Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

OPUS: Rocket of Whispers

14.09.2017
08.02.2018
22.03.2018
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Touto raketou vás posíláme zpátky do kosmu.

Hra se odehrává v postapokalyptické budoucnosti, 25 let po vypuknutí pandemie moru. Hlavními hrdiny jsou John, který od dětství, během kterého nemoc v jeho městě vypukla, žil o samotě v opuštěné továrně na rakety, a čarodějka Fei, která byla přes dvacet let kryogeneticky uměle v hybernaci. Rakety v tomto světě ale neslouží k průzkumu vesmíru, ale k zasílání duší mrtvých zpátky mezi hvězdy. Kde raketa slouží jako most na onen svět a čarodějky jsou průvodci. Společně se tak John a Fei snaží sestavit raketu, která dokáže osvobodit duše zemřelých, které neměli po pandemii možnost opustit Zemi.

Náplní hry je sbírání všelijakých součástek nutných k sestavení rakety a vybavení, které umožní Johnovi přístup na další místa. Během průzkumu John naráží nejen na duše, kterým může pomoct nalezením daného předmětu, ale i na různé artefakty z doby před opuštěním města. Ty poodhalují příběhy jednotlivých lidí i celkové historie tohoto světa. Postupně se odhaluje i příběh samotného Johna a Fei a události, které svedly jejich cesty dohromady.

Hra je druhým dílem ze sci-fi série OPUS od vývojářského studia SIGONO. První díl, který vyšel dva roky před touto hrou, je OPUS: The Day We Found Earth a třetí, zatím poslední díl, OPUS: Echo of Starsong vyšel v září roku 2021.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Tahle hra pro mě byla příjemným překvapením. Post-katastrofické zasazení příběhu s lehkými sci-fi a fantasy prvky mi sedlo a já byla ráda za nějakou "survival" hru, která není vlastně survival, protože tam není nějaká hektičnost (až na pár instancí s divokými zvířaty a padajícími budovami, ale i to bylo jen o rozhodnutí se mezi dvěmi akcemi) a tlačí vás jenom čas a nic jiného. Náplní hry je vlastně jen sbírání součástek, sem tam nějakého artefaktu doby minulé a čtení popisků a konverzací mezi dvěma hlavními postavami.

Zajímavé bylo spojení dvou pohledů, které překvapivě dobře fungovalo: normální pohled z boku na konverzace a opravy rakety a pak z ptačího pohledu na ty explorativní části hry, kdy se John vydává do rozpadajících se budov v okolí za účelem získání daných součástek. Ty hledací části mě opravdu bavili, protože John najde všelijakou veteš, u které je krátký popisek. Některé dopisy nebo vzkazy byly opravdu depresivní (jmenovitě i třeba Johnovi deníky z dětství o samotě v opuštěném městě) a navozovali tu správnou atmosféru. A věcí, které jde posbírat mimo ty nutné pro postup ve hře, je tu opravdu hafo. Po dohrání hlavního příběhu jsem měla ještě tak třetinu materiálů neprozkoumaných a na artefaktech ještě pomalu pracuji.

Přestože hra není nabitá gameplayem, a v rámci žánru se řadí pod ty casual a relaxační přes svůj dramatický příběh, tak já jsem si jí opravdu užila. Co mě tak neoslovilo byl ten příběh o vesmírných pohřbech a bloudících duších. Tu otravnost duší, kterou John pociťuje během celé hry, jsem tak trochu pociťovala taky. Víceméně to ale úplně špatné nebylo a byla jsem ráda, že se tam nesnažili narvat romantiku mezi hlavní postavy, jak by to člověk mohl očekávat. Jsem zvědavá jaký příběh zvolili autoři hry pro ty další dvě v sérii, protože už jen z pár náhledů každá hra vypadá úplně jinak svým zasazením a taky gameplayem, takže jsem zvědavá jak to všechno bylo zpracované.
+15