Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hitchhiker's Guide to the Galaxy

říjen 1984
1985
1987
21.09.2004
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Adaptace sci-fi románu Stopařův průvodce po galaxii je další z řady textových adventur od společnosti Infocom. Vedle již zkušeného Steva Meretzkyho se na ní podílel i samotný Douglas Adams. Počáteční zápletka sleduje děj knihy. Jako Arthur Dent je hráč postaven do situace, kdy se bude muset vypořádat nejenom s demolicí vlastního domu, ale celé planety Země, aby byl následně vržen se svým společníkem Fordem Prefectem do víru galaktického dobrodružství. V tuto chvíli se však hra od románu odklání a nabízí původní a samostatný příběh.

Co do obtížnosti byl Stopařův průvodce po galaxii zařazen Infocomem do obtížnosti standard, ale je proslulý zákeřností některých svých hádanek a jeden z jejích typů, tzv. Babylónská ryba, nese pojmenování právě po dílčím problému ze hry. Jedná se o případ, kdy zdánlivě přímočaré řešení vede ke stupňujícím se komplikacím. Balení obsahovalo opět několik předmětů majících vztah ke hře, tzv. feelies, které jsou dnes předmětem sběratelství.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.