Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

OPUS: The Day We Found Earth

20.10.2015
21.04.2016
30.11.2017
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nacházíme se v desítky tisíc let vzdálené budoucnosti, v němž lidstvo osídlilo nové galaxie a z planety Země se stal pouhý mýtus. Avšak po staletí genového inženýrství se lidský genom ocitl ve slepé uličce a jediná cesta k nápravě spočívá ve znovunalezení původní DNA na jedné takřka zapomenuté planetě ve Sluneční soustavě. Proto byl založen projekt Země a ke kolébce lidstva vyslána osamělá kosmická loď s posádkou a posláním nalézt mezi hvězdami dlouho ztracenou Zemi.

Hráči se chopí malého zvídavého robůtka jménem Emeth, který se probouzí uvnitř mezihvězdné lodi. Zjišťuje, že je na palubě zcela sám, posádka nikde a jediným společníkem je mu hologram dr. Lisy poháněný umělou inteligenci. Na jeho bedrech tak zůstává dokončení původní mise spočívající v nalezení Země. Hráči se tak dostanou k lodnímu teleskopu, kterým prozkoumávají hvězdnou mapu složenou z mlhovin, hvězd a planet. Zezačátku mají k odpíchnutí k dispozici přesné souřadnice, později je však třeba postup dále odvodit z dostupných informací. Postupně hráči nalézají různé planety, tu více, tu méně podobné Zemi a své objevy si následně mohou libovolně pojmenovat. S nově objevenými planetami se také postupně odemykají nové části lodě k prozkoumání, v nichž robůtek vede dialogy s hologramovou průvodkyní, plní úkoly a pátrá jak po osudu původní posádky, tak po historii roky staré mise.

The Day We Found Earth je na příběh zaměřená sci-fi adventura a představuje první část trilogie OPUS nezávislého tchajwanského studia SIGONO. V následujících letech následovaly další díly s podnázvy Rocket of Whispers (2017) a Echo of Starsong (2021).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.