Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Telltale Games

USA
Založeno 2004, zrušeno 2018
Menší americké vývojářské studio, které v roce 2004 založilo několik bývalých zaměstnanců LucasArts pracujicích na zrušeném pokračovaní hitu Sam & Max Hit the Road, jménem Sam & Max Freelance Police.

Telltale se zaměřuje převážně na adventury, jelikož právě s jejich tvorbou mají největší zkušenosti. Sází na kombinaci klasické hratelnosti a jednodušší grafiky s epizodickým formátem a digitální distribucí. Jejich hry se objevují jak na PC, tak i na konzoli X-box 360 a některé i na Wii.

2005: Studio vydává svou první hru s názvem Bone: Out from Boneville, po roce se dočká pokračování ale série dále nepokračuje.
2006: Vychází první hra na motivy známého seriálu s názvem CSI: Crime Scene Investigation - 3 Dimensions of Murder, po roce vychází CSI: Crime Scene Investigation - Hard Evidence. V tomtéž roce studio začíná vydávat sérii adventur Sam & Max (označovány také jako Season One). Celkem se první sezóna dočká 6ti jednotlivých her (epizod) a autoři dávají najevo, že jsme se s detektivem Samem a králíkem Maxem nesetkali naposled.
2007: Vychází první díl druhé sezóny adventur Sam & Max. Druhá sezóna obsahuje celkem 5 dílů a nese podtitul Beyond Time and Space. Vychází až do roku 2008
2008: Studio začíná se sérií adventur Strong Bad's Cool Game for Attractive People, celkem vydá 5 dílů.
2009: Studio vydává první díl nové série adventur Tales of Monkey Island. Celkem bude vytvořeno 5 dílů. Mimo to také vytváří čtyřdílnou sérii podle známého seriálu Wallace & Gromit
2010: Vychází první díl třetí série adventur Sam & Max, série opět obsahuje 5 episod a podtitul je: Sam & Max: The Devil's Playhouse. Dále Telltale v červnu téhož roku vydává adventurní sérii Hector, na které spolupracovali s Straandlooper. Hra je rozdělena opět na episody a to na tři: Hector: Badge of Carnage - Episode 1: We Negotiate With Terrorists, Hector: Badge of Carnage - Episode 2: Senseless Acts of Justice a Hector: Badge of Carnage - Episode 3: Beyond Reasonable Doom. Rok 2010 se zdá být velmi plodný a tak ještě vychazí puzzle adventura Nelson Tethers: Puzzle Agent v kooperaci s Grahamem Annablea. Ke konci roku 2010 TellTale vydává karetní hru Poker Night at the Inventory a vychází také první díl adventury Back to the Future: The Game - Episode I: It's About Time, která je vydávaná do června 2011.
2011: světlo světa opět spatří Nelson Tethers v pokračování puzzle adventury Puzzle Agent 2 a ke konci roku vychází taktéž Jurassic Park: The Game a Law & Order: Legacies.
2012: ve spolupráci s Robertem Kirkmanem se Telltale pouští do zombie horror adventury/interaktivní hry The Walking Dead - Episode 1: A New Day, která bude tvořena pěti episodami.
2013: Telltale téměř okamžitě po dokončení první sezóny The Walking Dead a vydání DLC The Walking Dead: 400 Days oznamuje sezónu druhou, jejíž první díl The Walking Dead: Season Two - Episode 1: All That Remains vychází ještě ten samý rok. Kromě toho Telltale vydali pokračování Poker Night 2, začali vydávat novou sérii The Wolf Among Us - Episode 1: Faith podle komiksu Fables (Mýty) od vydavatelství Vertigo a oznamují dvě nové série na rok 2014, a to Tales from the Borderlands ve spolupráci s Gearbox Software a Game of Thrones podle licence HBO.

Studio Telltale Games se rozpadlo 22. 9. 2018. Ve studiu podle informací mělo zůstat 25 lidí, kteří měli dokončit finální epizody hry The Walking Dead: The Final Season - Episode 1: Done Running. Nakonec se jednalo o mylnou hlášku. Ve studiu přesto zůstane malý tým lidí, který bude pracovat na Minecraft: Story Mode pro Netflix.

Studiu Telltale Games sice hry nevynášely nějak oslnivé zisky, ale přesto je jejich konec překvapením. Již před nedávnem studio propustilo čtvrtinu týmu a dokonce došlo k žalobě od bývalého šéfa Kevina Brunera. Po splnění všech závazků, které má Telltale Games nasmlouváno se sponzory se studio definitivně rozloučí s vývojem her.

Nejlépe hodnocené hry