Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Arthur: The Quest for Excalibur

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
adventura > textová adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1989 PCAmigaApple II
Vývojáři:
Infocom
Oficiální stránky:
http://www.infocom-if.org/games/arthur/arthur.html
V čase předcházejícím výstavbě hrdého hradu Camelot, v čase před znamenitými činy chrabrých rytířů od kulatého stolu potřeboval mladý Artuš ve své ruce pozdvihnout meč Excalibur, aby se mu od pánů dostalo uznání coby krále všech Keltů souostroví Británie. Králem by však chtěl být v tom neklidném čase každý, včetně Artušova budoucího spojence, nyní však nepřítele na ostří nože, krále Lota, a tak meč zmizí z kamene dříve, než stačí Artuš přijet na místo, aby se pokusil o jeho vytažení. Pokud nezíská, uzurpuje si titul krále Britů Lot, nikoliv Artuš, syn předchozího právoplatného vladaře, Uthera Pendragona.

Artuš má však na své straně mocného druida, Merlina. Ten je vybaven křišťálovou koulí skýtající rady, vždy ochoten dědici trůnu prakticky pomoci, aby mohl Artuš během pouhých tří dní dokázat, že je mužem rytířských ctností, všestranných schopností a moudrosti. Snad mu v tom pomůže i Merlinova schopnost proměňovat mladého kralevice v různá zvířata. Svou zemi, o jejíž korunu usiluje tak může poznat ze všech možných úhlů pohledu. Na pečlivě sepsaných textech založené adventuře od Infocomu nechybí řada doprovodného obrazového materiálu. Tím získává určitou nadčasovost pro zájemce o tento typ her, pokud se nechají odradit nutností manuálně psát své příkazy a odpovědi v rozhovorech.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.