Resident Evil 3

Biohazard RE:3

03.04.2020

Survival horor Resident Evil 3 je remakem původní hry Resident Evil 3: Nemesis, který stejně jako předchozí remake Resident Evil 2 původní hru modernizuje jak po grafické, tak hratelnostní stránce. S remakem druhého dílu sdílí i engine, ale je oproti němu více orientovaný na akci než na horor.

Příběh se odehrává souběžně s událostmi Resident Evil 2 ve městě Raccoon City, kde se mrtví probouzí a napadají živé. Město je během chvíle plné zombie a ocitá se v karanténě. Jelikož však bývalí členové jednotky S.T.A.R.S. ví, že za touto katastrofou stojí Umbrella, rozhodne se je společnost navždy umlčet a do města posílá svojí biozbraň zvanou Nemesis. Proti Nemesisovi se musí postavit Jill Valentine, jedna z přeživších mise S.T.A.R.S. v Spencerově sídle.

Společně se hrou se prodává i separátní multiplayerový titul Resident Evil: Resistance.

@BUMTARATA (23.04.2020 14:54): Jak to vidím já. Ta hra vyšla po roce od remaku 2ky, kde navíc člověk mohl projít hru za dvě odlišné postavy a vyšly k tomu zdarma tuším 3 bonusové DLC. RS3 jede to na stejném enginu, většina herních mechanik i modelů je stejných včetně nepřátel, dokonce i značná část hry se odehrává v naprosto identickém prostředí a původní hru navíc ještě osekali o některá místa. Pokud člověk nezkoumá každý kout, tak to v pohodě dohraje za 5-6 hodin a nemá moc důvod to projít znovu. A to všechno za 60€, tj. za cenovku AAA her, na kterých se dělá cca 3-5 let a které mají obsah většinou kolem 10 hodin. Za plnou cenu je to přehnaný.

Na původního RE3 nemám úplně nejlepší vzpomínky. Trpěl jsem nedostatkem inkoustu pro ukládání a musel jsem tak hrát obrovské kusy hry bez savu, včetně soubojů s bossy a nekonečně opakovat mikromanagement inventáře. Navíc to byla dvojka v bleděmodrém, jen s jednou postavou. A něco podobného je i RE3 Remake. Ve stínu remaku dvojky z minulého roku přináší prakticky stejné technické zpracování, možná trochu akčnější pojetí, méně hádanek a větší linearitu.

Při druhém hraní RE2 remaku jsem s klidným svědomím použil mod pro vyzmizení Mr.X, který se stával otravnou osinou v zadku, protože hraní si na honěnou a schovávanou nebyla gameplay fičura, kterou bych ocenil. Nemesis ve trojce není tak frustrující, ale přesto je jeho implementace nezvládnutá a způsobuje spíše komické momenty. Třeba když vejdu do interiéru obchodu a chudák na mě kouká přes skleněnou výlohu absolutně bezmocný, protože tam zrovna nemá namapovaný vstup. Jinde se do místnosti protáhne dveřmi a když mu z ní rychle uteču ven, dokáže se kouzelnou hůlkou teleportovat přímo přede mě. A když se s ním budu dlouho nahánět kolem záhonu, přestane ho to po chvíli bavit a zmizí po spidermanovsku do vzduchu.

Aspoň že ta Jill vypadá naprosto fantasticky a dokonce občas projevuje i nějaký ten attitude! Jako fanoušek jsem úplně zklamaný nebyl, ale nemůžu se zbavit pocitu, že z toho šlo vymáčknout trochu více. Až se mi chce říct, že je to takové trochu macatější DLC do dvojky. Ale neřeknu to.

Hodnocení: ✰✰✰
Obtížnost: Standard