Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Brimstone

Brimstone: The Dream of Gawain

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1985 PCApple IIAtari 8-bitAtari STC64
Vývojáři:
Synapse Software, Junglevision Software (C64 verze, Apple II verze, PC verze)
It is the eve of All Hallows. Gawain, Knight of the Round Table, goes forth, summoned by Destiny. Across a moonlit plain a shimmering castle seems to beckon. On its parapets, a breath of breeze stirs a banner. The knight nears the massive door, knowing nothing of what awaits him behind those walls. Raná adaptace artušovského mýtu ve formě textové adventury v pěti kapitolách zachycuje pouť Artušova synovce, sira Gawaina, skrz Ulro, keltské podsvětí. Zatímco ostatní se do Ulra dostanou až poté, co vydechnou naposled, znavenému Gawainovi k tomu stačilo zdřímnout si během náročného dne. Nyní sní nejživější sen svého života, ze kterého už se nemusí probudit...

Tištěná novela přiložená v krabici hry plní funkci úvodu do děje, zakládajícího si na bohaté popisnosti měnících se prostředí a na detailní charakterizaci postav. Ten přitom není přímým převedením konkrétní části legendy, jako spíše syntézou z ní vypůjčených motivů a tedy originálním dílem. Ačkoliv vše prožíváte z perspektivy sira Gawaina, hrdina je v této textovce zmiňován zásadně ve třetí osobě a aby procitl ze svého snu, musí během pěti kapitol přijít na pět magických slov. S postavami a prostředím interagujete písemně, s čímž se pojí i několik hádanek a hlavolamů, kdy musíte například v určitém bodě přijít na slovo, popisující předmět, který vám otevře cestu dál.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.