Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
J.B.

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) The Hong Kong Massacre HC Není nic lepšího, než když se mi pod ruku dostane něco, co bez očekávání a plánování vytěžím do mrtě....

  2. "Čapkův odkaz" (komentář) SteamWorld Dig 2 HC Westernový steam-punk a cenovka 10euro mě dokázala nalákat k návratu do této "casuálnější" metroidvania-like hry. Feudal Alloy dohraju aspoň jako Side play...

  3. "Herní kutil" Mothergunship loading....

  4. "S humorem jde všechno lépe" Grim Fandango loading....

  5. "Adaptace" (komentář) Ghostbusters: The Video Game HC Jako fanda filmů jsem si víc přát ani nemohl

  6. "Severní vítr" (komentář) Max Payne HC Ke druhému Max Payneovi jsem se dostal dříve, než k tomu prvnímu, takže jsem neměl nikdy potřebu ho hrát. Dost mě překvapilo, kolik podobných úrovní tyto hry mají....

  7. "Hra roku" Demon´s Souls loading.....

  8. "Hrátky s časem" Prince of Persia The Sands of Time loading....

  9. "Historie se opakuje" Valiant Hearts loading....

  10. "Barevný svět" (komentář) Blue Estate The Game HC Další změna. V plánu byl Vietcong na PS2 s podtitulem Purple Haze. Po odehrání pár prvních misí jsem zjistil, že v tomto případě na českém dabingu záleží....


Profil

11 Years On, Mirror's Edge Is Still A Masterpiece !!!


Herní výzva 2019 - Side plays
1. Army of Two: The Devil's Cartel
2.
3.
4. Devil May Cry 3: Dante's Awakening, Devil May Cry 4
5.
6. Wolfenstein: The New Order evergreen <3, Max Payne 2: The Fall of Max Payne
7.
8. Singularity
9.
10.

HV19 updates
Letošní rok jsem rozjel poměrně pomalu. Teprve dvě dohrané hry, i když dobré a zároveň (pro mě) překvapivé, takže o to lepší jsou! U The Hong Kong Massacre jsem proseděl pár hodin, které jsem nenudil. Není to nejlepší hra, ale jako prvotina od Vreski je to sakra povedená záležitost a bez bodíků "překvapení" bych dal stejné hodnocení, jaké hra dostává v recenzích ve světě, tedy 70%. K Ghostbusters: The Video Game jsem ze zvědavosti koukal na recenze, protože "filmová hra". A byl jsem zase překvapen. Krotitelé ve své době dostávali převážně nadprůměrná hodnocení, kolem 7-8/10, a protože jsem nečekal nic extra, dostal jsem "objektivně" nadprůměrnou hru s původní skvadrou.

16.3. Hlavní úkoly zase nijak neplním. Demíčko Devil May Cry 5 mě navnadilo tak moc, že jsem si koupil HD kolekci na PSko a dohrál jsem třetí a čtvrtý díl - naprosto super kousky! Pár her jsem rozehrál, ale ty se hodí spíš na Side plays, protože nesplňují HC variantu. V případě DMC jsem byl docela překvapen, jak hodně je možné se u těchto her zasmát. Dante je borec.
Hry pro hlavní úkoly jsem trochu pozměnil a určitě je ještě měnit budu. The Longest Journey nebo Grim Fandango si dám rozhodně rád, ale protože bych se chtěl zúčastnit soutěže, musel bych k nim napsat komentář. Normálně ze sebe něco vytahám a i když to nemusím napsat do komentáře jasně, vím co o tom chci říct a co čekat. Jenže adventury hraju tak hodně, asi jako simulátory, takže vůbec. Nemám páru s čím bych si to mohl srovnat.

22.3. Další dvě hry v HC variantě dohrané. Ani jedna nebyla v původním plánu a asi právě proto se mi obě hráli tak fajn. První Steamworld Dig byla fajn záležitost, která mě hlavně nadchla svojí stylizací a tak nějak mě štvala (což jsem nevěděl, než jsem dohrál dvojku) svojí plochostí.
Po Blue Estate jsem sáhl z nouze, protože nic jiného v HC variantě bych asi nezvládl dohrát. Vietcongu chybí na PS2 český dabing a jak jsem myslel, že mi to bude jedno, nebylo. Najednou to byla poloviční hra a nostalgie se úplně nedostavila. Nehledě na ne zrovna nejlepší technický stav a příšerný "bonusový" mise.Nejaktuálnější.... WOW!
Herní výzva 2018

1. "Tehdy to začalo"  (odkaz Kingdom Come: Deliverance 
2. "Krize identity"  (odkaz) Rise of the Tomb Raider (hardcore)
3. "Lidem vstup zakázán"  (odkaz) Mimpi 
4. "Hru nezastavíš!"  (odkaz) Gone Home
5. "Nervy z oceli"  (odkaz) Wolfenstein: The New Order 
6. "Sousedy si nevybereš"  (odkaz) NecroVisioN 
7. "Nejen PC živ je člověk"  (odkaz) Shadow of the Colossus 
8. "V zemi nikoho"  (odkaz) A Way Out
9. "Nerozbalený dárek"  (odkaz) The Walking Dead: Season Two - Episode 5: No Going Back 
10. "Válka periferií"  (odkaz) SteamWorld Dig 

Moje první výzva na Databázi dokončena! Nejproblémovější úkoly byly rozhodně číslo 3 a 9. Udělat třetí úkol na hardcore znamená, hrát hry, které normálně nehraji. U devítky jsem si zase byl jistý jen dvěma hrami, které jsem dostal a ani na jednu jsem v průběhu roku neměl extra chuť.
Rozhodně super nápad a během sušších herních období skvělý rádce! Těším se na výzvu 2019.


Quick sneaky info:
Jak jde z mého koláčku žánrů poznat, akční hry jsou numero uno. Strašně rád si ale zahraji i hry jiných žánrů. Vlastně mám neuvěřitelné nutkání hrát všechny hry, všech žánrů a na všech platformách, což samozřejmě nejde a snažím se to vtlouct do hlavy! Takže stejně většinou skončím u starších a ověřených kousků.
Grafika nerozhoduje to, jak si hru užiji (kromě Salt and Sanctuary a 7 Days to Die, ty mi přijdou hrozně odpudivý a i když to s hratelností nemá co dělat, prostě je nedokážu hrát... ). Povedená grafika je příjemný bonus, v některých případech je to funkční pozlátko. Nepovedená grafika si ode mě zaslouží "meh", nic víc, nic míň.
Pro nejpříjemnější hraní nových a očekávaných her, které jdou trochu mojí aktuální náladu, platí, že si je užiji později. Po opadnutí případného hypu, bez přemrštěných očekáváních.


___________________________________________________________________________________________________________________

Nate

Jestli existuje někdo, kvůli komu bych zpochybňoval svojí sexualitu, je to definitivně Nathan.

___________________________________________________________________________________________________________________

Nejočekávanější kousky >>>
The Sinking City
Days Gone
The Outer Worlds

Doom Eternal (2019)
Psychonauts 2 (2019)
Cyberpunk 2077 TBD
Dying Light 2 TBD
Ghost of Tsushima

A tuny dalších: Control, Wolfenstein Youngblood, Psychonauts 2, každá oznámená PS4 exkluzivitka....
___________________________________________________________________________________________________________________

Restíky, jenž zůstanou restíky
Devil May Cry
Far Cry
Half-Life 2
Killzone
Srdeční záležitosti <3
(hry, z kterých se vyklubala obrovská překvapení; dlouholeté klasiky; opakovaně hrané hry; hry, které ve mně zanechaly něco víc)