Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Hat in Time

05.10.2017
06.12.2017
18.10.2019
kompatibilní
82
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V 3D plošinovce A Hat in Time hrajete za malou bezejmennou holčičku, která nosí speciální kouzelné klobouky a cestuje ve své kosmické lodi na časový pohon. Během její cesty jí však při střetu jeden člen Kuchařské mafie udělá do lodi pořádnou díru a následkem toho jak hrdinka, tak všechno palivo pohánějící její plavidlo ve formě přesýpacích hodin spadnou na nedalekou planetu. Aby se mohla vrátit zpátky domů, bude muset holčička nalézt všechny poztrácené přesýpací hodiny pro svou loď. Na své cestě se střetne se spoustou ne vždy přátelsky naladěných bytostí, mezi které patří vychytralá Holka s knírem, dva ptáci soutěžící o filmové ocenění, neviditelné nindža kočky, zlomyslný duch nebo členové padoušské Kuchařské mafie. Bude řešit vraždu v Sovím expresu, schovávat se před nepřáteli, bojovat s bossy, ale hlavně překonávat různé překážky a provádět další akrobatické kousky.

Krom magických přesýpacích hodin nutných k odemykání nových úrovní je možné sbírat i klubka příze, ze kterých si lze vyrobit nové kouzelné klobouky, dávající hrdince další schopnosti, kupříkladu rychlejší běh, zpomalování času nebo možnost házet explozivní flaštičky. V úrovních je možno nacházet miniportály vedoucí do tajných úrovní a ukryté tokeny, jež lze směnit za novou vizáž, hudební remixy nebo jiné podoby klobouků. Hra se odehrává v pěti tematicky odlišných a otevřených světech, které je možno nelineárně prozkoumávat.

V září 2018 obohatilo hru příběhové DLC Seal the Deal, přinášející novou kapitolu, módy a doplňky. Ve stejnou dobu ve formě bezplatného updatu přibyl slibovaný co-op multiplayer pro dva hráče přes splitscreen. V roce 2019 vyšlo druhé DLC s názvem Nyakuza Metro, které mimo jiné rozšířilo hru o možnost zahrát si online až s padesáti dalšími hráči.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Pověst této hry nelhala. Opravdu se jedná o hodně dobrou a milou platformovku, nabízející v mnoha levelech velkou porci originality. Je vlastně až s podivem, jak mohlo indie studio bez ztráty kytičky vytvořit tak odladěnou a zábavnou 3D "mariovku". Ale kde je vášeň pro věc (a tady stopro nechyběla), tam je cesta. Přesto mám ke hře několik výtek.

Předně je to kamera, se kterou můžete pohybovat jen kolem své osy. Pravda, většinu času vám to tady stačí, objeví se však několik momentů, kdy bych se fakt moc rád podíval pod sebe, ať vím, jestli náhodou nebudu skákat do prázdna! Pak mě mrzí nevyužitost některých zde přítomných mechanik. Kupříkladu mrazící a výbušná čepice je vám k něčemu jen na několika specificky daných místech. Přitom si dokážu představit, že by mohli s trochou snahy posloužit i ve skákacích pasážích, a tím rozšířit jumping moveset hlavní hrdinky, který je, ruku na srdce, trochu chudší.

Shrnutí:
Kvalitní 3D platformovka, která skončí přesně tehdy, kdy začne pomalu nudit. Ani zdaleka není perfektní, ale na nezávislé studio skvělý!

8. bod herní výzvy 2021 (hardcore)

Komenty k DLC:
A Hat in Time - Seal the Deal
A Hat in Time - Nyakuza Metro
+17
  • PC 85
Stále pouze 7 hodnocení? Šálí mne snad zrak? Uniklo vám snad, že hat in time je nejlepší platformovka na PC za posledních 10+ let? Nepřesvědčili vás recenze na Steamu nebo dva zdejší komentáře? Ne? Tak Pajma se tedy pokusí o nemožné a skrze slovo psané vás snad uvede na cestu pravou.

