Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cathedral

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.10.2019 PC
Vývojáři:
Decemberborn Interactive
Oficiální stránky:
https://decemberborn.com/games/cathedral
Cathedral je v 8-bitovém audiovizuálu vyvedená retro plošinovka, čerpající inspiraci v titulech jako například Shovel Knight, Ghosts ‘N Goblins nebo Super Metroid. Hráč se ujme nemluvného rytíře v rudém brnění, probouzejícího se uvnitř katedrály v neznámém světě. Jelikož si nevzpomíná na nic ze své minulosti a proč se ocitl na tomto místě, bude muset postupně nalézt pět starodávných orbů rozmístěných po mapě, které hlídají obávaní strážci.

S hlavním hrdinou se hráč vydává na průzkum obrovského, polootevřeného a nelineárně propojeného světa čítajícího více než 600 místností, ve kterém na něj čeká řada nepřátel, skákacích pasáží, logických hádanek, tuhých bossů a spousta tajných lokací k objevení. Krom města, v němž je možno nakupovat zásoby, poslouchat NPC a přijímat vedlejší úkoly, hra obsahuje několik odlišných regionů zahrnující dungeony, hřbitovy, lesy, zasněžené horské hřebeny, strašidelné hrady a samozřejmě titulní katedrálu. Přístup do některých částí mapy je ovšem podmíněn získáním nové schopnosti a tak základní sek mečem, střílení šípů na dálku a štít pro vykrývání střel postupně doplní nové pohybové a bojové dovednosti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.