9:05

03.01.2000
2000
19.09.2015

freeware

9:05 je velmi známá interaktivní hříčka Adama Cadreho žánru tzv. "interactive fiction" (u nás označovaného jako textové adventury). Hra samotná je kratičká (cca 15 min.) a neobsahuje kromě typického psaní do příkazové řádky žádné hádanky. Díky své jednoduchosti a chytré reflexi žánru bývá doporučována lidem, kteří se chtějí s moderními textovými adventurami seznámit. Hra začíná tím, že vás probouzí zvonící telefon. Stačí jej zvednout. Zjevně jste si trochu přispali... Další sled událostí je stejnou měrou prostý, jako překvapivý.

Tuhle hru mi před časem doporučoval Artran (děkuji) a když jsem hledal něco kratšího a měl náladu na textovky, bylo jasno. A dobře jsem udělal. Herní doba je sice opravdu krátká, ale nápad je skutečně originální. Přítomny nejsou ani žádné záludnosti, jde pouze o projití příběhu s fascinujícím koncem. Po dohrání se vyplatí zkusit projít příběhem znovu, trochu jinak. Podrobnosti raději uvádět nebudu. Hru jsem si stáhl a bez potíží odehrál přes Gargoyle. Na stránce autora Adama Cadreho jsou další projekty a 9:05 mě rozhodně navnadilo.