A hat in time není nic jiného než projekt tvořen zápalem a vášní k žánru a hrám obecně. Původně projekt jediného odvážného Dána, který byl však nad jeho síly, proto se plánované datum vydání 2013 o několik let odložilo. To nakonec vedlo ke stvoření týmu, v jehož útrobách začalo pracovat několik talentovaných dobrovolníků, kteří pocházeli, mimo Dánsko, z dalších čtyř zemí. Nakonec se ale kluci a holky statečně s vývojem poprali a hra oficiálně v roce 2017 vyšla. Konečný výsledek byl nad očekávání pozitivní.

Takto okouzlující, kreativní, milou a zábavnou hru jsem nehrál hooodně dlouho. Inspirovaná Super Mario 64, Spyro the Dragon a Psychonauts si bere to nejlepší z těchto legendárních žánrových souputníků. Obecně z toho vychází titul ze skromných poměrů, který se může rovnat i Nintendovským gigantem - a jeho dementním, autistickým, obtloustlým pseudo instalatérem.

Hra se ovládá velmi dobře, pohodlně a plynule - Hat girl umí skákat(dokonce dvojitě), plachtit, běhat horizontálně po zdech a zachytávat se okrajů budov, říms apod. Vaše neúspěchy se tedy jen opravdu málo kdy dají svalovat na chyby designérů, jako spíše na hráčovu neschopnost. Dobré ovládání se nepochybně hodí, nebot a hat in time není jednoduchou procházkou, i když se to na prvních několik úrovní může tak jevit. To platí hlavně se souboji s bossy, které jsou jednoduše parádní! Nápadité, dlouhé a dost tuhé.

K dispozici vám postupně budou čtyři planety, na nichž jsou rozdělené epizody, které zahrnují jiné úkoly, příběhový či environmentální event. Každá planeta má unikátní atmosféru, nepřátele, prostředí, paletu barev a téma. Například na planetě, kde sovy a tučňáci zápolí na poli filmové tvorby. Strašidelný les, kterému vládne pošahaný zlý(?) duch, jenž si uzurpuje vaši duši, ergo musíte plnit jeho úkoly a přání. Každá planeta má svůj unikátní theme, který navíc k sobě skvěle svazuje storyteling a hratelnost.

Úrovně jsou různorodé a kromě obligátního hromadného sbírání "pokébalů" je tu hledání tajných portálů, které vás zavedou do bonusových úrovní. Konvezrace, řešení hádanek, eventy na čas, segmenty tichého plížení. Hra se Vám neustále snaží předhazovat něco nového a zajímavého či unikátního (něco, co se ve hře objeví jen jednou - avšak to nepůsobí jako gimmick!). Dále sbíráte klubíčka, ze kterých si posléze můžete ušít nový klobouk, jenž vám propůjčuje unikátní vlastnosti. Některé jsou pro postup hrou nezbytné, některé jsou zase spíš jen takovou zajímavostí pro nic.

Napříč vaší roztomilou anabází narazíte na několik velmi zajímavých postav, které jsou výborně namluveny a zkonstruovány. Hra je velice vtipná, někdy překvapivě za hranici hry pro děti. Postavička, kterou ovládáte, je asi nejvíce cute človíček, který se kdy objevil na obrazovkách monitorů. Pravda je taková, že holka skoro vůbec nemluví, ale její projev neverbální komunikace, vzhled a milá pozitivní povaha z ní dělají naprosté zlatíčko, které si prostě nejde neoblíbit.

Kdybych měl něco vytýkat, tak to budou nedostatky technického rázu. Hra mi běhěm několika hodin 5x zamrzla, framerate také není vždy stabilní a náročnost na GPU není malá. Pak je tu problém s nedostatkem obsahu, což beru za bolístku hlavně proto, že jsem prostě chtěl hrát dále, až tak to dokáže pohltit. Pak je tu poměrně slabá 4 epizoda, která je poněkud rozvleklá a jako by nedokončená, což se dá říci o celé hře obecně.

Je vidět, že bylo z pomyslného dortíku dosti ukrajováno, aby se vešel do trouby a stihl upéct. Což ve výsledku přineslo hru, kterou tu máme nyní. Originální, zábavnou, vtipnou, roztomilou, milou (občas i ztrašidšlnou) hru, která má duši a srdce! Mega super překvapení a už těd se nemohu dočkat, co Gears for Breakfast upečou přístě.

