Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Schu

Schu

 

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) A Normal Lost Phone

  2. "Čapkův odkaz"

  3. "Herní kutil" (komentář) Scribblenauts Unlimited

  4. "S humorem jde všechno lépe"

  5. "Adaptace"

  6. "Severní vítr"

  7. "Hra roku" The Witcher 3: Wild Hunt

  8. "Hrátky s časem" (komentář) The Silent Age

  9. "Historie se opakuje" (komentář) The Travels of Marco Polo

  10. "Barevný svět"


Profil

Profil se momentálně uklízí. Děkujeme za pochopení.


12/11/18
O hrách


Hráčka amatérka, milovnice achievementů, neználek techniky, perfekcionista a sebekritik. Za život mi rukama neprošlo tolik her abych se cítila schopná řádně zkritizovat a ohodnotit jednotlivé hry. Technicky se v nich nevyznám, hodnotím především estetiku, hudební doprovod a příběh. Přesto, že jsou mé znalosti v herním odvětví dle mého malé, počítačové hry miluji.

Zahraju si téměř cokoliv, pokud se nejedná o hororovky, lekačky a gore věci. Nemám ráda, když na obrazovce lítají vnitřnosti a podobné lahůdky. A leknu se téměř kdykoliv čehokoliv, i když to hra nezamýšlí, takže hledat hry, které se na to vyloženě zaměřují, je pro mě nemyslitelné.

Přestože to není největší část mých odehraných her, tak mým nejoblíbenějším žánrem je rozhodně RPG. V tomto žánru si snažím zaplnit mezery ale co si budem povídat, RPG jsou z her asi časově nejnáročnější. Rozehrála jsem jich hodně, ale o dohrání bohužel nemůže být řeč. To se snažím napravit. Mezi hry, které jsem (několikrát) rozehrála ale nikdy nedokončila, patří třeba Risen, Diablo nebo Morrowind.

Jinak mám ráda adventury s dobrým příběhem jako je třeba Posel smrti, logické hry a akční hry typu Lara Croft. Nikdy mě příliš nezajímali FPS, ale chci se někdy pustit i do tohohle odvětví herního průmyslu.

Trochu herní historie


Má hráčská historie má několik milníků. Ten první bude určitě Sonic the Hedgehog hraný s praprodiči na jejich Sega Genesis. Tím moje láska k hrám začala.

Dalším milníkem bude již zmíněná Lara Croft, která představuje první hru, kterou jsem dohrála na vlastní pěst. Lara Croft je doteď jednou z mých srdcových záležitostí.

Třetím a zatím posledním velkým milníkem bude World of Warcraft (především WotLK) k němuž mě v roce 2013 přivedl přítel. Na téhle hře jsem strávila spoustu hodin, hrála za mnoho postav a nasbírala hromady achievementů. Moje nejosvědčenější kombinace vždy byla a vždy pravděpodobně bude noční elf, druid, healer, alchemy a herbalism. Alchymii a kytkaření jsem si tak oblíbila, že mě to k tomu táhne i v jiných RPG.

O všem ostatnímVíce než hráčem jsem čtenářem. Čtu tak nějak od každého žánru trochu, ale poslední dobou se chci víc zaměřit na high/dark fantasy a literaturu faktu.

Moje absolutní srdcovka je Harry Potter, přičemž podle mě nejlepší díl je Fénixův řád a nejlepší postavou je jednoznačně Hagrid. Mezi mé další oblíbené knihy patří Evžen Oněgin, Pýcha a předsudek, Ready Player One, Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe, The Power a spousty dalších. Z herních fantasy je mou nejoblíbenější knihou Lord of the Clans.

Mimo her a knih, mám samozřejmě i jiná média. Když už se na nějaký podívám, tak mám ráda filmy, které bych zařadila do vymyšleného žánru mindfuck, ačkoliv těch, co by naplňovali všechny moje představy, jsem tolik neviděla. Tenhle "žánr" mi definuje můj milovaný Mr. Nobody. Spadají sem však filmy z různých žánrů, hipster i mainstream, áčka i béčka. Důležitý je pro mě wow efekt, nějaký velký plotwist nebo to, když mám po konci filmu nutkání pustit si ho okamžitě znovu. Za zmínku stojí třeba The Best Offer, Fisshu sutōrī, Truman Show nebo třeba Arrival.

Další filmový žánr, který mám ráda je hraný životopis. Rozhodně mi učaroval trochu zromantizovaný život Stephena Hawkinga v The Theory of Everything, král George VI. v The King's Speech nebo dvoudílný film Houdini, který je stejně tak geniální jako člověk, kolem kterého se ubírá děj.

V roce 2013 mi bylo představeno i anime. Moje anime cesta začala známými kousky jako je Naruto, Death Note a Fullmetal Alchemist Brotherhood, přičemž všechny tři mám stále velmi ráda. Postupně jsem začala koukat na slice of life, ale z hromady průměrných anime vystupuje do popředí snad jen Nana, která bohužel není a pravděpodobně nikdy nebude dokončena a Hyoka. Další anime, které se sice asi nikdy nedočká pokračování, ale manga již je dokončená je Deadman Wonderland. Postupem času koukám méně a méně anime a čtu více a více mangy. Málokteré anime vydané poslední roky mě zaujme a manga poskytuje mnohem větší výběr. Stejný případ jako filmy vs. knihy.

O Databázi herKdyž někoho požádám o přátelství, obecně je to kvůli odehraným hrám, komentářům atd. :) Nejsem zrovna komunikativní člověk (alespoň zprvu), ale za zkoušku nikdy nic nedáte a pokud bude zpráva slušná a rozumná, tak na ní určitě odpovím (ale na seznamku fakt nejsem zvědavá). Pokud jste ale dočetli až sem, tak můžete vidět, že jsem docela sdílná a ráda o sobě mluvím (nebo spíše o věcech, co mám ráda). :D Tenhle poměrně rozsáhlý profil jsem napsala i přesto, že vím, že to asi nikdo nikdy nepřečte celé. Prázdné jsem to tu nechat nechtěla a krátký popisek bych sem taky nedala.

Na DK jsem neměla odvahu se zapojit do diskuzí, přestože jsem kolikrát viděla něco, na co bych chtěla odpovědět. Odvahu proto, protože většina (opravdu aktivních) uživatelů je zde nejméně o dekádu starší a jazyková (čti: myšlenková) bariéra je někdy opravdu bolestivě velká. Některé názory (a celkově konverzace), které zde občas vidím, mě nutí k ultimativnímu facepalmu. :D Nebo naopak je znalost uživatelů nějaké věci mnohem větší než moje a já bych neměla přispět něčím zajímavým. A to radši budu mlčet než abych se cpala někam, kde k ničemu nejsem. A na Johanku z Arku si tady v těch věčných žabomyších válkách taky hrát nechci. Dopadla bych beztak stejně jako ona. :)

Profil naposledy upraven 19/02/2018.
Obrázky: Tomb Raider: Underworld; Wrath of the Lich King cinematic; Humr; The Theory of Everything