The Red Strings Club

22.01.2018
14.03.2019

Megakorporace Supercontinent Ltd se chystá vypustit takzvaný Social Psyche Welfare, tj. systém, který se postará o spolehlivou eliminaci pro společnost negativních emocí, mezi než patří například deprese, vztek či strach. Odpor vůči tomu zaujímají dvě hratelné postavy, barman a hacker, kteří zpochybňují samotný koncept toho, co má znamenat radost.

Hru tvoří krom povědomé adventurní části i množství miniher jako je barmanství, hrnčířství či fingování cizích hlasů při telefonních hovorech. Počátek příběhu prozrazuje vyvrcholení, v němž se hacker Brandeis po postřelení zřítí z mrakodrapu; hráč má však při svém postupu hrou různé možnosti, jak se k danému závěru dopracuje.

Mezi ústřední témata druhého komerčního titulu studia Deconstructeam patří otázky spjaté s kyberpunkem, transhumanismem a hledáním radosti.

Je deštivá noc a dole na ulici svítí kyber metropole nejrůznějšími barvami. Náhle se tříští sklo a neznámá osoba (později zjistíte, že jedna z hlavních postav) se řítí dolů z mrakodrapu vstříc jistému konci.
Přesně takto vás uvítá hra na samotném začátku. Nebo by bylo lepší říci konci?
Po chvilce se ocitáte zpátky v čase, nějakou dobou před vaším pádem. Nyní je jen na vás zjistit, jak k tomu všemu vlastně došlo.

The Red String Club je zajímavá hra, která se těžko popisuje. Pokud bych jí měl nějak zařadit, asi by to nejlépe vystihovalo označení interaktivní příběh s minihrami. To vše v kyberpunkovém kabátu, podkreslené pěknou hudbou.
Ve hře se ujmete dvou postav. Hackera Brandeise a barmana Donnovana. V jejich kůži se budete snažit zabránit plánu jisté megakorporace. Co je tím plánem a zda je vůbec nutné je zabránit, to musíte zjistit sami. Celá hratelnost se dělí na dvě části. Rozhovory s postavami a minihry. Ty jsou tu přesně tři. Míchání drinků, tvorba implantátů a na závěru i trochu hackování.

Hra je zajímavá a má dobrou atmosféru, ať už jde o příběh, nebo hudební podkres. Minihry jsou také zajímavé a vůbec mě nenudily. Co mě trochu zklamalo, je délka. Celkem rychle jsem se dostal na samotný konec a nijak zvlášť jsem nespěchal. Minihry, jak jsem říkal, jsou zajímavé, ale slouží tu hlavně jako takový puzzle, abyste mohli pokročit dál. Nic výrazného neovlivňují ani nemění.
Příběh samotný je také až na pár detailů stejný. Tak jako tak potkáte ty samé lidi a Brandeis nakonec vypadne z okna. Vzhledem k příběhu pochopitelné, ale je to drobné zklamání. Také zůstává spousta nezodpovězených otázek. Kdo byl tajemný Gost? Jaké je tajemství Red string klubu? A co se vlastně po to všem stalo s Donnovanem?

Nejedná se o žádný velký titul z kterého by jste se nutně posadili na zadek, ale je to příjemná jednohubka, která neurazí.

Pro: Hudba, atmosféra, minihry

Proti: Délka

Pre mna prijemne prekvapenie, poznal som autorov, kedze som hral predchadzajucu Gods Will Be Watching.

„Príďte si vychutnať skvelú kyberpunkovú atmosféru, zahrať sa na barmana, zhromaždiť čo najviac informácií a vychutnať si vynikajúci výber hudby.“

Soundtrack:
https://fingerspit.bandcamp.com/album/th ... -original-soundtrack

Pro: atmosfera, hudba, prostredie, miesanie drinkov