Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Door Kickers

73
20 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
akce > taktická akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
20.10.2014 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://inthekillhouse.com/doorkickers/
Door Kickers je shora viděná 2D real-time taktická akce, v které se hráč ujímá vedení SWAT jednotky. Cílem jednotlivých misí je zneškodňování bomb, záchrana rukojmí, přepady zločineckých doupat, bezpečný eskort důležitých osob atd. Celou akci na místě činu je možné dopředu naplánovat a později podle vývoje s využitím pauzy korigovat.

Na konci každé mise je hráč za svůj výkon ohodnocen, což mu umožňuje vylepšovat schopnosti jednotlivých členů týmu nebo nakupovat lepší vybavení. Hra obsahuje i editor misí pro tvorbu vlastních úrovní.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Door Kickers je překvapivě propracovaná taktická hra, kdy postup zásahové jednotky je potřeba pečlivě plánovat a připravit se na misi.

Už ze začátku je potřeba si rozvrhnout úlohy jednotlivých členů týmu a jejich vybavení. Bude potřeba použitý taktického štítů nebo vzít breachera s brokovnicí na odstřelení dveří a boj na krátkou vzdálenost v malých prostorách. Na větší vzdálenosti rozhodně assault s útočnou puškou, pokud je potřeba tichý a rychlý postup tak lehčí vesta a zbraně s tlumičem.

Za splněné mise hráč získává body za které se pak odemykají nové zbraně a vybavení jako jsou různé taktické neprůstřelné vesty, vybavení na otevírání dveří či nálože k jejich proražení nebo různé podpůrné vybavení jako taser, flashbang nebo granát stinger.

Důležitý je postup a koordinace členů týmů. Vrhnout se někam bezhlavě rovná se smrt. Je potřeba prozkoumat prostor pomocí kamer pod dveřmi, vrhnout před vstupem do místnosti flashbang a pokud je přístup z více směrů, vzít to výhodnější pozicí.

Mise jsou různorodé, kromě klasického zlikvidování ozbrojených nepřátel, je tu záchrana rukojmí, zadržení podezřelých osob, zneškodnění bomb nebo zajištění důkazů předtím než je podezřelí zničí.

Někdy hráč během mise může přijít o některého člena týmu, zde se pak nabízí jestli hru nerozehrát znovu. Sice je možné dokončit misi i se ztrátami, ale ty jsou trvalé a pak nedostatek kvalitních členů je v pozdějších misí je sakra cítit. Když místo 8 členů máte jenom 4 jsou pak možnosti omezené a úkol se stává náročnějším.

Door Kickers je překvapením, jak se v rámci jednoduchého konceptu dá vytvořit komplexní a taktická simulace zásahové jednotky. Navíc kromě 6 různých kampaní obsahuje desítky samostatně hratelných misí.
+16