Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Capcom Co.

Japonsko
Založeno 1983
Capcom Co, Ltd (japonsky Kabushiki-gaisha Kapukon) patři do skupiny nejznámějších výrobců a vydavatelů video her pro celosvětový trh. Společnost byla založena 30.5.1979 v japonské Osace pod názvem IRM Corporation jako dceřiná společnost Japan Capsule Computer, mající se věnovat výrobě a distribuci hracích automatů. V roce 1981 přechází obě firmy pod stejný název, Sambi, aby dne 11. 6. 1983 mohla vzniknout firma s názvem Capcom Co, Ltd, která měla za úkol dohlížet na obchodní záležitosti. V roce 1989 přechází potom společnost Sambi pod jednotnou značku Capcom a tím je položen vznik obrovská korporace zabývající se vývojem, výrobou a distribuci her pro osobní počítače i herní konzole.

Prvotinou se v roce 1983 stal herní automat Little League, ale první hrou v pravém smyslu slova byl až Vulgus, arkádový titul vydaný v květnu 1984. Na konci roku 1985 uzavírá Capcom smlouvu o spolupráci s Nintendo Entertainment System, díky čemuž začíná pracovat na vývoji her pro herní konzole - dává tak v roce 1988 vzniknout úspěšné herní sérii Street Fighter. Společnost postupně portuje hry i na jiné herní konzole (SNES) a systémy (Amiga, Windows), až v roce 1996 spolu s tehdejší neznámou herní konzolí Sony PlayStation uvádí na trh první díl dnes již kultovní série Resident Evil (Biohazard). V současnosti má tato série na svém kontě na 40 miliónů prodaných kopií (a číslo dále roste), což Capcom na dobro zapisuje do historie. Jednotlivé díly série Resident Evil doprovázely i další úspěšné tituly, jako jsou Dino Crisis nebo Devil May Cry.

V současnosti má Capcom pobočky po celém světě, počítaje Ameriku (Kalifornie), Anglii (Londýn) nebo Hong Kong.


Zajímavost: Název Capcom je odvozen od Japan Capsule Computers, (CAPsule COMputers).

Nejlépe hodnocené hry