svůj youtube kanál.
Beeee

Verdikt: Goat Simulatoru nemám co říct, jen si vypůjčím jingl z Radia 1. Ach ta koza...... za nic nestojí 30%

Pro: Vtípky, narážky.

Proti: Všechno

Takže máme tady kozu, která běhá po městě a mstí se lidem, že s ní jednají hrubě a dojí z ní mléko ... Tohle by mohl být jednoduchý příběh, tahle hra ovšem žádný nemá, což není vůbec na škodu.

Goat Simulator - v tomhle případě se o žádný simulátor nejedná. Pokud by to byl simulátor, ve hře by mohly být nudné achievementy typu - sežer 300 hektarů trávy, vyser kilo bobků, apod. Tohle je větší sranda - pro mě ovšem jen na čtyři hodiny čistého herního času. Vracet se k této arkádě už nebudu. Byla docela sranda objevovat možnosti, které pro anarchisticky smýšlející pomatenou kozu hra nabízí. Grafika je sice plná lagů, nemožnost savu nutí hráče vždy začínat znovu na pitomém dvorečku. Mě osobně absence ukládání nevadila. Tuto hru beru jako zpestřující kratochvíli. Fatalistické úvahy některých uživatelů typu "kam to s herním průmyslem zpěje" beru jako zcela bezpředmětnou, protože proč vlastně ne? Hratelností se sice jedná o krátkou zábavu, kterou ale osobně vnímám jako svěží vánek v nabídce herních titulů a žánrů.
Tato "hra" naprosto krásně symbolizuje herní průmysl za posledních několik let. Je to jeden velkej a špatnej vtip. Když jsem viděl první "ukázky" ze hry. Řekl jsem si "co to sakra?" Náhle se ukázalo, že šlo vskutku o vtip. A jo, docela jsem se u toho zasmál. No, jo, ale co se nestalo. Myslím, že i vývojáři z úspěchu videa byli naprosto šokováni. Lidi to chtějí hrát. Slavní You Tubeři to taky chtějí hrát. "Hmm to by byla dobrá reklama... víte co hoši? Byli by jsme blbý aby jsme toho nevyužili, pojďme do tý naší hovadiny přidat ačívmenty, jednoduchej fyzikální model a schválně tu hru nebudeme optimalizovat ani opravovat bugy, haha lidi se tomu budou smát, protože...protože je to vtipný a.. a vydáme to na Steam tak za 10 babek?"

SIMULÁTOR KOZY si koupí hromada lidí a pánové ze Švédska budou milionáři. Gratuluji, dokázali jste využít tuposti lidí.
Aby jsme mě pochopili, já rozumím tomu, že se u toho lidi můžou smát a pokud někdo má takovej smysl pro humor, tak tedy budiž. Jenže když vám to nepřijde vtipný co vám zbude? Hra je hnusná, mapa malinká, optimalizace a funkčnost na úrovni arabský myčky na nádobí. Hodinu budou dělat kraviny a nakonec je to přestane bavit, protože tam prostě neni co dělat.
Je to smutný, lidi jsou v dnešní době internetu opravdu tupý ovce, nebo bych měl říct kozy?

Pro: Na pár minut zabavý.

Proti: Grafika, optimalizace, cena, mrtvé prostředí, malá mapka, fyzika (u hře založený na fyzice poměrně závažný problém).

Goat simulátor je pěkně praštěná hra. Vybrala jsem jí ke splnění výzvy kategorie 3. "Lidem vstup zakázán". Na odreagování je určitě dobrá. Já jsem se tedy společně s hraním dívala na/poslouchala různá videa, apod. Samotné hraní by mě asi moc nebavilo. Není to hra, která by vás vtáhla do děje a nutila se jí plně věnovat. Hodí se, když chcete něco spíše poslouchat a potřebujete nějak zabavit ruce.
Grafika hry neurazí ani nenadchne, hudba je značně otravná a hra je plná bugů. Poměrně často se mi stalo, že jsem se propadla texturou a zůstala někde uvězněná. Ve hře chybí možnost ukládat, proto při každém spuštění se musíte pustit do demolování od začátku. Na vyzkoušení dobré, ale já se k ní pravděpodobně vracet nebudu.

