Rogue Legacy

29.07.2014 PS3PS4Vita
22.12.2014 PC
27.05.2015 XOne
06.11.2018 Switch
Rogue Legacy je kombinace plošinovky a roguelike RPG. K cíli hry, projít dungeonem a zachránit krále, směřuje celý rod hrdinů - když jeden padne, nahradí ho jeho potomek. Za peníze nastřádané během jednotlivých pokusů lze odemknout nové postavy, koupit různé upgrady zvyšující zdraví, sílu a další dovednosti, nebo koupit vybavení. Každá následující generace je tak o něco silnější a má šanci se dostat v náhodně generovaném dungeonu, osídleném rozličnými monstry i bossy, dál. Hru zpestřují různé náhodné vrozené vlastnosti a neduhy hrdinů, jako je třeba barvoslepost, obří vzrůst či Alzheimerova choroba, které zároveň s povoláním hrdiny upravují herní styl. Rogue Legacy má formu klasické skákačky s pěknou retro grafikou a hudbou. I když na překonání hry je potřeba nesčetné množství pokusů, díky různým ozvláštněním a svižnému tempu netrpí monotónností.

Bodkin: Záleží, jak se na to díváš. Pro mne Rogue Legacy třeba není ani tak o grindu (a roguelike), jako o perfektním ovládání přes gamepad…

38 hodin a 1 minuta zábavy spojené s frustrací se stále umírajícími potomky (nakonec jich bylo 336). Líbil se mi celkový koncept hry aneb nikdo není dokonalý. Ocenila jsem i narážky a vtípky na jiné hry např. Hedgehog curse nebo pokřik barbara. Soundtrack byl taky naprosto super, kvůli 'Lamprey' jsem byla vždy ráda, když jsem narazila na jukebox. :)

Kdybych měla mermomocí najít nějakou chybu, nebo věc co mě štvala, tak by to byly asi slepé uličky. Tím myslím takové, ze kterých než jsem se dostala tak jsem stihla umřít. Více méně za to vždy mohla má neschopnost otevírat zelené plošinky. :D

Pro: soundtrack, vtipnost

Proti: slepé uličky (pasti pro blbce)

Je to prostě herní zážitek v ražení těch nejlepších her dob dávno minulých. Pokořeno pěkně v klidu a pomalu za 36h 42minut na lvl 168 v 261 reinkarnaci :-)