Rogue Legacy 2

28.04.2022
09.11.2022
20.06.2023

Hra Rogue Legacy 2 je stejně jako první díl rogue-lite plošinovka, ve které se svým hrdinou procházíte nepřáteli zamořené království plné nebezpečných nástrah. Pokud váš hrdina během svého snažení umře, do akce nastoupí jeden z jeho dědiců v početné rodové linii a bude pokračovat tam, kde předchůdce neuspěl ve snaze posunout se o něco blíže k cíli. Proklaté království se však s každou novým hrdinou mění a stejně tak se vám generují odlišné charaktery s náhodnými třídami, talenty a kouzly, což zajistí, že žádný run není stejný jak ten předešlý. Nechybí ani postupné budování a vylepšování vašeho rodinného sídla a získávání permanentních vylepšení usnadňující další postup hrou.

Druhý díl obsahuje i řadu novinek. V první řadě je to nový 2,5D styl s 3D postavami zasazených do ručně kresleného 2D pozadí. Každé povolání má nyní vlastní sadu zbraní, hra obsahuje nové modifikátory získávání zlata zajišťující, že jedinci se slabšími vlastnostmi více přispějí do rodinného trezoru a v neposlední řadě i odlišné generátory úrovní pro každé prostředí, v nichž se hra odehrává. Druhý díl se také více blíží žánru metroidvania, jelikož postavy získávají permanentní dovednosti, umožňující dostat se na dříve nedostupná či zapovězená místa.

Tyjo, až dneska jsem se dozvěděl, že to už vyšlo... jednička mě bavila, ale tohle mi přijde už moc přeplácané :(