A hat in time si zasluhuje Vaší, MNOHEM VĚTŠÍ pozornost!

7 hodnocení......Jesus, fuck this world.
+16
  • PC 90
Kdyby se mě někdo zeptal, co dělá hra špatně, tak bych mu pravděpodobně nedokázal odpovědět. Variabilní úrovně, spousta věcí na posbírání a legrační dialogy spolu se skvělým (ale ne dokonalým) level designem slepuje dohromady inovativní (pokud jste nehráli Mario Odyssey) a hlavně zábavnou hru pro všechny věkové kategorie. Možná bych se nebál trochu hráče potrápit a dát pár opravdu vypečených pastiček do úrovně. Ke konci se to už začne rýsovat k trochu obtížnější hře, ale v ten moment A Hat in Time skončí. Trochu škoda, že hra nemá o kousek víc obsahu. Já se totiž za celou dobu nestihl ani okamžik nudit. Jistě, můžete namítat, že hra obsahuje poměrně značnou moderskou komunitu, ale to prostě není ono. Oficiální úrovně (nebo světy, chcete-li) působí konsistentním dojmem.
Celé je to zabalené v příjemném retro celofánu, který je tak roztomilý, že si ho necháte i pro další příležitost. Od hudby po dialogy. Hra se Vás rozhodne vrátit zpátky do doby, kdy platformovky měly na trhu dominanci. Není to ale prachsprostý gimmick. Bude Vám předloženo i rozumné (a některé vykradené, co si budeme povídat) množství nových nápadů, které potkáte nejvíce v tématicky laděných úrovních. Každý ze světů má svou atmosféru. Ať už je to hororový les s tajemným obyvatelem nebo filmová show. Docela značný rozptyl, co? Přitom všechna atmosférická spojení žánrů fungují velmi dobře. Cením si popuštění uzdy představivosti. Dodává to A Hat in time příjemnou hravost.
Vše se tedy hraje skvěle. Jediný háček je v nedostatku obsahu. Nebylo by také od věci zobrazení všech různých collectiblů ihned v obrazovcu náhledu na určitý svět. Tím by se podpořila ta hráčská základna, která zobe všechno kolem.
Nenechte se ale mým komentářem zmást. Hra není dětinská. Je hravá. Má tedy určitou rovnováhu mezi těmito dvěma tábory. Zkuste to, nudit se nebudete.

Pro: klobouky, roztomilost, rozmanitost, soundtrack, souboje s bossy, level design

Proti: málo obsahu, neintuitivní zobrazení sbíraných předmětů

+15
  • PC 90
Herní výzva 2019 č. 4 - S humorem jde všechno lépe (hardcore)

Když jsem hru poprvé zapnul, nečekal jsem něco užásného, ale byl jsem velmi mile překvapen. Pěkná grafika, k tomu skvělý soundtrack... Gameplay je ze začátku poměrně jednoduchý, ale postupně získáváte nové schopnosti (buť tím, že si vyrobíte nový klobouk, či koupíte nový odznak). Hra se skládá ze 4 světů, což není mnoho a možná by jich mohlo být o něco víc, ale vyloženě jako nedostatek bych to nepočítal. Potkáte se tak s mafií, podíváte se do filmových studií a také do strašidelného lesa (musím uznat, že kdybych ten jeden level hrál v noci, tak bych se fakt bál). V samotných levelech hledáte a snažíte se získat "Time pieces", ale najdete tam taky pár bossů, a souboje s nimi jsem si opravdu užil, nebyly vyloženě složité, ale taky ne úplně primitivní. Ještě bych chtěl zmínit vtipné dialogy. které se podle mě opravdu povedly. A nakonec musím zmínit jeden nedostatek, a to je kamera, která občas zlobila. Občas jsem se kvůli ní chvíli na nějaké místo nemohl dostat, protože se otáčela na špatnou stranu. Ale to je opravdu asi jediné velké mínus téhle hry.

A Hat in Time je opravdu velmi povedená indie hra, která asi spíš oddechová, ale přesto se ani na chvíli nudit nebudete. Myslím, že tuhle hru můžu s klidným srdcem doporučit naprosto všem.

Pro: Grafika, Soundtrack, Gameplay, Level design, Humor

Proti: Občas zlobí kamera

+15