Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
J.B.

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) The Hong Kong Massacre HC Není nic lepšího, než když se mi pod ruku dostane něco, co bez očekávání a plánování vytěžím do mrtě....

  2. "Čapkův odkaz" (komentář) SteamWorld Dig 2 HC Westernový steam-punk a cenovka 10euro mě dokázala nalákat k návratu do této "casuálnější" metroidvania-like hry. Feudal Alloy dohraju aspoň jako Side play...

  3. "Herní kutil" (komentář) Minecraft HC Posledně mi jen server, na kterém jsem hrál, ukazoval čistý odehraný čas něco přes 3 dny. Celkový čas musí být fakt hnusný číslo. A stejně jsem pořád ve hře objevoval nové věci....

  4. "S humorem jde všechno lépe" (komentář) Dead Rising 4 HC Humor je asi to jedině, co Dead Rising zůstalo

  5. "Adaptace" (komentář) Ghostbusters: The Video Game HC Jako fanda filmů jsem si víc přát ani nemohl

  6. "Severní vítr" (komentář) Max Payne HC Ke druhému Max Payneovi jsem se dostal dříve, než k tomu prvnímu, takže jsem neměl nikdy potřebu ho hrát. Dost mě překvapilo, jak hodně jsou si díly podobné....

  7. "Hra roku" (komentář) Gears of War: Ultimate Edition HC D.I.C.E. Awards, hra roku 2006. Pro mě osobně mnohem zábavnější hra na PC, než na Xboxu. To jsem jako ofiko ten fajnej člen "PC master race"?

  8. "Hrátky s časem" Prince of Persia The Sands of Time loading....

  9. "Historie se opakuje" (komentář) Call of Duty: WWII HC? Moderní grafický kabátek druhé světové sluší, nechal bych si líbit více takových her. Děkuji Humble Monthly za vnucení tohoto dílu, jinak bych ho dobrovolně přehlížel i nadále.

  10. "Barevný svět" (komentář) Blue Estate The Game HC Další změna. V plánu byl Vietcong na PS2 s podtitulem Purple Haze. Po odehrání pár prvních misí jsem zjistil, že v tomto případě na českém dabingu záleží....

Side plays
1. Army of Two: The Devil's Cartel, God of War II
2. Vanquish
3.
4. Devil May Cry 3: Dante's Awakening, Devil May Cry 4, Devil May Cry 5
5.
6. Wolfenstein: The New Order evergreen <3, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Control
7. Call of Duty: Modern Warfare Remastered
8. Singularity
9. Medal of Honor: Allied Assault, Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead, Medal of Honor: Allied Assault - Breakthrough
10.

HV19 updates
Letošní rok jsem rozjel poměrně pomalu. Teprve dvě dohrané hry, i když dobré a zároveň (pro mě) překvapivé, takže o to lepší jsou! U The Hong Kong Massacre jsem proseděl pár hodin, které jsem nenudil. Není to nejlepší hra, ale jako prvotina od Vreski je to sakra povedená záležitost a bez bodíků "překvapení" bych dal stejné hodnocení, jaké hra dostává v recenzích ve světě, tedy 70%. K Ghostbusters: The Video Game jsem ze zvědavosti koukal na recenze, protože "filmová hra". A byl jsem zase překvapen. Krotitelé ve své době dostávali převážně nadprůměrná hodnocení, kolem 7-8/10, a protože jsem nečekal nic extra, dostal jsem "objektivně" nadprůměrnou hru s původní skvadrou.

16.3. Hlavní úkoly zase nijak neplním. Demíčko Devil May Cry 5 mě navnadilo tak moc, že jsem si koupil HD kolekci na PSko a dohrál jsem třetí a čtvrtý díl - naprosto super kousky! Pár her jsem rozehrál, ale ty se hodí spíš na Side plays, protože nesplňují HC variantu. V případě DMC jsem byl docela překvapen, jak hodně je možné se u těchto her zasmát. Dante je borec.
Hry pro hlavní úkoly jsem trochu pozměnil a určitě je ještě měnit budu. The Longest Journey nebo Grim Fandango si dám rozhodně rád, ale protože bych se chtěl zúčastnit soutěže, musel bych k nim napsat komentář. Normálně ze sebe něco vytahám a i když to nemusím napsat do komentáře jasně, vím co o tom chci říct a co čekat. Jenže adventury hraju tak hodně, asi jako simulátory, takže vůbec. Nemám páru s čím bych si to mohl srovnat.

22.3. Další dvě hry v HC variantě dohrané. Ani jedna nebyla v původním plánu a asi právě proto se mi obě hráli tak fajn. První Steamworld Dig byla fajn záležitost, která mě hlavně nadchla svojí stylizací a tak nějak mě štvala (což jsem nevěděl, než jsem dohrál dvojku) svojí plochostí.
Po Blue Estate jsem sáhl z nouze, protože nic jiného v HC variantě bych asi nezvládl dohrát. Vietcongu chybí na PS2 český dabing a jak jsem myslel, že mi to bude jedno, nebylo. Najednou to byla poloviční hra a nostalgie se úplně nedostavila. Nehledě na ne zrovna nejlepší technický stav a příšerný "bonusový" mise.

27.3. Toto sdělení se sice netýká výzvy, ale musím s tím ven. Nezvládám Sekiro a tudíž jsem ho prodal! Moje EGO prostě nezvládalo tuhle řežbu, po DS a Bloodbornu jsem od sebe čekal víc. Tohle není vzlykání a naříkání nad její obtížností (i když je to teda po pí*i hradcore s*ačka), ale můj coming out a akceptování mého scrubovství.