Pro: Originalita, dobré na odreagování

Proti: Chyby, rychle se omrzí

• XOne 45
Nezasvěcenému to bude znít určitě divně - díky herní výzvě 2018 jsem vzal za vděk hrou, kde je hlavní postavou Koza, ne TY kozy, ale opravdu TA koza. Cítil bych se na cílovku spíš co se těch koz týče, ale tohle, to je panečku hříčka. Ale zapomeňme na škatulky, Live N' Let Die, kozy nebo Koza, směle do toho. Šiblá podstata celého konceptu vlastně není přitěžující okolností, v tomto směru je potřeba ctít presumpci neviny, problém je že spoustu momentů ve hře považují za vcelku trapnou a opravdu jsem nebyl říčný z toho, že na tisící (+/-)pokus se snažím získat předmět, který sice není ničím důležitý, ale jakože pro dobrý pocit stoprocentního sběru. Nejuchal jsem ani ze situací, kdy mé milé koze prolezla kontejnerem hlava a já chtě nechtě byl nucen restartovat. Záměr? Sarkasmus, ironii, nadhled, to vše mám velmi rád, bohužel zde je tlačen až ad absurdum a chtít za něco takového peníze je zhovadilost (nebo metafyzika). A nebo se prostě musím smířit s tím, že tohle není můj šálek kozích bobků.

K druhé straně kozí mince: hra má, řekněme v rámci vnitřní logiky kozího světa, pár světlých momentů a zajímavých nápadů. Vše jde olíznout a ke všemu se jazykem přilepit. Jde se podívat do vesmíru, nemotorně zaskákat na trampolínách, zažít boj v aréně proti jiným kozám, získat trůn a být králem všech koz či se stát kozatýrem... Bohužel všechny tyto z počátku úsměvné kratochvíle přecházejí po krátké době v kozí šeď a není to ta kozí šeď jako když momentální přítulce pomalujete koziště tělními barvami v odstínu šedé (v rámci sexuálního dovádění), ale je to ta nepříjemná šeď kozího kožichu - kromě Švandy Dudáka, oblékl by si někdo něco takového?

Pro: občas vtipné momenty

Proti: zbytečnost

Goat Simulator je velmi šílená hra. Upřímně řečeno, název je zavádějící. Hra nesimuluje život kozy, ale nějakého zvláštního stvoření, co kozu připomíná. Hra mě zaujala nápadem a říkal jsem si, že by mohla být zábavná. Nakonec mě to moc nechytlo. Prakticky jediné, co zde můžete dělat, jsou různé kraviny a plnění achievementů, což vás zabaví jen krátce. Pak se dostaví nuda. Herní svět navíc není moc velký ani rozmanitý. Sice se zde ějaká zajímavá místa nachází, ale není jich moc.

Je možné, že s updaty se hra zlepšila, ale moc se mi to už nechce zkoušet. Sám za sebe ji nemohu doporučit, ale jsem si jist, že své zastánce si asi najde. Já mezi ně však nepatřím.

Pro: Originalita, na chvíli zabaví...

Proti: ...ale ne na dlouho

Surrealistická vize která se nám snaží odpovědět na otázku která sužuje lidstvo už desetiletí: "Je člověk v nitru opravdu kozou?" Určitě mnozí z vás se touhle otázkou aktivně zabývali ale marně, odpověď nikde.

Proto je tu Goat Simulator, který díky podprahovým zprávám se vám snaží podat výživnou odpověď. Bohužel hromada mozkově slabších jedinců to ve hře nedokáže vypozorovat a proto si hra odnáší tak mrzké známky. Já sám jsem měl silné spojení s kozou v reálném životě, a proto jsem ve hře jednal pomocí mého kozího instinktu, který jsem si vytříbil s mojí kozí společnicí Jarmilkou, při našich večerních siancích.

Například jsem se díky vysokým skokům na trampolíně ve hře dozvěděl že koza dříve byla muž. Atleticky založený skokan do výšky, který se po naražení do ženy stal privátním detektivem (to jsem vydedukoval když jsem srazil blondýnku).

To ale zdaleka není všechno, jelikož jsem během hry měl procitnutí že každý z nás má v sobě aspoň jednu kozu, kterou právě reflektuje tato koza ve hře. Každý z nás chce totiž békat a pobíhat po lučinách, ale skrývá to hluboko ve své duši. Hráči jsou často tímto uvědoměním díky této hře tak pohoršeni že jí kritizují, nedokáží totiž v sobě přijmout vnitřní kozu.

