Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Ahoj ...

o-mě:

mladej nejsem, starej taky ne (ročník 1980). Na smažení her nemám už teďka moc času, znáte to - rodinný život, drahá polovička co nesnáší když hraju na počítači (a v jedný domácnosti není nikam úniku) - ostatně i mě samotnému to přijde vcelku žinantní. Naštěstí jako profesionální ajťák ve specifickém segmentu dost cestuju (průměr 2015..2017 je cca 85 nocí za rok strávím různě po světě v nějakém hotelu), takže mám poměrně dost času si po večerech zasmažit. Na DBH jsem účet nikdy neměl, sám nevím proč, psaní recenzí a komentářů mě baví.

o-mém-stroji:

nebudu popisovat své dřívější počítače. V současné době, pokud jedu na dýl než na 1 noc, tak si vozím svůj osobní laptop HP Pavilion s mobilní nvidia gtx 1050 a cpu i7-7700HQ. Herní dělo to asi není, ale fungovat se s tím dá vcelku obstojně. S HP Pavilionama spokojenost, je můj třetí.

Jako operační systém používám Linux (takže většinu věcí smažím ve wine), konkrétně distribuci openSUSE. Na počítači mám ještě v záloze OEM windows pro ty vzácné případy, že by mi něco v Linuxu přes wine nefungovalo.

o-mých-chutích:

Nejvíc mě baví strategie a hardcore simulátory. Co se týče FPS, tak jsem velice vybíravej z dohraju cca 2/10ti FPS co začnu. Nebaví mě fantasy, nebaví mě řízení aut, nebaví mě RPG kde jsou draci a elfové. Pokusím se demonstrovat svůj tejst na mých top 5ti hrách, tak jak to mám teď (nemusí to nutně znamenat, že to takto bylo např. pred 10ti lety):

1) Jagged Alliance 2, verze 1.13 - moje naprosto srdcová záležitost, tuto hru hraju už víc než 15 let

2) Hearts of Iron 2 a 3 - s HOI serií jsem strávil drahně času. Hra je místy značně frustrující, ale já jinou grand-strategy game jako tohle fakt neznám. Po HOI4 jsem se rozhodl s Paradox Interactive skončit a už si od nich nikdy nic nekoupím, jsou to `greedy cunts'.

3) IL-2 Sturmovik a nebo Silent Hunter III - tady si dovoluju uvést oba simulátory v jednom bodu. Hraju samozřejmě na masochistickou 100% realističnost a prostě to miluju.

4) Hidden and Dangerous 2 - jedno z mála (taktických FPS), které jsem opakovaně dohrál do konce a které si pořád i po letech zasmažím alespon jednou za rok zas a znova.

5) Medieval II: Total War - tady u té pětky jsem přemejšlel docela dlouho. Kandidátů je víc (fallout, stalker, mafia ..). S M2:TW jsem ale strávil hodně času a např. po nainstalováním módu jako např. Stainless Steel se ze hry stane dost složitej hardcore simulátor.

Jak hodnotím:

90-100% - Skvělá hra, replaying je zcela jistej (alespoň plánovanej když už ne vykonanej)
80-89% - Hra mě +/- bavila, ale může na ní bejt pár much, pořád velmi dobré hodnocení
70-79% - Hra není špatná, ale má jisté otravné aspekty. Dalo by se říct, že je průměrná
50-69% - Hra je podprůměrná s dementníma a votravnejma aspektama
méně než 50% - hra je odpad, 3x fuj !!!


.. to be continued