Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aisle

43
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.05.1999 PC
2002 Browser
Vývojáři:
Sam Barlow
Textová adventura známá zavedením konceptu "jednoho tahu", kdy do krátkého příběhu vstupujete pouze jednou akcí. Možných zakončení je několik a příběhy nejsou podle autora pouze o tom samém člověku.

Hra začíná okamžikem v životě muže, který o čtvrteční noci nakupuje v supermarketu v uličce s těstovinami, která vede ze severu na jih. Na obou stranách se nachází regály. Dále vidíte např. svůj nákupní vozík, nebo černovlasou dívku, která dává do svého vozíku omáčky. V tento moment máte možnost zadat jeden příkaz a zjistit, jak se situace vyvine.

Hra nemá vyloženě dobrá nebo špatná zakončení, takže ji nelze "vyhrát". Byla vytvořena pro virtuální stroj Z-machine (verze 5) a pro spuštění původní verze je tedy třeba mít patřičný překladač.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Na Aisle jsem narazil náhodou. Neznámý název mezi adventurami z roku 1999 se ukázal jako zajímavá textovka. Byl pro mě šok, že k "dohrání" hry stačí zadat jeden příkaz. O tomto druhu textovek jsem dosud ani neslyšel. Sice to vypadalo originálně, přesto jsem o hraní moc neuvažoval. Až zjištění, že autorem hry je Sam Barlow, tvůrce Her Story, mě zlákalo k vyzkoušení. A musím říct - nelituji. Příběh, který z počátku vypadá male a nezajímavě, se každým dalším alternativním koncem objasňuje a mění. Nejprve jsem zadal asi pět jasných příkazů a Aisle vypnul. Ale za chvíli mě napadlo "Co se stane když udělám...". Nakonec jsem u hry vydržel více než hodinu. A když jsem vyčerpal vlastní nápady, stáhl jsem si autorův vlastní seznam možností a vyzkoušel zbytek. Variant je neuvěřitelných 136 a zakončení mají dost odlišnou délku.

Hra je opravdu zajímavá a unikátní. Na příběhu a jeho podání je znát autorův styl, který znám z Her Story. Polovinu hry trvající nejistota a neustálé doplňování střípků do života hlavního hrdiny. Navzdory omezenému rozsahu jde o zajímavý počin a mohu doporučit vyzkoušení alespoň několika možností.
+18