Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Valiant Hearts: The Great War

26.06.2014
04.09.2014
26.11.2014
08.11.2018
15.07.2022
kompatibilní
79
141 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Valiant Hearts: The Great War vypráví příběh a osudy čtyř vojáků Emila, Karla, Anny, Freddieho a psa Walta ve světě zmítaném 1. světovou válkou. S každou postavou, na pozadí válečných událostí, budete procházet vlastní příběh, jenž se liší podle povahy jeho hrdiny. Všechny příběhy však spojuje touha našich hrdinů pomoci mladému německému vojákovi najít jeho lásku.

V průběhu hry se dozvíte řadu detailů o velkých bitvách 1. světové války, kde autoři při tvorbě vycházeli nejen z historických dokumentů, ale i z dopisů odeslaných z fronty a chtěli vytvořit hru historicky co nejvěrnější, aby svým způsobem mohla působit i jako dokument. Jedná se však především o adventuru, ve které však hádanky nejsou nadřazeny plynulému vyprávění, spíše pomáhají vžít se do příběhové linky.

Vývojáři vsadili na neobvyklou výtvarnou stylizaci, která upoutá na první pohled. Komiksový dojem znásobují i dialogy, které probíhají pomocí huhlání a piktogramů. Příběhu dal vzniknout scénáristický tým ze studia Telltale Games.


Poslední diskuzní příspěvek

@Ferdish (09.02.2024 09:13): No ten netflix je nejspíš jediný důvod, proč to pokračování vůbec vzniklo, bez netflix peněz by se na to Ubi vybodli hádám. Ale netflix na PC nic takového nemá, takže to nehrozí imo.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Již přes sto let nás dělí od první světové války. Někomu se to může zdát už jako celá věčnost. Bohužel až do dnes může spousta lidí stále pociťovat následky z této smutné doby. Ať už se jedná o ztrátu příbuzných, či zničený majetek.

Dokázala bych vyjmenovat několik her na motivy druhé světové války. Nenapadá mě však žádná hra, která by se nechala inspirovat první světovou válkou. Tato originalita v kombinaci s mým oblíbeným herním žánrem mě velmi zaujala.

Ze hry jsem byla nadšená už od začátku. Krásná grafika, hudba a dobrá hratelnost mě neomrzely za celou dobu hraní. To, že je hra proložena i zmínkami o historických faktech, bylo pro mě příjemným překvapením. Vždy se jednalo o stručné komentáře či popisy, které délkou nenudily. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které se člověk, pokud není nadšenec do historie, jen tak nedozví.

V každé lokaci máte za úkol posbírat určité předměty, vyřešit puzzle, či se někam dostat. Ač se to může zdát stereotypní, nenudila jsem se ani chvíli. Hra je také proložena několika akčními minihrami, ve kterých jsem musela být neustále ve střehu a rychle reagovat. Příběhová linie se točí kolem třech hlavních postav, za které v průběhu hry střídavě hrajete. Občas vás doprovází i psí společník, bez něhož byste se v některých lokacích těžko obešli.

Ač mě hra bavila a mohu ji všem vřele doporučit, našlo se zde i něco co mi lehce hru kazilo. Jednalo se o hledání předmětů do sbírky. V každé lokaci jste mohli (nemuseli) hledat určitý počet různých předmětů, ke kterým jste po nalezení získali Informaci – co tento předmět znamenal, či jak se využíval ve válce. Vzhledem k tomu, že jste byli někdy časově omezeni, nebyl čas se po těchto předmětech ohlížet a tak mi třeba nějaký předmět chyběl. Když jsem se ale cíleně dívala po předmětech, kazilo mi to zase atmosféru hry, jelikož jsem se tolik nesoustředila na okolí, ale hledala jednu blbou věc. Uvítala bych proto, kdyby hledání předmětů bylo méně časté a jen v klidných lokacích. Toto je však má jediná výtka a kromě dobrého pocitu z dohrání si nyní odškrtávám 10. bod z letošní herní výzvy.
+40
  • PC 85
Upřímně ... málokdy se mi stává, že bych se u hraní rozbrečela (dívám se na tebe, Brothers), ale tady jsem měla na krajíčku prakticky celou dobu; o konci radši nemluvě. Najdou se pravda i oddechové až vtipné pasáže (řízení taxíku v Pařížské dopravě), ale ty jenom umocňují mrazení v zádech z scén následujících. K atmosféře napomáhá i přenádherný, emocionální soundtrack a spousta historických faktů a zajímavostí prokládajících celou hru. I komiksově laděná animace se mi moc líbila. Herní náplň už je na tom ale pravda hůř, neboť děláte prakticky pořád to samé dokola - přijdi, seber to, hoď to, dej povel psovi, zatáhni za páku ... - což po čase může začít být docela únavné. Ale hra je příliš krátká na to, aby hratelnost začala přímo nudit.

Pro: EMOCE, originalita, příběh, atmosféra, soundtrack, animace, postavy, fakta

Proti: repetitivní hratelnost

+31
  • PC 80
První okamžiky a hodiny jsem byl opravdu v euforii. Hra pro mne svoji mechanikou neznámá – prakticky bezzákysová adventuroplošinovka s perfektním komiksovým audiovizuálním zpracováním a silným lyrickým důrazem. Hraní bez nutnosti znalosti jazyka – povely a rozkazy podány obrázkově, do toho v menu „dobrovolný“ doplňující text vysvětlující pozadí události či účel dobových předmětů (mnohé McGyverského typu – „trench made“) v příjemném neprudícím množství. Potěšil mne výběr 1. světové války – je to přeci jen téma ve hrách opomíjené a tedy i méně otřepané.

