Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gary Grigsby's War in the East

Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945

07.12.2010
95
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Gary Grigsby's War in The East je duchovním nástupcem obřích deskových her zabývajících se boji na východní frontě v letech 1941-1945. Jde o strategii, kde lze velet na ohromné mapě (kde jeden hex je 10 kilometrů) armádě na úrovni divizí nebo jednotlivých brigád.

Hráče čekají ohromná a vyčerpávající tažení, ale i menší lokální bitvy, ať už za armádu německou nebo sovětskou. Hráči si musí dávat pozor na logistiku, zkušenosti a únavu jednotek, výzbroj, morálku, schopnosti svých velitelů, počasí a další faktory, které hra komplexně simuluje.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Nejspíš nenaleznete komplexnější a větší hru, než je WitE. Tohle tahové veledílo pokrývá historii východní fronty kde budete velet na úrovní divizí nebo dokonce až brigád, pokud bude třeba. Jen těžko se hře něco vytýká, protože je takřka jediná svého druhu. Naprostou nutností si je přečíst manuál a překousnout velmi jednoduchou grafiku, ale hra se vám odvděčí zábavou na ohromně dlouhou dobu.
A to je fakt, protože pokud hrajete velkou kampaň, která pokrývá celou frontu, může vám odehrát jeden tah trvat i několik hodin. Doporučuju proto začínat na menších scénářích. Jak už je u her od Garyho Grigsbyho zvykem, realismus je vyčerpávající, což vzhledem k tomu, že hra je určena především wargamingovým hráčům, je jednoznačné plus. Zásobování, průzkum, velitelé, morálka, boj a další faktory jsou propočítávány do posledních detailů.

Je velmi obtížné u této hry vypsat negativa, protože pro cílovku jsou to plusy. Pokud je vrcholem vašeho wargamingu třeba Company Of Heroes a Hearts Of Iron 4 je pro vás už moc náročné, ani to nezkoušejte. Pokud však chcete realismus a něco, co se nejvíc blíží simulaci velení v druhé světové válce na vysoké strategické úrovni a relativně vyšší takticko-operační, nemůžete trefit vedle.

Pro: wargamingové nebe

Proti: většině lidem jasné při prvním pohledu na hru

+14