Proto hře dávám 100% a už vím co chci ve svém životě dělat, tímto dnem si ruším účet na DH a jdu se pást :)
Muži, kteří hrají za kozy

Chcete si jen tak zablbnout po náročném dni v práci nebo škole? Už vás nudí otevřené světy plné otazníčků a outpostů? Nezajímá vás ve hrách příběh? Tak v tom případě zbystřete. Kozí simulátor je hra pro všechny, kdo se jen chtějí bavit a nechtějí u hry trávit hodiny denně. V názvu je sice simulátor, ale ta hra se vůbec nebere vážně. Nebudete muset shánět potravu, vyhýbat se predátorům, starat se o potomstvo. Spíš budete ničit okolí, obětovávat lidi satanovi, jezdit na bicyklu (ano s kozou), kazit ostatním zábavu a šířit teror. Všechno je tady šílené a to včetně fyziky. Ragdoll funguje podivně nebo spíše nefunguje. A kupodivu to není špatně. Pokud děláte berany duc do obyčejných lidí, odlétnou desítky metrů daleko. Na trampolíně skáčete do nebes. Výbuchy vás jen odmrští a zase se po chvilce postavíte na nohy. Nejde zemřít, když už se náhodou stane, že se někde zaseknete, můžete se respawnovat a hrát dál. Koza má mnoho pohybů. Může olizovat a přichytávat se objektů, kopat, trkat, házet přemety, zpomalovat čas a chodit po předních končetinách. Naučit se ovládání je klíčové.

Až vás přestane bavit blbnout, můžete plnit šílené výzvy nebo neméně šílené achievementy, hledat tajné sošky nebo závodit. Na některých místech můžete pozvat kamaráda na multiplayerové klání, ale to jsem zatím nezkoušel. Nemám kamarády, sadge. Na něco ale základní koza nestačí, a tak můžete použít mutátory. Co takhle změnit si kozu na pštrosa, velblouda, plameňáka nebo dokonce tyrannosaura? Každé zvíře se pohybuje jinak a má jinou schopnost. A u živočichů to nekončí. Časem si odemknete třeba chleba. K vaší bohulibé činnosti hraje libozvučná hudba a všechno se plynule hýbe. Ale tady je čas na nějakou negativní kritiku. Grafika není žádný zázrak. Objekty doskakují v docela blízkém okolí a barvy mají vyblitý odstín. Jinak nelze prakticky nic kritizovat. Hru si užije ten, kdo si chce jen tak zapařit na pět minut i ten, kdo touží po vysbírání všech collectiblů, nalezení secretů a easter eggů a splnění všech achievementů Je toho tady fakt hodně a nápaditost tvůrcům při jejich tvorbě nechyběla..

Pro: Šílenost, zábavnost, spousta interaktivních prvků, soundtrack, optimalizace, znovuhratelnost

Proti: Slabší grafika

Herní výzva 2022 # 4

Přáli jste si někdy vyzkoušet jaké to je být kozou. Pobíhat na poli, okusovat trsy trávy.
Ano Goat simulator je všechno jen né "tenhle" simulátor kozy.

Jak to popsat hraní za kozu je jen pro cílové hráče, tím je myšleno to, že hru si vyloženě neužije ostřílený call of duty veterán ale ani milovník příběhu v adventurách. Jde tu o to prostě vypnout, hra totiž nemá žádný příběh natož pak děj. Jedná se o ryzí sandboxovou akci. Hrajete vlastně na jedné z obřích map (v aktuálním stavu má hra 2) na které se snažíte dělat co největší bordel, čím větší bordel, tím vyšší bodové hodnocení (takové kozí "just cause") Hele hrajete za kozu, co může trkat a lízat a k tomu ještě běhat po stěnách a dělat parkur. Tak a i bez toho parkuru jde o všechny akce, které můžete dělat.
A musí to být vyloženě špatně? No ani nemusí. Můžete se totiž takříkajíc vyřádit. Naštval vás soused? Tak ho neřešte jděte radši vyhodit celé město do povětří. Můžete si tu totiž hrát za samozvaného kozího boha, udělat hromadu mrtvol jakožto obětiny satanovi, podpálit lidi na BBQ párty, hodit chodce pod kola náklaďáku, všechno máme. Kdyby někdo nechtěl způsobovat genocidu, tak je tu pro něj lov trofejí, taky fajn věc no... "proti gustu"

