Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Varicella

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
19.08.1999 PC
2003 Browser
Vývojáři:
Adam Cadre
Oficiální stránky:
http://adamcadre.ac/if.html#Varicella
Interaktivní fikce Adama Cadreho, známého inovátora tohoto žánru. Varicella je náročná hra plná cynického storytellingu (vyprávění příběhu) a černého humoru. Odehrává se v královském paláci ve fiktivní realitě, kombinující renesanční italskou republiku ve své nejdekadentnější podobě, spolu s moderními technologiemi. Hráč ovládá vysoko postaveného státního úředníka Varicellu, který po náhlé smrti krále soupeří s dalšími ministry o uvolněný trůn. Že v tomto machiavellistickém světě slůvko fair-play neexistuje, na to můžete vzít jed. Postavy, se kterými se setkáte, jsou buď prohnilé, nebo perverzně prohnilé. Zákulisí královského dvora, postupně odkrývané při hraní, lehce vyvolá nevolnost. A metody, kterými se doberete úspěchu, v realitě raději nezkoušejte...

Hra přese vše není exploatačním výlevem, ale sofistikovanou logickou hádankou, jejíž rozluštění, ztížené navíc přísným časovým limitem, je určeno spíše ostříleným hráčům IF, než nováčkům. Svět Varicelly je také velmi barvitě popsaný a po literární stránce je hra řazena mezi nejvyspělejší zástupce žánru.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.