Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

- Will you read me a story?
- Read you a story? What fun would that be? I've got a better idea: let's tell a story together.

(Adam Cadre, Photopia)


Počítačové hry hraji více či méně soustavně zhruba od roku 1992, ale hodnotil jsem zde pouze ty, které jsem hrál až po registraci (těch před registrací je cca 200+). Posledních několik let se zaměřuji na textové adventury a obdobné žánry, kde text hraje dominantí roli. Vedle toho jsem se v poslední době začal zajímat o wargames, ale bohužel se jedná o velice časově náročné hry, takže reálně dohraných jich mám velmi málo. Také si čas od času rád zastřílím v FPS, případně zkusím pro zpestření i nějaký jiný žánr. Jednu dobu jsem se věnoval indie plošinkovkám, ale to už je spíše pasé, stejně tak jako ascii roguelike (bylo to ještě v době jejich undergroundové slávy, tedy předtím, než začaly být cool). V 90. letech jsem dohrál mnoho významných RPG, resp. dungeonů, ale po nástupu Bioware mne ty současné, tímto studiem ovlivněné, již tolik nebaví. Svého času jsem používal jako herní platformu tablet, na kterém jsem bez návodu dohrál a zmapova Ultimy I-IV (mapy ke 4. dílu zde a zde). Dá se celkově říci, že mne fascinuje herní archeologie a také objevování toho zapomenutého a zasutého - čímž se vracím k mým oblíbeným "textovkám".

Na Databázi her jsem aktivní dle toho, v jaké fázi je zrovna sinusoida mých koníčků (vážná hudba, literatura a film). Jsem pomalý a pečlivý hráč a dohrát nějakou hru mi obvykle trvá déle než průměrnému vzorku (alespoň dle HowLongToBeat). Na druhou stranu nejsem ale typ, který by u jedné hry vydržel stovky, neřku-li tisíce hodin - dávám přednost herní variabilitě. Oceňuji, byť to není podmínkou, pokud hry obsahují určité přesahy (umělecké, historické, atp.).

Momentálně žiji na Tchaj-wanu