23.4. Po měsíci jsem si vzpomněl na mé logy z výzvy...Ono není co updatovat. Hraju, ale jiný kousky, který se nehodí do žádný kategorie. Kromě rozjetých stálic jako je Afro Samurai či Red Dead Redemption jsem rozjel Vampyra (taky už to chvilku bude) a aktuálně nejvíc hraju Vanquish. Momentálně ujíždím na východní vlně a dost mě to baví. Lehce jsem naťukl i Ninja Gaiden 2 a to je ***** jízda. Jenže nic se nehodí do HC varianty výzvy...

23.6. Páni, přes dva měsíce jsem nesáhl na hru, kterou bych si určil do výzvy. Raději se vrátím k Doomu (2016), prvnímu Dark Souls nebo třetímu Zaklínači. Dobrá práce!

29.8. Dva měsíce od posledního sraní na výzvu a stále neplánuji přestat! A ne jenom že neplním výzvu, ale ještě jsem ze tří zmiňovaných her hrál jen Dooma... Většinu času sežere Counter-Strike: Global Offensive a Tom Clancy's Rainbow Six: Siege...jakože mě vyloženě baví se trápit a nervovat se u MP her.... já do aktuálního WOW stejně fouknu toho Phoenixe...

3.11. Za poslední měsíc jsem toho stihl víc, než za posledního půl roku. Abych se bál, že stárnu. Že dostávám krizi středního herního věku.... poslední dobou si rád zahraju jen velké tříáčka. Před 5 lety bych si ještě dál rád každou "větší" nezávisolou hru, ale dneska toho vychází strašně moc. Podle toho taky vypadají hry, které jsem dal do výzvy. Prostě se nedokopu k tomu Československo 38–89: Atentát nebo Valiant Hearts: The Great War..... začíná se ze mě stávat to, co jsem vždycky nesnášel.... člověk co musí rovnoměrně rozdělovat svůj čas! Nechápal jsem se k tomu někdo dopracuje....

Profil

11 Years On, Mirror's Edge Is Still A Masterpiece !!!

Nejaktuálnější.... WOW!


Quick sneaky info:
Grafika není rozhodující faktor (najdou se tak dvě výjimky), ale samozřejmě je to to první, čeho si člověk všimne, takže mě to může klidně zaháčkovat (případ DMC 5). Naštěstí na to nelpím, takže případné downgrady nemám potřebu hrotit. Určitě upřednostňuji stylizovanou grafiku před tou "fotorealistickou".
Kolikrát ani není důležitá náplň hry či její kvalita. Pokud se mi hra trefí do nálady a je zábavná jen z půlky, může se stát, že si jí užiji mnohem víc, než aktuálně vydanou AAA pecku. Každopádně platí, že si hypované hry užívám mnohem více, když už jsou nějakou dobu venku. Zahraji si je hezky mimo hype, bez přemrštěných očekávání.
Co se týče preferovaného žánru, akce jsou numero uno. Ať už jsou to střílečky nebo RPG, hraji je mnohem radši, protože jsem v nich hybatelem akce, ten kdo vykonává akci. Každopádně mám nutkání hrát i jiné žánry, proto se mi (nejen) na Steamu stále objevují nové hry, ale nevydržím u nich.


Srdeční záležitosti <3
(hry, z kterých se vyklubala obrovská překvapení; dlouholeté klasiky; opakovaně hrané hry; hry, které ve mně zanechaly něco víc)


___________________________________________________________________________________________________________________

<3

Jestli existuje někdo, kvůli komu bych zpochybňoval svojí sexualitu, je to definitivně Nathan.

___________________________________________________________________________________________________________________

Oui oui kousky >>


Star Wars Jedi: Fallen Order (15. listopadu)
Last of Us Part II (21. února 2020)
Doom Eternal (20. března 2020)
Cyberpunk 2077 (16. dubna 2020)


TBD/TBA
Psychonauts 2
Dying Light 2
Witchfire
Destroy All Humans Remake

___________________________________________________________________________________________________________________

Restíky, jenž zůstanou restíky
Devil May Cry
Far Cry
Half-Life 2
Killzone


Herní výzva 2018
1. "Tehdy to začalo"  (odkaz Kingdom Come: Deliverance 
2. "Krize identity"  (odkaz) Rise of the Tomb Raider (hardcore)
3. "Lidem vstup zakázán"  (odkaz) Mimpi 
4. "Hru nezastavíš!"  (odkaz) Gone Home
5. "Nervy z oceli"  (odkaz) Wolfenstein: The New Order 
6. "Sousedy si nevybereš"  (odkaz) NecroVisioN 
7. "Nejen PC živ je člověk"  (odkaz) Shadow of the Colossus 
8. "V zemi nikoho"  (odkaz) A Way Out
9. "Nerozbalený dárek"  (odkaz) The Walking Dead: Season Two - Episode 5: No Going Back 
10. "Válka periferií"  (odkaz) SteamWorld Dig 


Moje první výzva na Databázi dokončena! Nejproblémovější úkoly byly rozhodně číslo 3 a 9. Udělat třetí úkol na hardcore znamená, hrát hry, které normálně nehraji. U devítky jsem si zase byl jistý jen dvěma hrami, které jsem dostal a ani na jednu jsem v průběhu roku neměl extra chuť.
Rozhodně super nápad a během sušších herních období skvělý rádce! Těším se na výzvu 2019.