Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

17.12.2013
19.12.2013
06.12.2019

Freedom Cry je název příběhového rozšíření pro hru Assassin's Creed IV: Black Flag. Hra vyšla i jako samostatný titul.

Ve Freedom Cry sledujeme život Adéwalého, prvního Edwardova společníka, 15 let po událostech původního příběhu. V kůži Adéwalého si musíte zvyknout na nový, rušný život, nové nepřátele a nové prostředí - francouzskou kolonii Port-au-Prince.

Adéwalé bojuje za práva otroků. V devíti nových misích čelí své minulosti v 18. století na Haiti. Stal se neohroženým pirátem s vlastní posádkou a disponuje svou vlastní lodí, obrovskou mačetou a mušketou. Jeho hlavním úkolem je získat svobodu pro svůj lid a zbavit se tak otrokářů jednou pro vždy.

Keď Núbijka povie Núbijcovy, že: "nemám ti čo ponúknuť", tak sa našinec rozrehoce, na všetko je predsa štatistika, no štatistika, ako taká, je veda a veda je biely nezmyslel. Toto satirické DLC je bomba!

Nevidím důvod proč by mělo Freedom Cry dostávat o tolik horší hodnocení než Black Flag a myslím, že hodně lidi ani nevědí, proč tomu dávaji nižší čísla. Pravděpodobně kvuli tomu, že to je "jen DLC".

Hra nemá nějaký extra úvod, ihned vás vhodí na moře a v podstatě před sebou máte osekaný Black Flag s novým příběhem a pár novými vychytávkami, tou hlavní je především mušketa, se kterou zastřelíte klidně 5 stráží najednou což je silně overpowered. Samozřejmě stejně jako v BF máte otevřené moře a několik ostrovů, plantáží a věcí k prozkoumání. Všechny vedlejší úkoly se točí kolem osvobozování otroků, stejně jako příběh a v podstatě i když nic vedlejšího dělat nechcete, tak neujde ani krok abyste nezavadili o otroka a nepomohli mu, což se mi vcelku líbilo a přidávalo to na svižnosti hry. Zbytek od grafiky po hratelnost je stejný jako v Black Flag, změnila se pouze hudba, na které pracoval Olivier Derivière. Tylerovi se sice nevyrovná, ale stejně jako u Remember Me je prostě skvělá.

Díky Standalone vydání se nyní za 15€ jedná o skvělou hru pro lidi, kteří by rádi zkusili nový AC a nechtějí dávat plnou cenu a stejně tak kvalitní prodloužení pro ty, kteří již mají Black Flag zasebou. Na 100% se dá dohrát do 7 hodin, což sice není moc, ale vzhledem k ceně je to víc než přijatelné když jsme v době, kdy vydavatelé chtějí 50€ za 3h kampaň.
Toto DLC je taková jednohubka ze světa AC. Příběh Adawaleho a jeho boj za osvobození otroků. A o nic víc tu vlastně nejde. Templáři a Asasíni jsou přesunuti na vedlejší kolej, občas o nich padne akorát zmínka.

Naplní hry je teda osvobozování otroků, a jejich záchrana z otrokářských lodí. Za jejich větší počet se dostávají odměny v podobě vylepšení nosnosti zbraní, nové věci na loď atd... Jsou tu i plantáže kde je potřeba zlikvidovat stráže potichu, jinak začnou zabíjet otroky.

Je to sice jako Black Flag ale v mnohem menším měřítku. Boj proti otrokářství je zajímavé téma, jen je škoda že toho víc hra nenabídne. Ve slevě každopádně stojí za nákup, na těch 5 hodin zabaví.