Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Walking Dead: Season Two - Episode 4: Amid the Ruins

The Walking Dead - Episode 9: Amid the Ruins

22.07.2014
23.07.2014
24.07.2014
15.08.2014
21.10.2014
21.01.2020
kompatibilní
76
170 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jak je zvykem, nové dobrodružství opět vnitřně plynule navazuje na předchůdce. Tedy na cestu Clementiny party, jež padla do zajetí tyranovi Carverovi a jeho kumpánům. I přes nelidské podmínky se podařilo zosnovat plán na sabotáž nepřítelovy základny zevnitř. Útěk se samozřejmě neobešel bez pomoci, v táboře jsme získali nové spojence, např. dívčinu Jane s afro-američanem Mikem. Rozvratná operace dopadla sice úspěšně, ale při bojích mezi oběma stranami padlo mnoho obětí. V důsledku chaosu to bohužel zapříčinilo i roztržení grupy.

V Amid the Ruins se na začátek zaměříme, mimo nalezení si nového dočasného útočiště, i na pátrání po ztracených členech oddílu. Situaci ztěžuje krom těhotné Rebeccy, jejíž porod se dá očekávat v nejbližší době, také marodka a zranění jednotlivců v týmu. Zásoba munice se rapidně ztenčuje a právě v těchto okamžicích se bude lámat chleba a hráč si začne ujasňovat, jestli neexistuje alternativa ke stávající situaci. Zdali se protlačí doslova "přes mrtvoly" či nikoliv.


Poslední diskuzní příspěvek

@CrisBenton (03.11.2019 15:12): Já tím myslel po dohrání. Po dohrání člověka zajímá "coby kdyby", ale zejména u Telltale nemá smysl kvůli tomu hrát znovu a zkoušet různé varianty - zcela postačí mrknou na YouTube.
Jediná výjimka je konec téhle sezóny. V "tom" vypjatém momentu ses rozhodl nějak. Ale když se rozhodneš jinak, následuje ještě hratelný obsah. (Ač ty sis tedy vybral tu příběhově lepší variantu.) A ten obsah stojí za to hrát, ne se na něj podívat na YouTube.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Tak se blíží ke konci i 2.série TWD, ovšem co se týče čtvrté epizody a akce v ní, tak mi přišla nejslabší a řešili se zde spíše věci, které nebyli tak úplně podstatné.

I zde se ke grupě přidali další přeživší, takže jsme opět silnější a početnější, na druhou stranu nás opět někdo musel opustit, ale to už v této není žádná novinka. Zásoby dochází, léky dochází, chodci se rozmnožují a boj o holý život je čím dál tím více náročnější. Navíc napadal sníh, takže většina má i problém s teplem. Na druhou stranu, závěr této epizody byl hodně nečekaný a aspoň čtvrté pokračování trošku vylepšil, co se týče akce.

Konec je za dveřmi, takže jsem velmi zvědav, jak to celé dopadne. Zatím se to vyvíjí velmi zajímavě, tak doufám, že konec bude povedený, ale uvidíme, nechám se velmi překvapit.

Pro: Příběh, atmosféra, hodně postav

Proti: Krátká epizoda, méně akce

+14
  • PC 85
Čtvrtá epizoda byla o něco lepší než ta minulá. Polepšilo se to zejména ve více interakcích.

Příběh byl sice trošičku slabší, ale epizoda měla několik těžkých rozhodnutí a konec byl opravdu vyostřený. Ti Rusáci byli fakt solidní. Chudák Rebecca.

V epizodě bylo několik akcí, které byly dost povedené a vžil jsem se do postav. Hra obsahovala několik mini-hádanek, které byly opravdu jednoduché vyřešit, ale působily dobře.

Docela mně vadilo, že tam není vždy tolik možností.
Třeba při záchraně Nicka a Sarah, jak tam byl ten chodec na zemi, tak mně bylo naprosto jasné, že Clem popadne, ale zabít ho nešlo. To pak ubírá na atmosféře.

Pro: Příběh (Ikdyž trochu slabší), hudba, akce, těžká rozhodnutí

Proti: Svět nepůsobí zas tak moc reálně

+7
  • X360 --
Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) jsem nutně musel jednou sáhnout i po herním zpracování s podařeným komiksovým lookem Vývojáři postavili příběh na dialozích a vztahových linkách mezi postavami, což se na první pohled zdá jako super nápad, kdyby toho žvatlání nebylo už příliš a nestávalo se otravným - pokud musíte neustále poslouchat postavu jak si mele svou a nemůžete již jednou slyšený dialog vynechat a přeskočit hned na začátku - to mě fakt neskutečně sralo v první sezóně, ale plejerovi nakonec nezbývá nic jiného, než se s tím smířit.

Nová série je postavení na pokračování osudů Clementine, která trochu odrostlejší, putuje světem Chodců, dostane se k nové skupině přeživších a řeší se nové vztahy a situace. Co je velkým kladem je to, že zmizely místy nekonečné, opakující se rozhovory, předměty po jednom odkrytí většinou nemusíte znovu procházet a celkový pocit z hraní je daleko přimočařejší., rozhodně palec vývojářům, nahoru.

Čtvrtá epizoda začíná úprkem z Carverovy komunity a následným blouděním a hledáním zbytku grupy. Tentokrát se hráč aktivně do děje moc nezapojí, Clementine chodí od jednoho k druhému, akce pomálu, za mě zatím rozhodně nejslabší epizoda této druhé série, hurá ná finále, které to doufám pořádně rozčísne - 70 %
+7
  • PC 60
Nejnudnější epizoda za obě série Walking Dead od Telltale. Clementine pořád jenom s někým chodila tam a zpátky a bavila se o blbostech. Nakonec i ve volbách po skončení epizody byly mezi pěti nejtěžšími rozhodnutími perly jako: "Rozhodla ses pochovat si dítě."
+5 +6 −1