Rain World

28.03.2017
13.12.2018
11.07.2023

V nehostinném světě, kde v důsledku prudkých dešťů hrozí často potopa, jeho obyvatelé musejí ve vzácných chvílích sucha vylézt ze svých úkrytů a hledat zásoby jídla, aby mohli přežít další období záplav. Ve stejné situaci se nachází i bizarní živočich jménem Slugcat (v překladu "Slimo-kočka"). Přestože je lovcem, patří v potravním řetězci velmi nízko a musí si tak při své honbě za potravou dávat pozor na jiné, nebezpečnější predátory, pro které představuje chutné sousto.

Jedná se o 2D akční plošinovku. Se Slugcatem, který po tyčích a šachtách vyleze téměř kamkoliv, musíte hledat zásoby potravin, abyste mohli v hibernační komoře přečkat další záplavu. Cestou vás však budou nahánět různí predátoři, které lze omračovat sebranými oštěpy, nebo je můžete navést na jiného, ještě silnějšího nepřítele. Kromě honby za potravou vás také čeká postupné odkrývání tajemství tohoto prapodivného světa.

Hra byla v roce 2014 úspěšně zafinancována přes Kickstarter, kde vybrala dvojnásobek požadované částky.

Tak po 100+ hodinách je ono slavně obtížné kontextuální ovládání opravdová brnkačka. :))

Hru doporučuji, je sice těžká tak že na to už nejsme zvyklí, ale má v sobě hodně kouzel, který stojej za tu trpělivost (a schválně píšu trpělivost, protože chyba většiny lidí je, že se tu hru snaží rushnout, čímž si ji ale dělají těžší...).

Tak, teď si jen najít čas a můžem vesele moddit, source vypadá že si to sám developer přeje. :P :)