The Walking Dead: Season Two - Episode 4: Amid the Ruins

15.08.2014 Android
21.10.2014 PS4XOne
21.01.2020 Switch
Telltale Games
Jak je zvykem, nové dobrodružství opět vnitřně plynule navazuje na předchůdce. Tedy na cestu Clementiny party, jež padla do zajetí tyranovi Carverovi a jeho kumpánům. I přes nelidské podmínky se podařilo zosnovat plán na sabotáž nepřítelovy základny zevnitř. Útěk se samozřejmě neobešel bez pomoci, v táboře jsme získali nové spojence, např. dívčinu Jane s afro-američanem Mikem. Rozvratná operace dopadla sice úspěšně, ale při bojích mezi oběma stranami padlo mnoho obětí. V důsledku chaosu to bohužel zapříčinilo i roztržení grupy.

V Amid the Ruins se na začátek zaměříme, mimo nalezení si nového dočasného útočiště, i na pátrání po ztracených členech oddílu. Situaci ztěžuje krom těhotné Rebeccy, jejíž porod se dá očekávat v nejbližší době, také marodka a zranění jednotlivců v týmu. Zásoba munice se rapidně ztenčuje a právě v těchto okamžicích se bude lámat chleba a hráč si začne ujasňovat, jestli neexistuje alternativa ke stávající situaci. Zdali se protlačí doslova "přes mrtvoly" či nikoliv.

CrisBenton: Já tím myslel po dohrání. Po dohrání člověka zajímá "coby kdyby", ale zejména u Telltale nemá smysl kvůli tomu hrát znovu a…

Tak se blíží ke konci i 2.série TWD, ovšem co se týče čtvrté epizody a akce v ní, tak mi přišla nejslabší a řešili se zde spíše věci, které nebyli tak úplně podstatné.

I zde se ke grupě přidali další přeživší, takže jsme opět silnější a početnější, na druhou stranu nás opět někdo musel opustit, ale to už v této není žádná novinka. Zásoby dochází, léky dochází, chodci se rozmnožují a boj o holý život je čím dál tím více náročnější. Navíc napadal sníh, takže většina má i problém s teplem. Na druhou stranu, závěr této epizody byl hodně nečekaný a aspoň čtvrté pokračování trošku vylepšil, co se týče akce.

Konec je za dveřmi, takže jsem velmi zvědav, jak to celé dopadne. Zatím se to vyvíjí velmi zajímavě, tak doufám, že konec bude povedený, ale uvidíme, nechám se velmi překvapit.

Pro: Příběh, atmosféra, hodně postav

Proti: Krátká epizoda, méně akce

Nejnudnější epizoda za obě série Walking Dead od Telltale. Clementine pořád jenom s někým chodila tam a zpátky a bavila se o blbostech. Nakonec i ve volbách po skončení epizody byly mezi pěti nejtěžšími rozhodnutími perly jako: "Rozhodla ses pochovat si dítě."