Devil May Cry 5

08.03.2019 PCPS4XOne
Pátý díl série akčních her Devil May Cry přímo navazuje na děj Devil May Cry 4. Jako hratelné postavy se opět vrací Nero a jeho strýc Dante, avšak tentokrát jsou doplněni o tajemnou třetí postavu s magickými schopnostmi zvanou „V“.

Nero pokračuje v práci Danteho a spolu s techničkou Nico brázdí ulice města v dodávce s neonovým nápisem „Devil May Cry“ a čistí je od démonického tvorstva. V úvodu hry Nero v konfliktu s tajemným cizincem přijde o svou démonickou paži a dostane se mu adekvátní náhrady v podobě tzv. „Devil Breaker“ robotické paže, vyrobené právě techničkou Nico. Do příběhu se má také zapojit otec Nera a bratr Danteho Vergil, který oběma hrdinům učiní cestu k cíli o poznání osobnější.

Vývoj hry je řízen veteránem série Hideaki Itsunem a hra běží na stejném enginu jako Resident Evil 7: Biohazard. Vývojářský tým cílí na fotorealistický grafický styl a titul poběží v 60fps na všech cílových platformách. Hudba ve hře se bude přizpůsobovat hráčovu výkonu v soubojích a opět se bude jednat především o frenetickou akci.

SilentWolf: Soundtrack je fajn, ale asi si na něj ještě chvíli budu muset zvykat. Čekal jsem, že se bude víc nést ve stylu Devil Trigger,…