Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Assassin’s Creed Freedom Cry

17.12.2013
19.12.2013
06.12.2019
14.09.2021
kompatibilní
72
83 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Freedom Cry je název příběhového rozšíření pro hru Assassin's Creed IV: Black Flag. Hra vyšla i jako samostatný titul.

Ve Freedom Cry sledujeme život Adéwalého, prvního Edwardova společníka, 15 let po událostech původního příběhu. V kůži Adéwalého si musíte zvyknout na nový, rušný život, nové nepřátele a nové prostředí - francouzskou kolonii Port-au-Prince.

Adéwalé bojuje za práva otroků. V devíti nových misích čelí své minulosti v 18. století na Haiti. Stal se neohroženým pirátem s vlastní posádkou a disponuje svou vlastní lodí, obrovskou mačetou a mušketou. Jeho hlavním úkolem je získat svobodu pro svůj lid a zbavit se tak otrokářů jednou pro vždy.


Poslední diskuzní příspěvek

Keď Núbijka povie Núbijcovy, že: "nemám ti čo ponúknuť", tak sa našinec rozrehoce, na všetko je predsa štatistika, no štatistika, ako taká, je veda a veda je biely nezmyslel. Toto satirické DLC je bomba!

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Nevidím důvod proč by mělo Freedom Cry dostávat o tolik horší hodnocení než Black Flag a myslím, že hodně lidi ani nevědí, proč tomu dávaji nižší čísla. Pravděpodobně kvuli tomu, že to je "jen DLC".

Hra nemá nějaký extra úvod, ihned vás vhodí na moře a v podstatě před sebou máte osekaný Black Flag s novým příběhem a pár novými vychytávkami, tou hlavní je především mušketa, se kterou zastřelíte klidně 5 stráží najednou což je silně overpowered. Samozřejmě stejně jako v BF máte otevřené moře a několik ostrovů, plantáží a věcí k prozkoumání. Všechny vedlejší úkoly se točí kolem osvobozování otroků, stejně jako příběh a v podstatě i když nic vedlejšího dělat nechcete, tak neujde ani krok abyste nezavadili o otroka a nepomohli mu, což se mi vcelku líbilo a přidávalo to na svižnosti hry. Zbytek od grafiky po hratelnost je stejný jako v Black Flag, změnila se pouze hudba, na které pracoval Olivier Derivière. Tylerovi se sice nevyrovná, ale stejně jako u Remember Me je prostě skvělá.

Díky Standalone vydání se nyní za 15€ jedná o skvělou hru pro lidi, kteří by rádi zkusili nový AC a nechtějí dávat plnou cenu a stejně tak kvalitní prodloužení pro ty, kteří již mají Black Flag zasebou. Na 100% se dá dohrát do 7 hodin, což sice není moc, ale vzhledem k ceně je to víc než přijatelné když jsme v době, kdy vydavatelé chtějí 50€ za 3h kampaň.
+18
  • PS4 70
Chybí tomu trochu elánu. Adéwalé je sice silák, co by se pro osvobození otroků nechal sám roztrhat, ale neusměje se, nezahláškuje, jen si těch pár hodin jde za cílem a to je všechno.

Ne snad, že by nebylo, proč se bavit, velice střídmá příběhová kampaň nabídne hned několik parádních scén, kdy mi šel mráz po zádech (pěší naháněčka loďky nebo předčasné finále v podobě potápějící se lodi otroků), ale běžné činnosti jsou jen a pouze v podobě osvobozování dvou druhů nešťastných nevolníků, které se velice brzy omrzí a zbývá jen čekat na nějaký pořádný bonus z toho vycházející. Hra vás ale sympaticky odmění, protože bez vylepšené mačety je otevřený boj slušným utrpením a Adé při něm do té doby působí trochu nedomrle.

Slušné hodnocení dávám také kvůli značnému časovému odstupu. Sám jsem si dal od klasické Black Flag půl roku pauzu a člověk má opravdu pocit, že nějaký čas uplynul, že čas pirátů jako takových už je pryč a je čas jít dál. Od nejlepšího dílu AC se ale odchází dost těžko.

P.S.: K vraku Jackdaw jsem se nepotopil, odmítám přijmout legendu a smířit se tak s tím, že tahle nezapomenutelná kocábka už se na moři nekolébá.

Pro: Možnost zůstat v milovaném světě Karibiku

Proti: Minimum rozvoje pro Adéwalého

+13
  • PC 70
Toto DLC je taková jednohubka ze světa AC. Příběh Adawaleho a jeho boj za osvobození otroků. A o nic víc tu vlastně nejde. Templáři a Asasíni jsou přesunuti na vedlejší kolej, občas o nich padne akorát zmínka.

Naplní hry je teda osvobozování otroků, a jejich záchrana z otrokářských lodí. Za jejich větší počet se dostávají odměny v podobě vylepšení nosnosti zbraní, nové věci na loď atd... Jsou tu i plantáže kde je potřeba zlikvidovat stráže potichu, jinak začnou zabíjet otroky.

Je to sice jako Black Flag ale v mnohem menším měřítku. Boj proti otrokářství je zajímavé téma, jen je škoda že toho víc hra nenabídne. Ve slevě každopádně stojí za nákup, na těch 5 hodin zabaví.
+5