Příběh zajímavý, napínavý s četnými zvraty – protkané a zamotané osudy několika lidí a psa, kteří válku prožili z různých pohledů…láska, přátelství, msta, hrůza, zoufalství, smrt, naděje, záchrana. Vzhledem k řeznickým hrůzám zákopové války je komiksové ladění grafiky prakticky nutností, i tak na mne působila místy nepříjemně (zvláště po přečtení doprovodných textů: tu 50.000, tu 200.000 padlých…). Škoda, že prvotní euforie mne nevím proč záhy opustila, vprostřed hry jsem se trochu musel nutit, ale finále bylo zase super! (koná se happyend i nehappyend)Doporučuji.

Pro: grafika, hudba, dokumentární texty

+30
  • PC 85
O hře jsem věděl už od jejího vydání, ale nějak na ní přišla řada až teď. Zbytečně jsem si nezjišťoval žádné spoilery a viděl prakticky jen trailerové video. Čekal jsem příjemnou hratelnost, pěkné obrázky a scenérie a nějaký edukativní obsah a všeho se mi dostalo ve slušné míře.

Hra se točí kolem západní fronty 1. světové války, tedy kolem hranic Francie a Německa (bylo by ideální udělat další díly z jiných front). Zahrál jsem si za 4 postavy různých národností (francouzskou, německou, americkou a belgickou) a jednoho nadnárodního psa :) Bylo pěkné koukat, jak válku každá postava vidí trochu jinak a do toho se promítal i každý jednotlivý osobní příběh.

Po každé 10-20 minutové lokaci se děj přehodil na jinou postavu, což na první pohled působilo trochu chaoticky, ale po čase jsem si na to zvyknul a byl rád za takové chronologické vyprávění. Zajímavé bylo, že mi hra nabídla k vyzkoušení defacto veškeré charakteristické činnosti a propriety Světové války. Vyzkoušel jsem si tak zákopovou válku, ovládání automobilů, děl a tanků, práci v lágru, v nemocnici, v podzemí, střílení, ničení, stavění, no prostě všechno, co se tehdy dalo a bohužel i muselo dělat.

Ztvárnění je krásné, postavy i okolí jsou skvěle vykresleny, velmi rád jsem se jen kochal (i když to často vedlo k bídné smrti a opakování). :) Velmi oceňuji základní historické informace při každé nové dílčí úrovni. Je to vždy sice jen pár vět a detailních obrázků, ale o to víc to pak člověk hltá. Skvělý nápad je s hledáním různých předmětů, které pak tu edukativní část ještě prohlubují. I když jejich hledání má místy rušivý dopad na vlastní hraní, ale není to tak hrozné. Dovedu si představit a vlastně bych si to přál, aby si tuhle, nebo podobnou hru vyzkoušeli žáci během studia tohoto historického období (v 9. třídě), protože se jedná stále o jeden z určujících dějinných předělů, který nás ovlivňuje dodnes a to i přesto, že je zastíněn 2. světovou válkou. I jen to projetí Vítězného oblouku autem je epochální zážitek :)

Příběh hry postupně nabízí snad všechny myslitelné emoce a to taky není samozřejmost. Mechaniky a různé plnění dílčích úkolů je nastaveno na ideální obtížnost, hráč se chvíli rozkoukává, a pak na první, maximálně druhý pokus vše přejde bez větších problémů, takže i pro nehráče je tento kousek vhodný. Jen je různé používání pák a kol trochu moc časté.

Dostal jsem od hry to, co jsem čekal a jsem spokojen, kéž by vznikalo více takových herně-emočně-vzdělávacích her.

Pro: 1. světová válka, historické údaje, sympatické postavy, pořád se něco děje, Vítězný oblouk

Proti: mechaniky se zbytečně často opakují, občas je děj až moc překombinovaný

+29
  • PC 85
Pravdepodobne každý z nás pozná príslovie "V jednoduchosti je krása" a to sa bez pochýb môže povedať aj o Valiant Hearts.

O 1.svetovej vojne sme sa všetci niečo naučili v školách. Avšak, táto hra ponúkne viac rôznych informácií a faktov, než školské učebnice. Aj ja som sa pri hraní dozvedel niekoľko nových zaujímavostí o vojne.

Hra ponúka hrateľnosť z pohľadu 4 ľudí rôznych národností ako je francúz Emile, nemec Karl, američan Freddie a belgičanka Anna. Pri prechode príbehom im spoločnosť bude robiť doberman Walt. Každá postava má inú hrateľnosť, napríklad Emile používa lopatu na kopanie, Freddie má zase kliešte na strihanie drôtu a Anna lieči pomocou quick time eventov. Walt im bude pomáhať pri riešení puzzlov. Zábavné boli jazdiace pasáže, v ktorých ste sa museli vyhýbať prekážkam na ceste. Prechod hrou nebol náročný a za približne 6 hodín som ju dokončil. Záver hry bol asi najemocionálnejší a dokonca zo mňa vytiahol niekoľko sĺz. Po titulkách následovala ešte jedna cutscéna, ktorá asi napovedá, že by mohol byť druhý diel.

Počas celej hry sa dali zbierať predmety, ktorých bolo 119. No mne sa podarilo nazbierať len 108 (nechápem tomu, veď som skoro stále stláčal medzerník). V každej lokácii boli prístupné informácie o danom mieste. Keďže som bol do hry tak zažratý, nakoniec som si aj zabudol prečítať denníky.

Kreslená grafika bola prenádherná a každým krokom som si ju vychutnával. Soundtrack bol taktiež skvelý a dodával na emóciach a atmosfére.

K záveru len dodám, že na túto fantastickú hru plnú emócií už ani nenachádzam slov, jednoducho ma dostala.

Pro: Príbeh, postavy, grafika, soundtrack, zberateľské predmety, emócie, originalita,...

Proti: Nič.

+27