Už zase ty bugy! Asi jsem se ještě nezmínil o další vlastnosti této hry a to jsou bugy, glitche a podobní narušitelé. Hra si je totiž naschvál nechává, což z ní dělá mnohdy ještě větší šílenost než by mohla být. Visící těla ze stropu, levitující náklaďáky a odpal souseda do stratosféry... moc fajn bugy :) Jenže tyto chyby působí dost často i na vaši postavu: {zásek ve výtahu; propadání se texturami; pád hry; neposlušné ovládání} to a ještě více vám může zkazit úsměv na tváři. Dalším problémem by mohla být doba. Ono totiž blbnutí je sranda, ale po pár hodinách může začít nudit. Jistě můžete se vydat na lov zbylých achievementů ale potom už vás opravdu nic nečeká.

Tvůrci se ještě stále snaží oživovat hru různými DLC (už jich jsou tak 4 kousky) které přidávají celé mapy s novým obsahem, ale zase to zabaví jen na první průchod.
Kozí simulátor má spousty neduhů, ale k tomu i pár světlých chvilek. Jako je například sídlo vývojářů ve hře, což dokazuje jak moc hra chce být parodií na všechny ostatní a taky to že studio si umí dělat srandu i samo ze sebe.
Tak se usmějte a až taky narazíte na vývojáře tak je nezapomeňte pořádně potrkat.

zábava /chvilková

Pro: Na krátkou chvíli zabaví, Šílené situace, Lov achievementů, Objevování, reference(easter eggy), Bugy

Proti: Málo obsahu, Stereotyp, Ovládání, ,Nedá se brát jako plnohodnotná hra, Bugy

Hra je velmi nápaditá a zajímavá. Hratelná je kupodivu taky. Hra je naštěstí celkem zábavná a má smysl pro humor, bohužel nemá smysl pro fyziku.

Dělal jsem různé vylomeniny, dokonce jsem se dostal do Kozího hradu a byl pasován na krále všech koz. Zničil jsem celé město a pak už nebylo co dělat, byl jsem ve všech budovách, poskákal všude možně. Ty lety, když vás odmrští kombajn nebo matrace či trampolína, to je sranda :)

Po grafické stránce je hra na tom velmi dobře. Graficky je to fakt luxusní. Bohužel je hra hodně zabugovaná, což je škoda. Pro mě je to průměr. Hra typu jednou a dost. Aspoň pro mě.

Pro: Grafika, zábava, skoky, něco nového, bude prý i Bear Simulátor

Proti: Jednou a dost, stereotyp, bugy, bugy, kozy, bugy

Hlavná dejová línia nie je pre žiadnych intelektuálov, ale je ako stvorená pre Neanderthalov, ide v nej o totálnu deštrukciu všetkého a všetkých, pričom bočnými úlohami je vylepšovanie svojej kozy zbieraním zlatých veľkonočných vajíčok. Hlavná koza môže darovať obety Diablovi, ktorý ju za to obdaruje špeciálnymi schopnosťami, ale môže sa stať napríklad aj kozou kráľovnou. Absencia respawnu umožňuje mestečko premeniť na svoj obraz, čo je veľmi vítané. Hra mi poskytla potešenie na 8 hodín, potom už bolo mestečko celé zničené a nebolo čo robiť, na tom ale nemá vinu spomínaná absencia respawnu, ale absencia zmysluplnejších misií, ale to ani nevadí.

Proti: podľa mňa to je aj tak cap a nie koza!!

Hra je naprosto stupidní blbost. Jestli někoho baví chodt s kozou a ničit věci tak ok. Ale pro mě je to jenom ztrata času. Nevím co jsem od toho očekaval myslel jsem si že to bude mit hlavu a patu ale nemá! Pro zabavení času možná, já jsem si to zahrál jednou a měl jsem dost téhle kraviny.Takže dávam 0 procent.Cíl vůbec nevím jestli je, a jestli se dá tahle blbost vubec dohrát. ale po druhé bych si to nezahrál.

Pro: nic

Proti: všechno

-3 +4 −7