Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Nazdar lidi ...

o-mě:

mladej nejsem, starej taky ne (ročník 1980). Na smažení her nemám už teďka moc času, znáte to - rodinný život, drahá polovička co nesnáší když hraju na počítači (a v jedný domácnosti není nikam úniku) - ostatně i mě samotnému to přijde vcelku žinantní. Naštěstí jako profesionální ajťák ve specifickém segmentu dost cestuju (průměr 2015..2017 je cca 85 nocí za rok strávím různě po světě v nějakém hotelu), takže mám poměrně dost času si po večerech zasmažit. Na DBH jsem účet nikdy neměl, sám nevím proč, psaní recenzí a komentářů mě baví.

o-mém-stroji:

nebudu popisovat své dřívější počítače. V současné době, pokud jedu na dýl než na 1 noc, tak si vozím svůj osobní laptop HP Pavilion s mobilní nvidia gtx 1050 a cpu i7-7700HQ. Herní dělo to asi není, ale fungovat se s tím dá vcelku obstojně. S HP Pavilionama spokojenost, je můj třetí.

Jako operační systém používám Linux (takže většinu věcí smažím ve wine), konkrétně distribuci openSUSE. Na počítači mám ještě v záloze OEM windows pro ty vzácné případy, že by mi něco v Linuxu přes wine nefungovalo.

o-mých-chutích:

Nejvíc mě baví strategie a hardcore simulátory. Co se týče FPS, tak jsem velice vybíravej z dohraju cca 2/10ti FPS co začnu. Nebaví mě fantasy, nebaví mě řízení aut, nebaví mě RPG kde jsou draci a elfové. Pokusím se demonstrovat svůj tejst na mých top 5ti hrách, tak jak to mám teď (nemusí to nutně znamenat, že to takto bylo např. pred 10ti lety):

1) Jagged Alliance 2, verze 1.13 - moje naprosto srdcová záležitost, tuto hru hraju už víc než 15 let

2) Hearts of Iron 2 a 3 - s HOI serií jsem strávil drahně času. Hra je místy značně frustrující, ale já jinou grand-strategy game jako tohle fakt neznám. Po HOI4 jsem se rozhodl s Paradox Interactive skončit a už si od nich nikdy nic nekoupím, jsou to `greedy cunts'.

3) IL-2 Sturmovik a nebo Silent Hunter III - tady si dovoluju uvést oba simulátory v jednom bodu. Hraju samozřejmě na masochistickou 100% realističnost a prostě to miluju.

4) Hidden and Dangerous 2 - jedno z mála (taktických FPS), které jsem opakovaně dohrál do konce a které si pořád i po letech zasmažím alespon jednou za rok zas a znova.

5) Medieval II: Total War - tady u té pětky jsem přemejšlel docela dlouho. Kandidátů je víc (fallout, stalker, mafia ..). S M2:TW jsem ale strávil hodně času a např. po nainstalováním módu jako např. Stainless Steel se ze hry stane dost složitej hardcore simulátor.

Jak hodnotím:

90-100% - Skvělá hra, replaying je zcela jistej (alespoň plánovanej když už ne vykonanej)
80-89% - Hra mě +/- bavila, ale může na ní bejt pár much, pořád velmi dobré hodnocení
70-79% - Hra není špatná, ale má jisté otravné aspekty. Dalo by se říct, že je průměrná
50-69% - Hra je podprůměrná s dementníma a votravnejma aspektama
méně než 50% - hra je odpad, 3x fuj !!!

Oblíbené labely (abecedně)
Century Media Records
Epitaph Records
Napalm Records
Nuclear Blast Records
ProstheticRecords
Relapse Records
Riserecords
Roadrunner Records
Solid State Records
Southern Lord Records
Sumerian Records.. to be continued